Kiedy na przykład macie grupę składającą się z 10 osób i chcecie zdecydować, która data na spotkanie jest najlepsza, wysyłanie oddzielnej wiadomości przez każdego jest mało czytelnym rozwiązaniem. Łatwym i szybkim sposobem na podjęcie jakiejś wspólnej decyzji jest stworzenie ankiety bezpośrednio w oknie czatu i sprawdzenie później, na którą opcje zagłosowało najwięcej osób. Tak więc, jak się robi ankietę na Messengerze?

Jest to stosunkowo proste, ale, jeśli nie miało się wcześniej doświadczenia w tym zakresie, można nie wiedzieć, jak się za to zabrać. Dlatego też zdecydowaliśmy się wyjaśnić ten proces krok po kroku w tym artykule. Wszystkiego dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

Jak się robi ankietę na Messengerze? Praktyczna instrukcja

Zanim wyjaśnimy, jak się robi ankietę na Messengerze, warto wskazać, że taka opcja jest dostępna tylko w przypadku rozmów grupowych, czyli takich, w których biorą udział 3 osoby lub więcej. W czatach 1-na-1 nie można utworzyć ankiety.

Przygotowaliśmy swego czasu artykuł na temat tego, jak zrobić grupę na Messengerze – zapraszamy do zapoznania się z nim, jeśli nie wiecie, jak się za to zabrać. Kiedy już będziecie mieli rozmowę grupową, oto, co trzeba zrobić, żeby stworzyć w niej ankietę:

  1. Otwórz konwersację na Messengerze, w której chcesz stworzyć ankietę.
  2. Naciśnij na cztery kropki po lewej dolnej stronie czatu (lub znak plusa w tym samym miejscu, w przypadku korzystania z Facebooka/Messengera w przeglądarce na PC/laptopie) i wybierz spośród dostępnych opcji ankietę.
  3. Wpisz opcje, spośród których chcesz, aby Twoi rozmówcy mogli wybierać.
  4. Zatwierdź ankietę.

I to wszystko! Jak widać, tworzenie ankiet w Messengerze jest stosunkowo proste i szybkie, a jednocześnie jest to dobra opcja, aby zapanować nad chaosem rozmów grupowych i podjąć wspólnie jakąś decyzję.

Jak utworzyć ankietę w Messengerze – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z naszym poradnikiem będziecie już potrafili bez problemu odpowiedzieć na pytanie, jak się robi ankietę na Messengerze. To dość prosta, a przy tym użyteczna funkcja, która ułatwia wspólne podejmowanie decyzji. Biorąc pod uwagę, że można ją wykorzystać już przy rozmowach grupowych, w których biorą udział zaledwie 3 osoby, każdy powinien mieć możliwość skorzystania z niej.

Jeśli przypadł Wam do gustu ten poradnik, być może spodobają Wam się także inne, które przygotowaliśmy odnośnie do tego popularnego komunikatora. Dotychczas między innymi tłumaczyliśmy, jak sprawdzić ilość wiadomości na Messengerze. Zajmowaliśmy się również tematem tego, jak wyłączyć aktywność na Messengerze. W przypadku, gdybyście mieli jakieś propozycje odnośnie do kolejnych materiałów, które powinniśmy przygotować, dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

signal nazwa użytkownika Signal wprowadza nazwy użytkownika. Już nie trzeba dzielić się numerem telefonu
Do tej pory, aby skontaktować się z kimś przy użyciu Signala, trzeba było podać mu swój numer telefonu. Twórcy popularnego komunikatora zdecydowali się to zmienić,
Jak czytać czyjeś wiadomości na Messengerze 5 najlepszych aplikacji jak czytać czyjeś wiadomości na Messengerze
W dzisiejszych czasach zrozumienie, jak poruszać się po różnych platformach mediów społecznościowych ma kluczowe znaczenie, a Facebook Messenger nie jest wyjątkiem. Niezależnie od tego, czy
messenger Messenger dostał szyfrowanie E2E w rozmowach audio i wideo
Jak pisaliśmy już w naszym artykule dotyczącym tego, jaki szyfrowany komunikator wybrać, Messenger dotychczas nie wybijał się na przód stawki pod względem prywatności i bezpieczeństwa.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Aniela, 18 listopada 2021 @ 13:33 Odpowiedz

    nie dziala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *