Większość osób, szczególnie młodych, bez problemu rozpoznałaby klasyczny dźwięk powiadomienia z Messengera. Na tyle nam się on osłuchał, że kiedy zabrzmi w towarzystwie, każdy odruchowo sięga do kieszeni po smartfona. Możemy się w związku z tym zastanawiać, czy zmiana dźwięku powiadomienia na Messengerze jest możliwa.

Nie tylko pozwoli to wyróżnić się z tłumu, ale także łatwiej rozpoznawać, czy wysłano wiadomość właśnie do nas, czy do innej osoby z otoczenia. Co więcej, po pewnym czasie klasyczny dźwięk powiadomienia może po prostu stać się irytujący i drażniący dla uszu, szczególnie, jeśli często jesteśmy zalewani niechcianymi wiadomościami. W takim razie, jak zmienić dźwięk powiadomienia na Messengerze? Krok po kroku tłumaczymy to poniżej.

Czy można zmienić dźwięk powiadomienia na Messengerze?

Domyślnie każdy użytkownik Messengera ma takie same dźwięki, czy to powiadomień, czy połączeń przychodzących. Twórcy zdawali sobie jednak sprawę z faktu, że ten domyślny dźwięk nie każdemu użytkownikowi może się podobać. Dlatego też sprawili, że zmiana dźwięku powiadomienia na Messengerze jest jak najbardziej możliwa, a do tego prosta i szybka.

Trzeba jednak wskazać, że można jej dokonać jedynie za pomocą aplikacji mobilnej Messengera, nie można tego zrobić przy pomocy strony internetowej komunikatora. Możliwe jest zarówno ustawienie dźwięku powiadomienia spośród opcji sugerowanych przez twórców aplikacji, jak i wykorzystania innego dźwięku zapisanego w formacie .MP3 w pamięci urządzenia.

Zmiana dźwięku powiadomienia na Messengerze

Żeby zmienić dźwięk powiadomienia na Messengerze, w pierwszej kolejności musimy otworzyć aplikację i zalogować się, jeśli nie jesteśmy zalogowani. Następnie należy nacisnąć na ikonkę przedstawiającą swoje zdjęcie profilowe, umieszczoną w lewym górnym rogu ekranu i spośród dostępnych opcji wybrać “Powiadomienia i dźwięki”.

dźwięk powiadomienia na messengerze

Następnie należy nacisnąć na “Dźwięk powiadomienia” (lub “Dzwonek”, jeśli chcemy zmienić dźwięk, jaki wydobywa się, kiedy ktoś próbuje się z nami połączyć za pomocą Messengera).

jak zmienić dźwięk powiadomienia na messengerze

Do wyboru powinniśmy mieć kilkadziesiąt różnych dźwięków. Nie da się podać ich precyzyjnej listy, ponieważ może się ona nieco różnić w zależności od zastosowanego urządzenia.

W przypadku, kiedy chcemy skorzystać z własnego dźwięku, wystarczy, że skopiujemy plik w formacie .MP3 do folderu o nazwie “Notifications” w katalogu głównym pamięci wewnętrznej lub karty SD. Jeśli nie ma tam takiego folderu, należy go stworzyć.

zmiana dźwięku powiadomienia na messengerze

Następnie nasz własny dźwięk powiadomienia na Messengerze powinien być dostępny do wyboru wśród dźwięków domyślnych, po kliknięciu w “Dźwięk powiadomienia” w zakładce “Powiadomienia i dźwięki” w ustawieniach aplikacji.

jak zmienić dźwięk na messengerze

Zmiana dźwięku powiadomienia na Messengerze – podsumowanie

Jak widać, zmiana dźwięku powiadomienia na Messengerze to kwestia kilkunastu sekund. W dowolnej chwili można zrobić to za pośrednictwem smartfona, nie da się za to zmienić tego w przeglądarce czy aplikacji pobranej z Microsoft Store.

Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc osobom poszukującym odpowiedzi na pytanie, jak zmienić dźwięk powiadomienia na Messengerze. Polecamy także nasze inne artykuły związane z Facebookiem. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak zmienić nazwisko na FB i jak ukryć urodziny na Facebooku.

WARTO PRZECZYTAĆ:

signal nazwa użytkownika Signal wprowadza nazwy użytkownika. Już nie trzeba dzielić się numerem telefonu
Do tej pory, aby skontaktować się z kimś przy użyciu Signala, trzeba było podać mu swój numer telefonu. Twórcy popularnego komunikatora zdecydowali się to zmienić,
Jak czytać czyjeś wiadomości na Messengerze 5 najlepszych aplikacji jak czytać czyjeś wiadomości na Messengerze
W dzisiejszych czasach zrozumienie, jak poruszać się po różnych platformach mediów społecznościowych ma kluczowe znaczenie, a Facebook Messenger nie jest wyjątkiem. Niezależnie od tego, czy
messenger Messenger dostał szyfrowanie E2E w rozmowach audio i wideo
Jak pisaliśmy już w naszym artykule dotyczącym tego, jaki szyfrowany komunikator wybrać, Messenger dotychczas nie wybijał się na przód stawki pod względem prywatności i bezpieczeństwa.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Artur, 4 listopada 2021 @ 09:17 Odpowiedz

    Weszła aktualizacja i u mnie już własne dzwonki nie działają…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *