YouTube to jeden z największych portali rozrywkowych na całym świecie. Codziennie jest na nim publikowane prawie 4 miliony nowych materiałów wideo, więc użytkownicy na pewno nie mogą narzekać na brak contentu. Stosunkowo niedawno filmowy gigant od firmy Google udostępnił subskrypcję YouTube Premium. W tym artykule sprawdzimy, ile kosztuje ten abonament, jakie korzyści on daje i w końcu, czy warto wykupić YouTube Premium.

Jaka jest cena YouTube Premium?

YouTube Premium kosztuje 23,99 zł miesięcznie. Usługa jest dostępna w systemie subskrypcyjnym i domyślnie ma włączone automatyczne comiesięczne odnawianie. Niestety, obecnie nie ma możliwości wykupienia abonamentu na dłuższy okres (np. na rok).

Pierwszy miesiąc YouTube można zdobyć kompletnie za darmo w ramach klasycznego okresu próbnego. Czasami firma Google oferuje tutaj promocję, dzięki której za niewygórowaną kwotę 0 polskich złotych dostajemy 2 lub 3 miesiące na wypróbowanie YouTube Premium.

youtube premium rodzina cena

Jeśli jesteście studentami, to na pewno ucieszy was fakt, że YouTube Premium kupicie ze zniżką. Cena za abonament studencki wynosi 13,99 zł miesięcznie. Warunkiem na skorzystanie z oferty będzie uczęszczanie na jedną z uczelni widocznych w formularzu przy pierwszym zakupie YT Premium oraz coroczna weryfikacja statusu studenta.

YouTube Premium posiada też specjalną subskrypcję rodzinną. Trzeba za nią zapłacić 35,99 zł miesięcznie, ale korzystać z niej może aż 6 osób jednocześnie. Oznacza to, że jeśli zbierzemy do kupy naszą “rodzinkę”, to YouTube Premium będzie nas kosztowało zaledwie 6 zł za każdy miesiąc. Co bardzo ważne, inaczej niż w przypadku takich serwisów jak Netflix, rodzinna subskrypcja YouTube Premium jest przydzielana do osobnych kont. Oznacza to, że nie musimy dzielić rekomendacji, biblioteki, czy historii oglądania z innymi domownikami.

Jakie korzyści daje YouTube Premium?

Zdecydowanie największą i najczęściej promowaną korzyścią płynącą z YouTube Premium jest brak jakichkolwiek reklam na platformie. Nasze sesje oglądania nie będą więc co chwile przerywane przez promocje bankowych usług, czy “darmowych” gier mobilnych. Jednocześnie twórcy, u których oglądamy filmy, nie są stratni, bo część opłaty za abonament YouTube Premium jest dzielona właśnie z nimi.

Kolejnym sporym plusem YouTube Premium będzie możliwość odtwarzania filmów w tle nawet po uśpieniu telefonu bądź tabletu. Bardzo wygodne rozwiązanie, gdy chcemy np. posłuchać jakiegoś podcastu, a jednocześnie zająć się własnymi obowiązkami.

Benefitem YouTube Premium, o którym naprawdę warto wspomnieć, jest również pobieranie dowolnego filmu do pamięci naszego smartfona. Dzięki temu obejrzymy wcześniej przygotowane materiały, nawet kiedy zabraknie Internetu.

Subskrypcji YouTube Premium daje nam też dostęp do usługi YouTube Music Premium (czyli muzycznego serwisu streamingowego podobnego do Spotify) bez żadnych dodatkowych opłat. Tak samo, jak w przypadku “filmowego” YouTube możemy tam słychać muzyki bez reklam, w tle i po zablokowaniu telefonu, a nawet offline po pobraniu naszych ulubionych kawałków.

youtube music premium cena

Darmowe alternatywy dla YouTube Premium

Jak widać powyżej, YouTube Premium daje nam dostęp do bardzo przemyślanych i wygodnych funkcji. Trzeba jednak wspomnieć, że na rynku istnieją całkowicie darmowe rozwiązania, które oferują podobną funkcjonalność. W kolejnych akapitach sprawdzicie najlepsze darmowe alternatywy dla YouTube Premium.

Wtyczka blokująca reklamy

Narzędzie replikujące najważniejszą funkcję YouTube Premium, czyli blokowanie reklam. Popularne wtyczki blokujące reklamy, takie jak uBlock Origin oraz AdBlock mogą zostać łatwo zainstalowane na wszystkich popularnych przeglądarkach w zaledwie kilku kliknięciach. Niektóre przeglądarki (np. Brave i Opera) posiadają też własne narzędzia do blokowania reklam, które są dostępne od razu po pierwszym otwarciu aplikacji.

Wbrew pozorom, taka prosta wtyczka nie tylko zablokuje irytujące przerywniki oraz wyskakujące okna, ale także zwiększy nasze bezpieczeństwo w sieci. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule jak blokować reklamy i usługi śledzące – i dlaczego powinno się to robić.

Wadą tego rozwiązania jest fakt, że działa ono tylko w obrębie przeglądarki. Oznacza to, że na YouTube wciąż zobaczymy reklamy podczas korzystania z dedykowanej aplikacji mobilnej.

Aplikacje YouTube Vanced lub YouTube ReVanced

Jeżeli szukacie darmowej alternatywy dla YouTube Premium, która zadziała na telefonie z Androidem, to oto coś specjalnie dla was. YouTube Vanced jest popularną, nieoficjalną aplikacją YouTube, która wprowadza wiele zmian względem standardowej appki. Mamy tu na przykład:

 • Wbudowany bloker reklam — podobnie jak w YouTube Premium, nie uświadczymy żadnej reklamy na filmie.
 • Odtwarzanie w tle — możliwość odtwarzania wideo nawet po zablokowaniu smartfona.
 • Sponsor Block — pomijanie w filmie segmentów, które reklamują jakiś zewnętrzny produkt, bądź usługę.
 • Przywrócenie łapek w dół — aplikacja pokazuje statystyki dotyczące “dislike” danego wideo.

Jak łatwo zauważyć, YouTube Vanced posiada wiele tych samych funkcji co oficjalne YouTube Premium. Z tego powodu, w obawie przed pozwem, pierwotna aplikacja przestała być rozwijana (jednak wciąż można znaleźć ją w Internecie). Duchowy następca YouTube Vanced, czyli YouTube ReVanced oferuje bardzo podobne możliwości i wciąż jest aktywnie aktualizowany.

YouTube Vanced oraz YouTube ReVanced działają tylko na urządzeniach z Androidem i (przez naturę systemu iOS) raczej nie można liczyć na działającą wersję dla iPhone.

PiHole — koniec reklam na wszystkich urządzeniach

Opcja dla tych, którzy nienawidzą reklam do szpiku kości i chcą absolutnie wyrzucić je ze swojego życia. PiHole jest bramką filtrująca reklamy na poziomie DNS działającą dla wszystkich urządzeń w obrębie naszej sieci lokalnej.

Oznacza to, że po prawidłowej konfiguracji nie ujrzymy reklam ani na naszym komputerze, ani telefonie, ani nawet podczas oglądania YT na naszym telewizorze. Jedyny warunek jest taki, że urządzenie musi być podłączone do naszego routera za pomocą Wi-Fi, bądź kabla Ethernet. Jednak, przy poprawny wykorzystaniu serwera VPN możemy pozbyć się reklam nawet, gdy na telefonie będziemy korzystać z danych mobilnych.

Do zainstalowania i konfiguracji oprogramowania PiHole potrzebny jest komputer z odpowiednim systemem Linux. Jako że w celu blokowania reklam będzie on włączony 24/7 to najlepiej zdecydować się na opcję zużywająca niewiele energii np. mini komputer Raspberry Pi (stąd też wzięła się nazwa oprogramowania PiHole).

youtube premium family cena

Proces ustawiania PiHole nie jest najłatwiejszy, więc jeśli chcecie skonfigurować PiHole w swojej sieci lokalnej to skonsultujcie się najpierw z oficjalną instrukcją na stronie produktu.

Skorzystanie z innej platformy wideo

Naszą ostatnią alternatywą dla usługi YouTube Premium jest… skorzystanie z innej platformy wideo. Zapewne nie będzie to idealne rozwiązanie dla wielu osób, ale jeśli naprawdę jesteście niezadowoleni z YT i YT Premium, to może warto sprawdzić nasze bogate zestawienie najlepszych platform wideo.

Czy warto kupić YouTube Premium?

To, czy warto kupić YouTube Premium, będzie zależało głównie od preferencji i od posiadanych urządzeń. W tym artykule pokazaliśmy 3 darmowe rozwiązania, które dla wielu będą wystarczające, by zastąpić YouTube Premium. Żadna z tych alternatyw nie jest jednak idealna.

Albo nie mają one wszystkich funkcji zawartych w YT Premium, albo da się je zastosować tylko na wybranych urządzeniach, albo wymagają dodatkowego sprzętu i są trudniejsze w skonfigurowaniu. Trzeba także pamiętać, że korzystając z nieoficjalnych rozwiązań blokujących reklamy na YouTube, nasi ulubieni twórcy nie otrzymają swojej części zapłaty.

Patrząc na to wszystko, trzeba stwierdzić, że dla osób szukających największej możliwej wygody i chcących wspierać autorów treści, cena YouTube Premium (zwłaszcza w ofercie studenckiej i rodzinnej) wydaje się niezbyt wygórowana.

Jak włączyć YouTube Premium?

 1. Otwórz aplikację YouTube na smartfonie lub komputerze.
 2. Zaloguj się na swoje konto Google, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 3. Kliknij na swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu.
 4. Wybierz “YouTube Premium” z rozwijanego menu.
 5. Kliknij na przycisk “Wypróbuj za darmo” lub “Kup YouTube Premium”. Możesz również wybrać plan rodzinny lub studencki, jeśli są dostępne w twoim kraju.
 6. Następnie przeczytaj i zaakceptuj warunki, a potem podaj swoje dane do płatności.
 7. Po wprowadzeniu informacji o płatności, kliknij “Kup”, aby zakończyć proces subskrypcji.

Jak wyłączyć YouTube Premium?

 1. Otwórz aplikację YouTube na smartfonie lub komputerze.
 2. Kliknij na swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.
 3. Wybierz “Kupione”.
 4. Kliknij na “Zarządzaj członkostwem” przy “YouTube Premium”.
 5. Kliknij na “Anuluj członkostwo” lub “Zakończ członkostwo” w zależności od twojego aktualnego planu.
 6. YouTube poprosi Cię o wyjaśnienie powodów anulowania subskrypcji. Wybierz powód, a następnie kliknij “Dalej”.
 7. Kliknij na “Oui” lub “Zakończ”, aby potwierdzić anulowanie subskrypcji.

Podsumowanie

Teraz już wiecie, jaka jest cena YouTube Premium i co dokładnie oferuje ten abonament. Myślicie, że warto dla wygody wykupić tę usługę, czy lepiej trochę pokombinować i skorzystać z jej darmowych alternatyw? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Google Chat Niebawem będzie można wysyłać głosówki w Google Chat. Przydatne?
Już w zeszłym roku Google informowało, że planuje wprowadzić funkcję wiadomości głosowych w Google Chat. Teraz wiadomo, że to nastąpi lada chwila. Jeśli korzystacie w
YouTube otrzyma nową funkcję YouTube z nową funkcją. To coś, czego potrzebowaliśmy!
Znacie tę sytuację, kiedy jakiś utwór utkwił Wam w głowie, ale za żadne skarby nie pamiętacie jego tytułu, przez co nie możecie go znaleźć? Już
gemini Prezes Google posypuje głowę popiołem. Pomyłki Gemini nazywa “całkowicie nieakceptowalnymi”
Bard, chatbot AI od Google, przeistoczył się w Gemini na początku lutego. Bardzo szybko stał się obiektem kontrowersji. Poszło o generator obrazków, który tworzył… co
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *