Bardzo często przewijają się w Internecie pytania typu “jak sprawdzić kto mnie odwiedza na FB?” czy “jak sprawdzić kto mnie podgląda na FB”. Dość powiedzieć, że kilkaset osób miesięcznie wyszukuje frazę “kto odwiedza mój Facebook“. Jest to więc niewątpliwie kwestia, które interesuje wielu użytkowników tego portalu społecznościowego.

Zanim wyjaśnimy, czy możesz sprawdzić, kto Cię podgląda na FB, chcielibyśmy przypomnieć, że jest to kolejny artykuł z serii naszych poradników dotyczących obsługi Facebooka. Wyjaśnialiśmy już między innymi, jak zmienić nazwisko na Facebooku. Zapraszamy do zapoznania się również z tymi poradami!

Jak sprawdzić kto mnie podgląda na FB? Odpowiedź jest prosta

Odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić kto mnie odwiedza na FB można skrócić do dwóch słów: nie można. Nie ma takiej możliwości, żeby sprawdzić, kto cię podgląda na FB, nigdy jej nie było i można z dużą pewnością powiedzieć, że nigdy jej nie będzie.

Bardzo wiele osób jest taką funkcją zainteresowane praktycznie od początku istnienia serwisu i Facebook doskonale jest tego świadomy. Do tej pory jednak nie zdecydował się jej wprowadzić i prawdopodobnie już tego nie zrobi, więc pytanie jak sprawdzić kto przeglądał mój profil na FB pozostanie bez odpowiedzi.

kto podgląda na fb

Możliwość sprawdzenia, kto odwiedza profil na Facebooku, mogłaby prowadzić do wielu niezręcznych sytuacji i doprowadzić do stanu, w którym ludzie boją się wyszukiwać profile innych i wchodzić na nie, z obawy na to, że za chwilę skontaktuje się z nimi właściciel profilu i zapyta, czego tam szukali. Meta zrezygnowała więc z takiej opcji.

Często nie przeglądamy czyjegoś profilu ze złymi intencjami, a na przykład chcemy jedynie sprawdzić, co dzieje się ostatnio u dawnego znajomego (lub wroga) czy byłej dziewczyny. Możemy w takiej sytuacji sobie nie życzyć, żeby ta osoba była świadoma, że znaleźliśmy się na jej profilu i dowiedziała się, kto oglądał mój profil na Facebooku i kiedy.

Jedyne co, to może się zdarzyć, że jeśli ktoś wpisywał nas w pole wyszukiwania i wchodził na nasz profil, to jest szansa, że wyświetli się nam później na liście osób, które Facebook proponuje, abyśmy dodali do listy znajomych — nie zawsze jednak tak będzie, więc nie powinno się traktować tego jak “pewniaka” i w pełni skuteczny sposób na to, jak sprawdzić kto wchodzi na twój profil na FB.

Nie nabierz się na programy i strony oferujące funkcję sprawdzenia, kto wchodzi na profil

Szukając odpowiedzi na pytanie, kto odwiedza mój Facebook, możemy niekiedy natrafić na różne aplikacje (czy to mobilne, czy komputerowe) lub witryny internetowe bądź wtyczki do przeglądarki Chrome lub innej, które obiecują możliwość otrzymania takich informacji. Jest prawdą, że Facebook takie informacje niewątpliwie posiada, natomiast z pewnością nie dzieli się nimi z osobami czy witrynami trzecimi.

Nie wystarczy na przykład zajrzeć w kod źródłowy strony czy wykonywać podobne działania. Ani źródło strony, ani inne miejsca nie dostarczą nam poszukiwanych informacji.

Dlatego też wszystkie tego typu programy i witryny są po prostu oszustwami. Sytuacja jest tutaj podobna jak w przypadku programów, które obiecują pomoc w odzyskaniu usuniętych wiadomości z Messengera.

jak sprawdzić kto mnie podgląda na fb

Więcej na ten temat pisaliśmy w poradniku jak odzyskać wiadomości z Messengera, gdzie również wyjaśniliśmy jedyny bezpieczny sposób na odzyskanie tychże wiadomości. Tutaj też celem jest pozyskanie od nieświadomego użytkownika danych do logowania i kradzież konta lub sprawienie, że ściągnie on na swoje urządzenie wirusa.

Drugą stroną medalu, jeśli chodzi o pytania typu kto oglądał mój profil na FB i kiedy, jest prytanie czy widać że oglądam czyjś profil na Facebooku 2024 – wiemy już, że odpowiedź brzmi nie i dla tych osób będzie ona z pewnością czymś pozytywnym.

Kto odwiedza mój Facebook — podsumowanie

Mamy nadzieję, że odpowiednio wyczerpująco odpowiedzieliśmy na pytanie, jak sprawdzić kto podgląda na FB. Odpowiedź ta może być rozczarowująca dla wielu osób, które liczyły, że będą w stanie dowiedzieć, kto zaglądał na ich profil, ale z drugiej strony trzeba zrozumieć taką decyzję Facebooka. Wynika ona z dbałości o prywatność użytkowników, przynajmniej w tej kwestii.

Opcję sprawdzenia, kto odwiedzał nasz profil, udostępnia m.in. LinkedIn (chociaż, żeby uzyskać pełne informacje, a nie tylko ogólniki, trzeba posiadać konto premium). Jednak uzasadnione jest to faktem, że to portal o zupełnie innej charakterystyce niż Facebook. Nie jest to portal typowo rozrywkowy, a kluczowa jest w nim możliwość pozyskiwania kontaktów biznesowych.

Na Facebooku, gdzie możemy wchodzić na profile innych osób nie dlatego, że chcemy je zatrudnić czy zacząć z nimi pracować, ale choćby dlatego, że nam się podobają lub chcemy sprawdzić, co u nich się dzieje w ostatnim czasie, opcja typu “kto odwiedza mój Facebook” byłaby zbytnim naruszeniem prywatności i mogłaby doprowadzić do wielu nieprzyjemnych sytuacji. Zapraszamy także do artykułu, w którym wyjaśniamy, jak wylogować Facebooka ze wszystkich urządzeń!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wirtualne społeczności, realny biznes – rola grup na Facebooku
Co Ci przychodzi do głowy, gdy myślisz o grupach na Facebooku? Słodkie koty, małpy nosacze, czy karykaturalne wizerunki panującej partii? Wiadomo 🙂 Jednak grupy na
Facebook Ads ‒ dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji e-marketingowej?
Reklama na Facebooku ‒ brzmi prosto, prawda? Stworzenie grafiki, kilka słów zachęty i gotowe. Ale prawda jest taka, że za tym wszystkim kryje się cała
mixer Koniec Mixera – platforma Microsoftu łączy się z Facebook Gaming
Mixer działa od 2016 roku (pod tą nazwą od 2017), ale najgłośniej zrobiło się o nim w lipcu 2019 roku, kiedy Microsoft ogłosił podpisanie wyłącznej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Ewa, 18 czerwca 2023 @ 20:11 Odpowiedz

    Jakiś czas temu jak nie potrafilamobslugiwac internetu moja córka założyła mi fb i robiła tam co chciała Wiem że zaglądała do osób z którymi kontaktów utrzymywać nie chciała Nie mam pojęcia jak to robiła Teraz nie utrzymuje kontaktów że mną ale ściąga zdjęcia z mojego profilu doniesiono mi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *