YouTube MP3 Konwerter, zwany także pod nazwą przetwornik YT, jest frazą wyszukiwaną przez Internautów dosłownie setki tysięcy razy miesięcznie. Mimo rosnącej popularności serwisów streamingowych, wciąż wiele osób preferuje mieć piosenki na swoich urządzeniach w formie plików MP3.

W tym artykule wyjaśnimy między innymi, czym jest konwerter YT MP3, do czego służy, jak z niego korzystać i czy jest bezpieczny. Zapraszamy!

YouTube MP3 Konwerter – do czego służy?

Przetwornik YouTube MP3 służy, jak wskazuje sama jego nazwa, do pobierania filmików z YouTube (najczęściej piosenek, ale też podcastów czy innego rodzaju filmików, w przypadku których ważny jest sam dźwięk) w formie plików MP3.

Takie pliki można później odtwarzać na poziomie swojego komputera, ale też na przykład przerzucić na smartfona. To wygodne i użyteczne narzędzie do pobierania muzyki, podcastów i nie tylko, które warto znać.

Dlaczego warto używać konwertera YouTube MP3?

W obecnych czasach zazwyczaj mamy dostęp do Internetu, czy to poprzez Wi-Fi, czy dane mobilne w smartfonie, ale mimo wszystko zdarzają się takie chwile, kiedy po prostu nie można się połączyć z siecią (na przykład w samolocie). Wtedy na nic nie zda nam się YouTube czy serwisy streamingowe typu Spotify, a przydatna będzie tylko muzyka zapisana bezpośrednio w pamięci smartfona.

Pobrana z Youtube muzyka, a więc pliki w formacie MP3, które pozwala uzyskać przetwornik YT, nie tylko nie wymagają do działania Internetu, ale też są całkowicie pozbawione reklam. Można więc bez przeszkód i przerw puszczać piosenkę po piosence. W przypadku usług streamingowych również jest to możliwe, ale będzie zazwyczaj wymagało wykupienia usługi premium.

Czy przetwornik YouTube MP3 coś kosztuje?

Łatwo dostępne są zarówno konwertery YouTube do MP3 darmowe, jak i płatne. Występują one w formie aplikacji mobilnych, programów komputerowych i stron internetowych. Zarówno darmowe, jak i płatne przetworniki mogą być skuteczne, ale szczególnie w przypadku tych darmowych powinniśmy uważać na wirusy czy zainfekowane reklamy.

Biorąc pod uwagę, że dostępne są szybkie, bezpieczne i wygodne darmowe przetworniki YT, nie ma większej potrzeby, aby inwestować w konwerter płatny, ale oczywiście możemy tak zrobić, jeśli czujemy taką potrzebę.

Konwerter YouTube MP3 – czy jest bezpieczny?

Jeśli będziemy odpowiednio ostrożni, przetwornik YouTube do MP3 nie będzie stanowił dla nas większego zagrożenia. Warto stosować się do zasad bezpiecznego korzystania z Internetu i zaopatrzyć się w VPN-a (już tłumaczyliśmy, co to jest VPN, a także, który VPN jest najlepszy – warto się zapoznać z tymi poradnikami).

Powinniśmy także posiadać zainstalowany dobry program antywirusowy, aby upewnić się, że wraz z plikiem MP3 (względnie zamiast niego) nie ściągniemy na swój komputer nieprzyjemnej niespodzianki, a jeśli tak się stanie, że zostanie ona szybko i skutecznie usunięta.

Jak korzystać z konwertera YT MP3?

Korzystanie z przetwornika YouTube do MP3 jest zazwyczaj bardzo proste. W przypadku programów działających bezpośrednio w przeglądarce, w większości przypadków wystarczy, że w wyznaczone pole wkleimy skopiowany z YouTube link do piosenki (czy ogółem wideo – można pobierać w formacie MP3 dowolny filmik, nie tylko piosenki), a następnie wybierzemy interesującą nas jakość i klikniemy w przycisk “Pobierz z YouTube” lub podobny.

Gdzie można znaleźć adres URL filmu? W pasku adresu na górze przeglądarki, można też nacisnąć na sam filmik prawym przyciskiem myszy i kliknąć na “Skopiuj adres URL”.

konwerter yt

Jednym z popularniejszych internetowych konwerterów YouTube MP3 jest Flvto, który posiada także dedykowany program komputerowy. Nie trzeba jednak go ściągać – można z powodzeniem przekonwertować plik filmik na YouTube na plik MP3 bezpośrednio w przeglądarce.

Trzeba wskazać, że jakość piosenek na YouTube w wielu przypadkach może być niższa niż na przykład na serwisach streamingowych, zwłaszcza w przypadku starszych utworów. Musimy więc być na to przygotowani, jeśli decydujemy się na wejście w posiadanie plików MP3 właśnie w ten sposób. Serwisy streamingowe, takie jak Spotify, udostępniają możliwość pobierania piosenek, ale wiąże się to z koniecznością posiadania konta premium.

VLC Media Player – konwerter YouTube

VLC Media Player to w pełni darmowy, lekki program do odtwarzania różnego rodzaju plików wideo. Wiele osób ma go już zainstalowanego na swoim komputerze, a nawet nie wie, że może on również zostać wykorzystany jako konwerter YouTube do MP3 (a także do innych formatów, takich jak MP4 czy FLAC).

Żeby skorzystać z tej opcji, wystarczy otworzyć VLC Media Player, nacisnąć na “Plik” w lewym górnym rogu, a następnie na “Konwertuj/Zapisz” i przejść do zakładki “Sieć”. W tym momencie konieczne będzie wklejenie linku do piosenki, a następnie wybranie oczekiwanego formatu i miejsca zapisu docelowego pliku.

przetwornik yt

YouTube MP3 Konwerter – Przetwornik YT – podsumowanie

YouTube MP3 Konwerter to przydatne narzędzie, dostępne w wielu różnych formach – jako aplikacje, programy komputerowe i w ramach stron internetowych. Warto z niego skorzystać, aby w każdej chwili mieć dostęp do swoich ulubionych utworów, nawet w przypadku, kiedy stracimy dostęp do Internetu. Ulubione filmy przydadzą się choćby w samolocie.

Musimy przy tym być bardzo ostrożni, ponieważ bardzo wiele stron internetowych reklamujących się jako “darmowy konwerter YT do MP3” jest naszpikowane reklamami i wirusami. Dlatego też musimy uważać, gdzie klikamy i zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swojego komputera. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze sprawdzonych, bezpiecznych programów, takich jak VLC Media Player, aby bez ryzyka przekonwertować YouTube na plik MP3.

WARTO PRZECZYTAĆ:

youtube reklamy YouTube zaczęło wolniej działać? Wiemy dlaczego [AKTUALIZACJA]
Coraz więcej użytkowników skarży się na wolniejsze działanie serwisu YouTube. Czy to problem, który można rozwiązać? Co jest winowajcą? Sprawdziliśmy. Wojna między YouTubem a blokerami
budda YouTuber rozdał drogie auta i pobił rekord polskiego Internetu!
Budda znacząco pobił rekord Sylwestra Wardęgi. Chodzi o rekord w liczbie osób na streamie. W niedzielę (14.07.24) Budda zorganizował finał loterii, w której można było
playstation 5 slim YouTuber stworzył PlayStation 5 Slim, ale jest haczyk
Najnowsza konsola Sony zajmuje za dużo miejsca na półce, a wersji PlayStation 5 Slim nie widać na horyzoncie? Popularny YouTuber znalazł kreatywne rozwiązanie tego problemu,
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

1 Komentarz

 • bar0s, 16 sierpnia 2023 @ 09:01 Odpowiedz

  yt-mp3.pl
  notube.net
  flv2all.com
  youtube-to-mp3.pl
  y2down.cc/pl/youtube-mp4.html
  youtube-video.net/pl/

  Lista YT przetworników, nie ma za co 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *