Chyba od samego początku portalu YouTube internauci byli owładnięci jednym marzeniem: możliwością ściągania filmów z YouTube na komputer. Co prawda w teorii wszystko jest zawsze i w każdym momencie dostępne w internecie, ale wiele osób i tak woli mieć kolekcję własnych filmów na dysku. W takim razie sprawdźmy: jak pobrać filmy z YouTube na komputer?

Czy pobieranie filmów z YouTube na komputer jest możliwe?

Tak! Co prawda nie są to sposoby oficjalne, ale da się to zrobić bez większego problemu i filozofii. Istnieją strony, które pozwalają ominąć blokady zastosowane przez YT i pozwalają na zapis filmu z YouTube na dysku.

Po co pobierać filmy z YouTube na komputer? Wspomnieliśmy już o tym we wstępie, ale w rzeczywistości powody są bardziej złożone. W dzisiejszym internecie bardzo łatwo natknąć się na próby cenzury i usuwania pewnych treści. Wiele osób decyduje się o ściąganiu filmów z YT w celu dbania o to, żeby nie zginęły. Na szczęście pobieranie filmów z YouTube na komputer jest możliwe.

Jak pobrać film z YouTube na komputer? Poradnik krok po kroku

Zanim przejdziemy do poradnika, jak pobrać film z YouTube na komputer, musimy przekazać ostrzeżenie. Z racji tego, że jak już wspomnieliśmy zapis filmów z YouTube stoi w sprzeczności z licencją używania portalu, wszystkie sposoby to strony i programy zewnętrzne. To oznacza, że można się w ten sposób natknąć na potencjalnie niebezpieczne miejsca i absolutny spam reklam.

W poniższym poradniku, jak pobrać film z YouTube, przedstawimy kilka bezpieczniejszych metod. Aczkolwiek warto zawsze używać adblocka w przeglądarce oraz być ostrożnym.

GenYouTube

GenYouTube to jedna ze stron, która pozwala w prosty sposób pobrać i zapisać film z YouTube na komputer. Czemu zaczynamy od niej? Ponieważ możemy potwierdzić jej bezpieczeństwo. Sprawdźmy, jak GenYouTube pozwala na pobieranie filmów z YouTube.

 1. Wejdź na stronę genyt.net.
 2. W okienku na samej górze strony wklej link do filmiku z YT, który chcesz pobrać. Kliknij “Go”. jak pobierać filmik z youtube
 3. Kliknij “Generate Download Links”. jak pobrać film z youtube na komputer poradnik
 4. Zobaczysz wiele różnych wersji do ściągnięcia. Czym się różnią? Głównie jakością obrazu, aczkolwiek GenYouTube oferuje również różne rozszerzenia, a także możliwość ściągnięcia samego audio. jak ściągnąć filmy z youtube
 5. Następnie pojawi się okno, które zaproponuje ci do skopiowania nazwę pliku, z którą trzeba będzie następnie plik zapisać. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że nie jest to potrzebne. Ściągnięte filmy działają również z domyślną nazwą nadaną im przez przeglądarkę.
 6. Po przejściu na stronę z filmem kliknij ikonę trzech pionowych kropek w prawym dolnym rogu. Tam wybierz opcję “Pobierz”. Możesz też kliknąć prawym przyciskiem myszy na film i z menu kontekstowego wybrać “Zapisz film wideo jako…”. Film może potrzebować chwili, żeby rozpocząć pobieranie. jak pobrać film z youtube
 7. Gotowe, po ukończeniu pobierania film znajdziesz w waszym domyślnym folderze na pobrane pliki.

Zdecydowana większość stron w internecie, która pozwala na zapisywanie filmów z YouTube na komputer, będzie działać w ten sam sposób. Nie ma potrzeby poruszać każdej z osobna, gdyż jest ich na spokojnie co najmniej kilkadziesiąt.

Sprawdźmy, jakie są inne charakterystyczne metody na pobieranie filmu z YouTube.

YouTube Premium

Zaskoczeni obecnością YouTube Premium? Faktycznie można być trochę zdziwionym, szczególnie w kontekście wspomnianej na początku informacji, że nie można legalnie ściągać filmów z YouTube. Premium jednak robi to trochę inaczej. Raczej nie w sposób, który zadowoli internautów szukających możliwości pobierania filmów z YouTube na komputer. Warto o tej funkcji jednak wspomnieć, gdyż może są tutaj ludzie, którzy mają wykupiony dostęp do Premium.

Najważniejsza informacja: pobieranie filmików z YouTube na komputer za pomocą premium działa w bardzo podobny sposób, co ściąganie filmów z Netflixa. To oznacza, że chociaż pobieracie na telefon lub komputer plik, to nie będzie on dostępny do obejrzenia jak normalny plik wideo zapisany na dysku. Będzie można go otworzyć tylko za pomocą aplikacji YouTube Premium lub przeglądarki, gdzie będziecie zalogowani na konto YT z wykupionym dostępem do Premium.

Jak ściągać filmy z Youtube Premium?

 1. Wejdź na YouTube i zaloguj się na konto z wykupionym abonamentem Premium.
 2. Wybierz film.
 3. Pod filmem kliknij “Pobierz”.
 4. Pobrany plik znajdziesz do obejrzenia w menu po lewej stronie pod przyciskiem “Pobrane pliki”. Tam też możesz usuwać już niechciane filmy.

Filmy ściągnięte z YouTube Premium na komputer mają podobne ograniczenia, co w przypadku wspomnianych aplikacji. Pobrane filmy są dostępne do obejrzenia w trybie offline przez 29 dni. Następnie zostaną wygaszone. Można je wznowić przez podłączenie do internetu. Jeśli jednak film w tym czasie został usunięty lub zmodyfikowany, zostanie usunięty z pamięci na stałe.

Darmowe programy

Tradycyjnie w internecie istnieją również darmowe programy, które pomagają pobierać filmy z YouTube na komputer. Jednym z nich jest opisywany przez nas kiedyś YouTube mp3 konwerter. Ten program służy jednak tylko w jednym celu: ściągania samego audio. Po prostu dzięki niemu można w łatwy sposób ściągać tylko poszukiwaną muzykę, bez wideo.

Istnieje jednak pewien darmowy program, który w prosty sposób rozwiązuje kwestię, jak pobrać film z YouTube na komputer. Jest spora szansa na to, że masz go na swoim dysku, gdyż jest nim VLC media player. Jeśli go nie masz – nic straconego. Ściągnij go z Internetu, gdyż jednocześnie jest to jeden z najlepszych odtwarzaczy wideo na komputery i po prostu warto go mieć.

Gdy już masz ściągnięty i zainstalowany VLC media player, pora przejść do dzieła. Jak pobrać filmik z YouTube na komputer przy użyciu VLC?

 1. Kliknij “Plik” w górnym menu po lewej stronie.
 2. Z rozwijanej listy wybierz “Konwertuj/Zapisz”. Opcja jest również dostępna pod skrótem Ctrl + R.
 3. Przejdź do zakładki “Sieć”.
 4. W oknie “Źródło” wklej link do filmu, który chcesz pobrać z YouTube na komputer. Potwierdź przyciskiem “Konwertuj/Zapisz” na dole ekranu. jak pobrać filmik z youtube na komputer
 5. W kolejnym oknie wybierz format oraz miejsce docelowe zapisu pliku. Potwierdź przyciskiem “Start”. jak zapisać film z youtube
 6. Gdy filmik ściągnie się z YouTube na komputer, będzie na ciebie czekał w wybranym folderze.

Jak pobierać filmik z YouTube na komputer? Podsumowanie

Jest wiele sposobów na to, jak pobierać filmik z YouTube na komputer. Warto jednak zawsze pamiętać o rozsądku i zachowaniu bezpieczeństwa.

Z racji tego, że nie jest to funkcja wspierana oficjalnie przez portal, Internet będzie pełen niebezpiecznych stron, które tylko czekają, aż niewinni internauci wpadną w ich sidła. Jeśli chcecie pobrać film z YouTube, używajcie naszych sprawdzonych sposobów!

WARTO PRZECZYTAĆ:

budda YouTuber rozdał drogie auta i pobił rekord polskiego Internetu!
Budda znacząco pobił rekord Sylwestra Wardęgi. Chodzi o rekord w liczbie osób na streamie. W niedzielę (14.07.24) Budda zorganizował finał loterii, w której można było
playstation 5 slim YouTuber stworzył PlayStation 5 Slim, ale jest haczyk
Najnowsza konsola Sony zajmuje za dużo miejsca na półce, a wersji PlayStation 5 Slim nie widać na horyzoncie? Popularny YouTuber znalazł kreatywne rozwiązanie tego problemu,
youtube premium cena YouTube Premium cena 2023 – ile wynosi i czy warto?
YouTube to jeden z największych portali rozrywkowych na całym świecie. Codziennie jest na nim publikowane prawie 4 miliony nowych materiałów wideo, więc użytkownicy na pewno
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *