Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach, a również kupić abonament. Po co? Ponieważ te w niektórych krajach są tańsze, co jest najważniejszą zaletą. To się oczywiście nie podoba gigantom, w tym przypadku Google. Czy YouTube zablokuje VPN?

YouTube anuluje subskrypcję kupione w innym państwie

Cała historia zaczęła się dosyć niewinnie. Jeden z użytkowników Reddita poskarżył się, że jego subskrypcja YouTube Premium została anulowana. Początkowo myślał, że to jakiś scam, ale inni użytkownicy szybko wyprowadzili go z błędu. To był prawdziwy mail od Google i chociaż w treści nie było oficjalnie podanego powodu, internauci szybko doszli do wniosku, że zadziałał nowy system do wyłapywania ludzi oszukujących za pomocą VPN.

Zostało to potwierdzone przez TechCrunch, który rozmawiał z rzecznikiem YouTube. Firma jest w stanie aktualnie wykryć, czy subskrybent kłamie na temat swojego miejsca zamieszkania. System ma jednak najpierw poprosić użytkownika o aktualizację swoich danych na właściwe.

“W celu zapewnienia najdokładniejszych dostępnych planów i ofert, posiadamy systemy do określania kraju naszych użytkowników. W przypadkach, gdy kraj rejestracji nie jest zgodny z krajem, w którym użytkownik uzyskuje dostęp do YouTube, prosimy członków o zaktualizowanie informacji rozliczeniowych do ich aktualnego kraju zamieszkania” rzecznik YT.

Mogliście zauważyć, że nie ma słowa o anulowaniu subskrypcji. Na ten temat rzecznik nabrał wody w usta. Udało się to obejść portalowi PCMag przez… support Google. Ten faktycznie potwierdził, że rozpoczęła się fala wyłączania subskrypcji YT Premium ludziom, którzy zostali oflagowani jako mieszkający w innym państwie niż tym, gdzie wykupili abonament.

Warto wspomnieć, że to wszystko dzieje się niedługo po tym, jak cena YouTube Premium poszła w górę. Na razie nie w Polsce, ale można śmiało zakładać, że i nas to niedługo czeka. Od kiedy kilka lat temu weszły w Unii Europejskiej prawa o przeciwdziałaniu dyskryminacji cenowej (produkty cyfrowe mają być dostępne we wszystkich krajach Unii w tej samej cenie), polacy są poszkodowani, gdyż nasze ceny poszły w górę.

Czym jest VPN?

VPN to oprogramowanie ochronne, które zabezpiecza użytkownika przed zewnętrznymi zagrożeniami przez “ukrycie” go za innym IP. Taki sposób ochrony ma też skutki uboczne. Wiele sieci VPN pozwala użytkownikowi wybrać serwer, przez który chcą się łączyć z internetem. Dzięki temu strony internetowe odbierają ich jako mieszkańców kraju, gdzie umieszczony został serwer.

VPN to bardzo powszechna i skuteczna metoda ochrony stąd warto wiedzieć, jaki VPN wybrać. Nie wiemy jeszcze, co się zmieni przez nową politykę Google, ale znając internautów, można śmiało zakładać, że ci zaraz znajdą kolejny sprytny sposób, żeby utrzeć nosa gigantowi!

WARTO PRZECZYTAĆ:

world of warcraft w chinach WoW w Chinach płaci gotówką za raportowanie cheaterów!
Z cyklu: “nagłówki nie do ogarnięcia”. Netease (firma, która jest wydawcą WoW-a na rynek Chiński) zapowiedziała specjalny event na lipiec, w którym nagrodą za raportowanie
Elon Musk zablokuje iPhone'y Czy Unia Europejska pracuje nad cenzurą X?
Czy Unia Europejska pracuje nad cenzurą X? Platforma X (były Twitter) od czasu przejęcia przez milionera Elona Muska jest prawdziwą solą w oku ludzi, którym
Co zrobić ze starym laptopem? Co zrobić ze starym laptopem? Podpowiadamy!
Przychodzi taki okres w życiu każdego, że w końcu decydujemy się na nowy sprzęt. Komputery nie są wieczne i często, nawet jeśli działają, to przestają
Udostępnij

Na co dzień zajmuję się organizacją konkursu łazików marsjańskich, żeby wieczorami móc oddać się graniu. Lubię klimaty post-apo, jeździć na woodstock i preferuję PvE od PvP. Posiadam komplet smoczych kul. Odwiedź mnie na Twitchu: https://www.twitch.tv/grokoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *