Messenger, podobnie, jak wiele innych komunikatorów, pozwala zobaczyć, czy dana osoba na naszej liście kontaktów jest w danej chwili online – o ile nie zdecydowała się ona tej funkcji wyłączyć. Może się zdarzyć, że nie będziemy chcieli, żeby ktoś mógł podejrzeć, czy jesteśmy zalogowani. W takich sytuacjach pojawi się niewątpliwie pytanie: jak wyłączyć aktywność na Messengerze?

Cały ten proces wyjaśnimy krok po kroku poniżej. Na szczęście nie jest on skomplikowany – Facebook zdecydował się nie utrudniać użytkownikom życia w tym zakresie, więc wystarczy tylko chwila, aby przestać być widocznym na Messengerze. Trzeba przy tym pamiętać, że, żeby wyłączenie aktywności było skuteczne, trzeba zrobić to na wszystkich urządzeniach używających Facebooka lub Messengera. Zapraszamy!

Jak wyłączyć aktywność na Messengerze? To proste!

Zastanawiasz się, jak wyłączyć aktywność na Messengerze? Wystarczy wykonać poniżej opisane kroki:

  1. Otwórz Messengera w przeglądarce lub aplikacji mobilnej i zaloguj się.
  2. Wejdź w Ustawienia (w aplikacji mobilnej naciśnij w tym celu na swoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu ekranu).
  3. Naciśnij na “Status aktywności”, a następnie przestaw suwak do pozycji wyłączonej.

Uwaga – wyłączanie swojego statusu aktywności oznacza jednocześnie, że nie będziemy widzieć statusów aktywności swoich znajomych. Należy pamiętać, że Messenger jest powiązany z Facebookiem. Jeśli więc chcemy upewnić się, że na pewno nasze informacje o aktywności nie będą widoczne, trzeba wyłączyć je także na Facebooku.

W tym celu trzeba zalogować się na swoje konto na Facebooku, wejdź w Ustawienia, a następnie w sekcji “Prywatność” odnaleźć “Informacje o aktywności” i przesunąć suwak do pozycji wyłączonej. Jak wspomniano powyżej, trzeba to zrobić na każdym smartfonie czy przeglądarce, w której jesteśmy zalogowani na Facebooka lub Messengera.

Wyłączanie statusu aktywności na Messengerze – podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak wyłączyć aktywność na Messengerze jest stosunkowo prosta i szybka, niezależnie od tego, czy chcemy zrobić to za pośrednictwem przeglądarki, czy (co jest zapewne bardziej popularną opcją) aplikacji mobilnej. Warto pamiętać, że w każdej chwili swoją decyzję można odwrócić i stać się widocznym na Messengerze, jeśli zmienimy zdanie. Wystarczy wykonać te same kroki, które zostały opisane powyżej, tylko po prostu przesunąć suwak przy “Informuj o aktywności” do pozycji włączonej.

Osoby korzystające regularnie z tego komunikatora zapraszamy do zapoznania się także z naszymi innymi poradnikami na jego temat. Dotychczas wyjaśnialiśmy między innymi, jak wylogować się z Messengera i jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera. Gdybyście mieli jeszcze jakieś pytania i pomysły w tym zakresie (lub w dowolnym innym związanym z szeroko pojętymi technologią i Internetem), koniecznie dajcie nam znać w komentarzach pod tym artykułem!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *