YouTube Premium właśnie ni stąd, ni zowąd stało się w Stanach Zjednoczonych wyraźnie droższą usługą, podobnie, jak YouTube Music. Polscy użytkownicy (na razie) mogą jednak spać spokojnie.

YouTube Premium coraz droższe. Do góry idą wszystkie plany indywidualne

Dotychczas miesięczna opłata za subskrypcję YouTube Premium wynosiła 11,99 dolarów. Można też było kupić plan roczny za 119,99 dolarów z góry, co przekładało się na ~10 dolarów miesięcznie. Plan studencki kosztował 6,99 dolarów miesięcznie, a rodzinny 22,99 dolarów.

Nowe ceny wyglądają następująco:

  • plan miesięczny — 13,99 dolarów (+2 dolary względem poprzedniej ceny)
  • plan roczny — 139,99 dolarów (+20 dolarów, ~11,6 dolarów miesięcznie)
  • plan studencki — 7,99 dolarów miesięcznie (+1 dolar)
  • plan rodzinny — 22,99 dolarów (bez zmian).

Warto przypomnieć, że w październiku 2022 roku YouTube podniosło cenę planu rodzinnego w USA z 17,99 do 22,99 dolarów (koszt planów indywidualnych wtedy nie wzrósł). Zapewne dlatego posiadacze takich planów mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ dalej będą płacić tyle samo.

Koszt YouTube Music wzrasta zaś z 9,99 na 10,99 dolarów. Wyższe ceny dla nowych użytkowników obowiązują już teraz, a w przypadku dotychczasowych subskrybentów pojawią się przy rozpoczęciu kolejnego okresu rozliczeniowego.

Aktualizujemy cenę dla subskrybentów YouTube Premium i YouTube Music Premium w Stanach Zjednoczonych, aby nadal zapewniać doskonałą obsługę i funkcje.

Uważamy, że ta nowa cena odzwierciedla wartość YouTube Premium, która pozwala subskrybentom cieszyć się YouTube bez reklam z odtwarzaniem w tle i offline oraz nieprzerwanym dostępem do ponad 100 milionów utworów w aplikacji YouTube Music — rzecznik YouTube’a

W Polsce bez zmian

W naszym kraju cena YouTube Premium prezentuje się nadal tak, jak kilka dni temu – 23,99 złotych miesięcznie dla pojedynczego użytkownika, 13,99 złotych dla studenta, 35,99 zł miesięcznie w przypadku subskrypcji rodzinnej, z której może korzystać do 6 osób.

Niewykluczone jednak, że podwyżka dotknie także nasz rynek, ale po prostu nie od razu, a dopiero po jakimś czasie. W ostatnich latach wzrost cen tego typu usług stał się bowiem faktem, w tym również w naszym kraju — m.in. w 2022 roku podwyższono cenę Apple Music.

Jeśli aktualnie subskrybujecie YouTube Premium, czy dalej byście to robili, gdyby w Polsce doszło do takich zmian, jak w Stanach Zjednoczonych? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

youtube reklamy YouTube zaczęło wolniej działać? Wiemy dlaczego [AKTUALIZACJA]
Coraz więcej użytkowników skarży się na wolniejsze działanie serwisu YouTube. Czy to problem, który można rozwiązać? Co jest winowajcą? Sprawdziliśmy. Wojna między YouTubem a blokerami
budda YouTuber rozdał drogie auta i pobił rekord polskiego Internetu!
Budda znacząco pobił rekord Sylwestra Wardęgi. Chodzi o rekord w liczbie osób na streamie. W niedzielę (14.07.24) Budda zorganizował finał loterii, w której można było
playstation 5 slim YouTuber stworzył PlayStation 5 Slim, ale jest haczyk
Najnowsza konsola Sony zajmuje za dużo miejsca na półce, a wersji PlayStation 5 Slim nie widać na horyzoncie? Popularny YouTuber znalazł kreatywne rozwiązanie tego problemu,
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *