Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Bardzo często przewijają się w Internecie pytania typu “jak sprawdzić kto mnie odwiedza na FB?” czy “jak sprawdzić kto mnie podgląda na FB”. Dość powiedzieć, że kilkaset osób miesięcznie wyszukuje frazę “kto odwiedza mój Facebook“. Jest to więc niewątpliwie kwestia, które interesuje wielu użytkowników tego portalu społecznościowego.

Zanim wyjaśnimy, czy możesz sprawdzić, kto Cię podgląda na FB, chcielibyśmy przypomnieć, że jest to kolejny artykuł z serii naszych poradników dotyczących obsługi Facebooka. Wyjaśnialiśmy już między innymi, jak zmienić nazwisko na Facebooku czy jak wylogować Facebooka ze wszystkich urządzeń. Zapraszamy do zapoznania się również z tymi poradami!

Jak sprawdzić kto mnie podgląda na FB? Odpowiedź jest prosta

Odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić kto mnie odwiedza na FB można skrócić do dwóch słów: nie można. Nie ma takiej możliwości, żeby sprawdzić, kto cię podgląda na FB, nigdy jej nie było i można z dużą pewnością powiedzieć, że nigdy jej nie będzie.

Bardzo wiele osób jest taką funkcją zainteresowane praktycznie od początku istnienia serwisu i Facebook doskonale jest tego świadomy. Do tej pory jednak nie zdecydował się jej wprowadzić i prawdopodobnie już tego nie zrobi.

kto podgląda na fb

Możliwość sprawdzenia, kto odwiedza profil na Facebooku, mogłaby prowadzić do wielu niezręcznych sytuacji i doprowadzić do stanu, w którym ludzie boją się wyszukiwać profile innych i wchodzić na nie, z obawy na to, że za chwilę skontaktuje się z nimi właściciel profilu i zapyta, czego tam szukali.

Często nie przeglądamy czyjegoś profilu ze złymi intencjami, a na przykład chcemy jedynie sprawdzić, co dzieje się ostatnio u dawnego znajomego (lub wroga) czy byłej dziewczyny. Możemy w takiej sytuacji sobie nie życzyć, żeby ta osoba była świadoma, że znaleźliśmy się na jej profilu.

Nie nabierz się na programy i strony oferujące funkcję sprawdzenia, kto wchodzi na profil

Szukając odpowiedzi na pytanie, kto odwiedza mój Facebook, możemy niekiedy natrafić na różne aplikacje (czy to mobilne, czy komputerowe) lub witryny internetowe, które obiecują możliwość otrzymania takich informacji. Jest prawdą, że Facebook takie informacje niewątpliwie posiada, natomiast z pewnością nie dzieli się nimi z osobami czy witrynami trzecimi.

Dlatego też wszystkie tego typu programy i witryny są po prostu oszustwami. Sytuacja jest tutaj podobna jak w przypadku programów, które obiecują pomoc w odzyskaniu usuniętych wiadomości z Messengera.

jak sprawdzić kto mnie podgląda na fb

Więcej na ten temat pisaliśmy w poradniku jak odzyskać wiadomości z Messengera, gdzie również wyjaśniliśmy jedyny bezpieczny sposób na odzyskanie tychże wiadomości. Tutaj też celem jest pozyskanie od nieświadomego użytkownika danych do logowania i kradzież konta lub sprawienie, że ściągnie on na swoje urządzenie wirusa.

Kto odwiedza mój Facebook – podsumowanie

Mamy nadzieję, że odpowiednio wyczerpująco odpowiedzieliśmy na pytanie, jak sprawdzić kto podgląda na FB. Odpowiedź ta może być rozczarowująca dla wielu osób, które liczyły, że będą w stanie dowiedzieć, kto zaglądał na ich profil, ale z drugiej strony trzeba zrozumieć taką decyzję Facebooka. Wynika ona z dbałości o prywatność użytkowników, przynajmniej w tej kwestii.

Opcję sprawdzenia, kto odwiedzał nasz profil, udostępnia m.in. LinkedIn (chociaż, żeby uzyskać pełne informacje, a nie tylko ogólniki, trzeba posiadać konto premium). Jednak uzasadnione jest to faktem, że to portal o zupełnie innej charakterystyce niż Facebook. Nie jest to portal typowo rozrywkowy, a kluczowa jest w nim możliwość pozyskiwania kontaktów biznesowych.

Na Facebooku, gdzie możemy wchodzić na profile innych osób nie dlatego, że chcemy je zatrudnić czy zacząć z nimi pracować, ale choćby dlatego, że nam się podobają lub chcemy sprawdzić, co u nich się dzieje w ostatnim czasie, opcja typu “kto odwiedza mój Facebook” byłaby zbytnim naruszeniem prywatności i mogłaby doprowadzić do wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Udostępnień:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *