Zdarzyła się awaria czy jakieś przeciążenie systemu i nagle Facebook przełączył się na język angielski? Może po prostu chcesz poćwiczyć język obcy i dlatego chcesz przełączyć język tego portalu na inny niż domyślny? Dowiedz się, jak zmienić język na FB!

Przygotowaliśmy dla Was prosty, intuicyjny poradnik krok po kroku, który tłumaczy, jak zmienić język na Facebooku, szybko, łatwo i bezproblemowo, zarówno w przeglądarce internetowej, jak i w aplikacji mobilnej. Zapraszamy!

Jak zmienić język na FB w przeglądarce internetowej?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak ustawić język polski na Facebooku w przeglądarce internetowej, to w pierwszej kolejności musisz oczywiście wejść na stronę tego serwisu społecznościowego i się zalogować.

Następnie musisz przejść do ustawień. Żeby to zrobić, kliknij na strzałkę w dół w prawym górnym rogu ekranu i z rozwijanej listy wybierz “Ustawienia i prywatność”, a następnie “Ustawienia”. Jeśli aktualnie nasza strona jest w języku angielskim, będzie to kolejno “Settings & privacy”, a potem “Settings”.

Dalej należy z belki po lewej stronie ekranu wybrać zakładkę “Język i region” (“Language and region”). W sekcji “Język Facebooka” (“Facebook language”) kliknij na przycisk “Edytuj” (“Edit”).

jak zmienić język na facebooku

Następnie wybierz z listy rozwijanej dowolny język, w którym chcesz, aby wyświetlał się Facebook i naciśnij na “Zapisz zmiany” (“Save changes”).

jak zmienić język na fb

To wszystko – strona odświeży się, a cała treść będzie w wybranym przez nas języku.

Jak zmienić język na Facebooku w aplikacji?

Jak zmienić język na Facebooku w telefonie? Zmiana języka na FB w aplikacji wygląda dość podobnie, jak w przeglądarce, a nawet jeszcze prościej. Najpierw trzeba oczywiście otworzyć aplikację i się zalogować.

Następnie trzeba nacisnąć na trzy poziome linie w prawym górnym rogu ekranu, zjechać na dół i nacisnąć na “Ustawienia i prywatność” (“Settings & privacy”), a potem “Język” (“Language”).

jak ustawić język polski na facebooku

Co dalej? Po prostu naciśnij na język na liście, w którym chcesz, aby wyświetlał się Facebook. Aplikacja odświeży się i język zostanie automatycznie zmieniony.

jak zmienić język na facebooku w telefonie

Zmiana języka na FB – podsumowanie

Liczymy, że powyżej udało nam się adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, jak zmienić język na FB, zarówno w aplikacji, jak i w przeglądarce. Jak widać, zmiana języka na FB nie należy do skomplikowanych, a nieraz może się to okazać konieczne, dlatego warto wiedzieć, jak to zrobić.

Użytkowników tego serwisu społecznościowego zapraszamy do zapoznania się także z naszymi innymi poradnikami. Dotychczas tłumaczyliśmy już, jak zmienić hasło na Facebooku i jak wylogować Facebooka ze wszystkich urządzeń. Jeśli jest coś, o czym jeszcze nie mówiliśmy, a chcielibyście się tego dowiedzieć, koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *