Platformy streamingowe wzięły rynek prawdziwym szturmem. Możliwość oglądania tego, co chcemy, gdzie chcemy i kiedy chcemy, okazała się prawdziwą rewolucją. Dodając do kompletu niską cenę abonamentu, platformy pokroju Netflixa szybko stały się bardzo popularne. Brakowało tylko jednej opcji: możliwości oglądania bez dostępu do internetu. To jednak już przeszłość! Sprawdźmy, jak pobrać film z Netflixa na komputer!

Czy da się pobrać film z Netflixa na komputer?

Jeśli czytaliście uważnie wstęp, pewnie już znacie odpowiedź na to pytanie. Nie będzie dla was żadną niespodzianką, gdy powiem: da się pobrać film z Netflixa na komputer. I da się oglądać, gdy nie macie dostępu do Internetu. Poniżej przedstawimy wam, jak pobrać film z Netflixa na komputer, tymczasem ugryźmy temat od strony technicznej.

W celu pobrania filmu z Netflixa na komputer musicie używać aplikacji, funkcja pobierania nie jest dostępna przy oglądaniu przez przeglądarkę. Pobieranie filmów z Netflixa jest dostępne na następujące urządzenia i systemy operacyjne:

 • Telefon lub tablet z Androidem.
 • iPhone lub iPad.
 • Tablet Amazon Fire.
 • Chromebook z zainstalowanym sklepem Google Play.
 • Komputer PC z systemem operacyjnym Windows 10 lub 11.

Aplikacja Netflixa jest dostępna również na innej urządzenia (np. telewizory, czy konsole), aczkolwiek te wersje nie pozwalają na pobieranie. Warto również pamiętać, że jeśli starsze telefony i tablety nie mają już dostępu do najnowszych aktualizacji, również mogą nie obsługiwać pobierania.

Oczywiście musicie mieć również wykupiony abonament w Netflixie. Bez tego się nie obejdzie. Jeśli wszystko gotowe, pora sprawdzić, jak pobrać film z Netflixa na komputer!

Jak pobrać film z Netflixa na komputer? Poradnik krok po kroku

Przejdźmy zatem do głównego dzisiejszego dnia: poradnika jak pobrać film z Netflixa na komputer. Pamiętajcie, że musicie być zalogowani na konto z aktywną subskrypcją!

Jak pobrać film z Netflixa na komputer? Poradnik krok po kroku:

 1. Otwórz aplikację.
 2. Znajdź film lub serial, który chcesz ściągnąć.
 3. Wciśnij przycisk “Pobierz”. W przypadku seriali musisz go wcisnąć z osobna dla każdego odcinka. Ważne! W aplikacji na komputer nie ma przycisku pozwalającego na pobranie całego sezonu, który możecie kojarzyć z aplikacji na smartfony i tablety.
 4. Zaczekajcie, aż pobieranie się zakończy i gotowe!

W takim razie sprawdźmy jeszcze, gdzie te filmy następnie znaleźć do obejrzenia?

 1. Otwórzcie aplikację.
 2. Po lewej stronie ekranu kliknijcie “Więcej”, a następnie “Pobrane pliki”.
 3. Wybierzcie film i zacznijcie oglądać!

W tym momencie moglibyśmy zakończyć poradnik, jak pobrać film z Netflixa na komputer. Warto poznać trochę danych technicznych:

 • Niezależnie od używanego profilu w “Pobranych plikach” zobaczycie wszystkie filmy pobrane tym kontem. Konta dzieci objęte ochroną rodzicielską będą miały zablokowane treści, które wynikają z ochrony.
 • Pobrane filmy są dostępne tylko na urządzeniach, na których zostały pobrane.
 • Do pobierania staraj się używać sieci Wi-Fi. Owszem, współczesne pakiety gigabajtów są dosyć duże, ale ściąganie filmów i tak szybko je wyczerpie.
 • Możesz mieć jednocześnie pobranych maksymalnie 100 plików.
 • Pobrane filmy i seriale mogą po jakimś czasie wygasnąć. Czas pozostały do wygaśnięcia będzie się wyświetlał przy pobranym pliku. Po wygaśnięciu możesz go odnowić, o ile wciąż jest w ofercie Netflixa.
 • Jeśli anulujecie subskrypcję, wszystkie pobrane pliki zostaną usunięte.

Jak pobrać film z Netflixa na komputer? Najczęstsze pytania

Poruszyliśmy już chyba wszystkie szczegóły techniczne dotyczące tego, jak pobrać film z Netflixa. Pozostaje odpowiedzieć na kilka dodatkowych pytań. Jeśli w poniższej liście brakuje waszego pytania, dajcie nam znać w komentarzach!

Jak przenieść pobrane filmy z Netflixa na komputer?

Niestety nie jest to możliwe. Filmy z Netflixa pobiera się tylko na urządzenie, na którym dodaliście film do ściągnięcia. Jeśli chcecie mieć konkretny film, czy serial na różnych urządzeniach (np. jednocześnie na telefonie i komputerze) musicie go ściągnąć dwukrotnie.

Oczywiście można do tego pytania podejść również z drugiej strony – o przeniesienie filmów poza aplikację. Jak przenieść pobrane filmy z Netflixa na komputer? Nie da się tego zrobić. A przynajmniej nie ma oficjalnego i przede wszystkim legalnego sposobu. Filmy pobrane na komputer w Netflixie muszą być oglądane przy użyciu dokładnie tej aplikacji. Nigdzie indziej.

Dlaczego nie mogę pobrać filmu z Netflix na komputer?

Chociaż zdecydowana większość dostępnych filmów i seriali nadaje się do ściągnięcia, czasem możecie zauważyć takie, których ściągnąć nie można. Czym to jest spowodowane? Nie jest to błąd techniczny, który można naprawić. W większości przypadków to po prostu wynik biurokracji i umów, które zabraniają udostępniać pewne filmu do pobrania z Netflixa na komputer (i inne urządzenia).

Jak zmienić jakość pobranych filmów z Netflixa?

W celu zmiany jakości pobieranych plików należy:

 1. Wejść w “Ustawienia aplikacji”.
 2. Nacisnąć opcję “Jakość wideo”.
 3. Wybrać jakość “Standardowa” lub “Wyższa”.

Jakość standardowa pozwoli na odtwarzanie filmów w SD, pobieranie będzie trwało krócej, a filmy zużyją mniej transferu i miejsca na dysku. Jakość wyższa (wysoka) to jakość FullHD, ale pobieranie będzie dłuższe, a pliki zajmą więcej miejsca.

Warto pamiętać o dwóch szczegółach:

 • Nie wszystkie filmy i seriale będą dostępne w jakości FullHD. Dotyczy to zwłaszcza starszych produkcji.
 • Nie dla wszystkich urządzeń będzie dostępna opcja zmiany. Jeśli pobieracie filmy z Netflixa na komputer raczej już macie monitor FullHD. Dotyczy to przede wszystkim starszych smartfonów i tabletów (np. Amazon Fire).

Jak zapisać pobrane filmy z Netflixa na karcie SD?

Aplikacja Netflix domyślnie pobierze filmy na dysk, na którym jest zainstalowana. Jak to zmienić?

 1. W prawym dolnym rogu naciśnijcie “Mój Netflix”.
 2. W prawym górnym rogu wybierzcie ikonę “Menu”.
 3. Kliknijcie “Ustawienia aplikacji”.
 4. W “Pobranych plikach” kliknijcie “Lokalizacja pobierania”.
 5. Wybierzcie lokację, gdzie chcecie, żeby Netflix zapisywał pobrane filmy.

Powyższy poradnik dotyczy oczywiście również aplikacji na smartfony i tablety. Uwaga: od tej pory wszystkie filmy będą zapisywane w tym miejscu. Jeśli chcecie znowu zmienić lokalizację, musicie powtórzyć ten proces i wybrać inny folder docelowy.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak zresetować netflix na telewizorze Jak zresetować Netflixa na telewizorze?
Obecnie bardzo wiele tak zwanych “Smart TV” obsługuje Netflixa (a niektóre także inne serwisy streamingowe, takie jak Amazon Prime Video czy HBO Go). Niestety, może
nordvpn netflix Czy NordVPN do Netflixa to dobre rozwiązanie?
Gdy platformy streamingowe pojawiły się na rynku, szturmem zdobyły serca wielu internautów. Możliwość oglądania wybranych seriali i filmów na żądanie było czymś wspaniałym. Wielka dostępna
baldur's gate 3 Baldur’s Gate pojawi się na Netflixie?
Dobrze już wiemy, że z produkcjami Netflixa bywa różnie – jedne miło nas zaskakują, a inne zawodzą. Na platformie co chwila pojawiają się nowe tytuły,
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *