W ostatnich miesiącach wiele usług streamingowych różnych dostawców podrożało, więc pewnie dla wielu nie będzie zaskoczeniem, że Apple zdecydowało się na ten sam krok. Ceny Apple Music, One i TV+ wzrosły bez żadnej zapowiedzi – w niektórych przypadkach nieznacznie, w innych dość mocno.

Music idzie do góry, ale oszczędzono studentów

Tyle kosztowała subskrypcja Apple Music jeszcze do niedawna:

apple music kiedys

A tyle trzeba zapłacić teraz:

apple music teraz

Jak widać, w przypadku subskrypcji Apple Music podwyżki mieszczą się w zakresie od 2-5 złotych:

  • Plan studencki dalej jest dostępny w ten samej cenie – 11,99 złotych miesięcznie
  • Plan indywidualny podrożał o 2 złote – z 19,99 złotych na 21,99 złotych miesięcznie
  • Plan rodzinny zaliczył podwyżkę o 5 złotych – z 29,99 złotych na 34,99 złotych miesięcznie.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze w lipcu tego roku plan studencki kosztował 9,99 złotych miesięcznie, można więc powiedzieć, że nie tyle nie objęła go podwyżka, co nastąpiła ona po prostu wcześniej.

Podwyżka jest jeszcze bardziej dotkliwa w przypadku usługi Apple TV+, dającej dostęp do filmów i seriali Apple Originals. Z opłaty na poziomie 24,99 złotych miesięcznie zrobiło się 34,99 złotych, a więc cena podskoczyła o już nie taką symboliczną “dyszkę”.

Apple One też coraz bardziej uderza po kieszeni, zwłaszcza klientów indywidualnych

Podwyżka ceny samej usługi Apple TV+ to tak naprawdę mały problem, ponieważ większość osób zapewne nie wykupuje subskrypcji tylko streamingu filmów i muzyki, a stawia na pakiet Apple One.

Jest to pakiet łączący w sobie Music, TV+, a także Arcade i iCloud+ – jednak on również podrożał. Podskoczyła zarówno cena pakietu indywidualnego (i to dość znacząco), w którego skład wchodzi 50GB przestrzeni w chmurze, jak i pakietu dla rodziny, oferującego 200GB na pliki.

Dotychczas za Apple One dla jednej osoby trzeba było płacić 24,99 złotych miesięcznie, a za pakiet dla rodziny – 39,99 złotych. Teraz ten pierwszy kosztuje 34,99 złotych miesięcznie, a drugi 44,99.

apple one

Pojedynczy klienci będą musieli więc płacić o aż 10 złotych więcej miesięcznie (120 złotych w skali roku), zaś rodziny o 5 złotych więcej.

Biorąc pod uwagę, jak w ostatnim czasie zwiększyły się także ceny innych usług streamingowych, to sytuacja staje się powoli bardzo niewesoła dla osób, które opłacają ich co miesiąc sporo. Dajcie znać, jak Wy oceniacie te zmiany i czy w związku z podwyżkami planujecie z jakiejś usługi zrezygnować!

WARTO PRZECZYTAĆ:

konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *