Wśród filmików na Facebooku można znaleźć prawdziwe perełki, które będziemy chcieli z tego czy innego względu zachować na naszym dysku. Możemy w związku z tym zadać sobie pytanie: jak pobrać film z FB? W tym artykule przeprowadzimy Was krok po kroku przez pobieranie filmów z FB, zarówno swoich własnych, jak i opublikowanych przez osoby trzecie. Zapraszamy!

Jak pobrać film z FB, który opublikował ktoś inny? Najłatwiej przez zewnętrzny portal

Podobnie, jak w przypadku chęci pobrania muzyki z YouTube w formacie MP3 niezbędny będzie YouTube MP3 Konwerter, tak w przypadku, kiedy interesuje nas pobieranie filmów z Facebooka, również przyda się zewnętrzne narzędzie. Stron dla osób szukających odpowiedzi na pytanie, jak pobrać film z FB, jest kilka.

Bywa, że niektóre z nich są naszpikowane mniej lub bardziej złośliwymi reklamami i innymi nieprzyjemnymi niespodziankami, więc warto wyposażyć się wcześniej w dobrego AdBlocka (polecamy nasz artykuł na temat tego, którą wtyczkę do blokowania reklam i ochrony prywatności wybrać), porządny program antywirusowy i najlepiej jeszcze sprawdzić renomę strony przed jej użyciem.

Ostrożności nigdy za wiele! Polecaną witryną jest m.in. fbdown.net, ale można oczywiście skorzystać także z innej strony, oferującej podobną usługę. Pobieranie filmów z FB za pomocą takiej strony jest całkowicie darmowe. Do tego często mamy możliwość wybrania interesującej nas rozdzielczości filmu z kilku opcji, a także jego formatu.

Można w ten sposób zadbać o pobranie filmu w najlepszej dostępnej jakości, ale też na przykład zdecydować się na nieco niższą rozdzielczość, jeśli zależy nam, aby filmik ważył jak najmniej i jak najszybciej się ściągnął.

jak pobrać film z facebooka

Skąd wziąć adres URL filmu do wklejenia na stronie do pobierania filmików z YT? Wystarczy, że wejdziemy w interesujący nas film na Facebooku i klikniemy w dowolnym miejscu w odtwarzaczu prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierzemy “Pokaż adres URL filmu”. Link do filmiku pojawi się powyżej.

jak pobrać filmik z fb

Czy pobieranie filmów z FB jest legalne?

Jeśli po prostu pobierzemy film z Facebooka i zapiszemy go na swoim dysku, aby mieć do niego dostęp i móc go później oglądać, nie powinny czekać nas żadne negatywne konsekwencje prawne. Inaczej będzie w sytuacji, kiedy udostępnimy film na innym portalu, szczególnie, jeśli podamy się za jego autora.

Należy pamiętać, że mimo publicznego opublikowania filmu na Facebooku jego autor wciąż zachowuje do niego prawa autorskie. Jednocześnie, tak jak na przykład w przypadku filmików na YouTube, obowiązuje prawo cytatu.

Oznacza to, że możemy wykorzystać czyjś filmik w ramach recenzji, krytyki czy parodii. Odpowiedź na pytanie, czy pobieranie filmów z FB jest legalne brzmi więc: tak, ale trzeba być ostrożnym, aby nie naruszyć czyichś praw autorskich.

Jak pobrać film z FB, opublikowany przez siebie?

Może się zdarzyć, że opublikowaliśmy kiedyś jakiś film na swoim profilu na Facebooku (lub inna osoba mająca dostęp do naszego konta to zrobiła), a teraz chcielibyśmy go pobrać, ponieważ utraciliśmy dostęp do oryginalnego pliku (na przykład zmieniliśmy laptopa czy zepsuł nam się pendrive lub dysk zewnętrzny). Na szczęście odpowiedź na pytanie, jak pobrać własny film z Facebooka, jest stosunkowo prosta.

Wystarczy, że otworzymy interesujący nas film, a następnie klikniemy w znajdujące się w prawym dolnym rogu trzy kropki. Następnie wystarczy, że wybierzemy opcję zapisz film, co widać na poniższym zdjęciu.

Pobieranie natychmiast się rozpocznie, a interesujący nas filmik zostanie szybko i bezproblemowo zapisany na naszym dysku. Pobieranie filmów z FB, opublikowanych przez siebie, nie wymaga żadnych zewnętrznych narzędzi, konwerterów czy sztuczek.

jak ściągnąć film z fb

Pobieranie z FB ze swojego fanpage

Jest także jeszcze jedna wygodna metoda pobierania filmików z YouTube, którą można wykorzystać w przypadku prowadzenia fanpage. Wystarczy, że wejdziemy na naszą stronę, a następnie naciśniemy przycisk “Creator Studio” znajdujący się na górze ekranu.

pobieranie z fb

Kiedy już znajdziemy się w Creator Studio, po lewej stronie znajdziemy zakładkę “Biblioteka treści” i w niej podkategorię “Posty”. Następnie musimy wybrać z rozwijanej listy “Typ posta: Film”. W dalszej kolejności musimy najechać myszką na interesujący nas film i kliknąć w pojawiające się trzy kropki. Wśród dostępnych opcji zobaczymy “Pobierz w jakości SD” oraz “Pobierz w jakości HD”. Wystarczy, że klikniemy w pożądaną jakość filmu, a plik zacznie być pobierany na nasz komputer.

pobieranie filmów z fb

Pobieranie filmu z facebook – podsumowanie

Wiemy już, jak pobrać film z FB. Jak widać, można zrobić to na kilka sposobów, szybko, wygodnie i bezproblemowo. Warto opanować pobieranie filmów z FB, ponieważ prędzej czy później ta umiejętność może się nam przydać. Czy to do ściągnięcia filmiku, który wcześniej opublikowaliśmy na tym portalu sami, czy do pobrania czegoś, co zmieścił ktoś inny.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wirtualne społeczności, realny biznes – rola grup na Facebooku
Co Ci przychodzi do głowy, gdy myślisz o grupach na Facebooku? Słodkie koty, małpy nosacze, czy karykaturalne wizerunki panującej partii? Wiadomo 🙂 Jednak grupy na
Facebook Ads ‒ dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji e-marketingowej?
Reklama na Facebooku ‒ brzmi prosto, prawda? Stworzenie grafiki, kilka słów zachęty i gotowe. Ale prawda jest taka, że za tym wszystkim kryje się cała
mixer Koniec Mixera – platforma Microsoftu łączy się z Facebook Gaming
Mixer działa od 2016 roku (pod tą nazwą od 2017), ale najgłośniej zrobiło się o nim w lipcu 2019 roku, kiedy Microsoft ogłosił podpisanie wyłącznej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *