Znacie tę sytuację, kiedy jakiś utwór utkwił Wam w głowie, ale za żadne skarby nie pamiętacie jego tytułu, przez co nie możecie go znaleźć? Już niedługo to nie będzie problem – YouTube udostępni funkcję, dzięki której szukanie muzyki będzie dużo prostszym zadaniem.

Wystarczy zaśpiewać albo… zanucić

Już nie będziecie musieli zastanawiać się całymi dniami nad tytułem piosenki, która zapadła Wam w pamięci. Do YouTube Music wchodzi totalna nowość, która ma być wspierana przez sztuczną inteligencję. Chodzi o funkcję, która będzie sama wykrywać poszukiwaną przez nas muzykę, a my musimy jedynie ją zaśpiewać lub zanucić. 

Aby dotrzeć do niej, należy kliknąć ikonkę wyszukiwania w prawym górnym rogu aplikacji YouTube Music. Obok wyszukiwania głosowego pojawi się nowy, drugi przycisk, który należy nacisnąć i zanucić interesujący nas utwór.

Źródło: Izmir_Stinger (Reddit)

Warto podkreślić, że taka funkcja nie jest przełomem, ponieważ już od lat mogliśmy korzystać z tego typu opcji, ale nie w YouTube Music, zatem taka nowość może spodobać się użytkownikom tej aplikacji.

Kiedy dostępna będzie nowa funkcja w YouTube Music?

Sprawdziliśmy to i w momencie pisania tego newsa nie mamy dostępu do tej funkcji. Wiadomo jednak, że nowość będzie wprowadzana stopniowo, co oznacza, że niektórzy mogą mieć już do niej dostęp. Reszta natomiast musi uzbroić się w cierpliwość. Co więcej, ma być ona dostępna nie tylko na iOS, ale również na Androidzie.

Będziecie korzystali z tej nowości? Jak sądzicie, jak duże znaczenie będą miały zdolności muzyczne? Czy Al poradzi sobie nawet w przypadku fałszowania? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

budda YouTuber rozdał drogie auta i pobił rekord polskiego Internetu!
Budda znacząco pobił rekord Sylwestra Wardęgi. Chodzi o rekord w liczbie osób na streamie. W niedzielę (14.07.24) Budda zorganizował finał loterii, w której można było
playstation 5 slim YouTuber stworzył PlayStation 5 Slim, ale jest haczyk
Najnowsza konsola Sony zajmuje za dużo miejsca na półce, a wersji PlayStation 5 Slim nie widać na horyzoncie? Popularny YouTuber znalazł kreatywne rozwiązanie tego problemu,
youtube premium cena YouTube Premium cena 2023 – ile wynosi i czy warto?
YouTube to jeden z największych portali rozrywkowych na całym świecie. Codziennie jest na nim publikowane prawie 4 miliony nowych materiałów wideo, więc użytkownicy na pewno
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *