Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Zastanawiasz się, jakie dane Facebook zdołał zgromadzić na Twój temat w trakcie lat użytkowania tego portalu? Może po prostu chcesz mieć gdzieś zapisaną kopię swoich danych (rozmów, zdjęć i nie tylko) na wszelki wypadek? Sprawdź, jak pobrać kopię zapasową z Facebooka!

Facebook, a także inne portale społecznościowe (i nie tylko społecznościowe) mają obowiązek umożliwiać użytkownikom łatwy dostęp do zebranych na ich temat danych, a także pozwolić na ich usunięcie lub otrzymanie ich kopii w każdym momencie. Proces ten jest bardzo prosty i omówimy go krok po kroku poniżej. Zapraszamy!

Jak pobrać kopię zapasową z Facebooka? Poradnik krok po kroku

Odpowiedź na pytanie, jak pobrać kopię zapasową z Facebooka nie należy do skomplikowanych. W pierwszej kolejności należy otworzyć Facebooka w przeglądarce i zalogować się na swoje konto. Kolejny krok to naciśnięcie na strzałkę w dół w prawym górnym rogu portalu, kliknięcie na “Ustawienia i prywatność”, a potem “Ustawienia”.

Dalej musimy wybrać kategorię “Twoje informacje na Facebooku” po lewej stronie ekranu i nacisnąć na opcję “Pobieranie Twoich informacji”.

kopia danych na fb

Zostaniemy przeniesieni do strony, na której będziemy musieli wybrać, które dane chcemy pobrać. Domyślnie zaznaczone jest wszystko, m.in. relacje, wiadomości, zdjęcia, posty, lista znajomych, grupy, historia płatności i nie tylko. Jeśli nie chcemy jakichś danych pobierać, wystarczy je odznaczyć.

Następnie u góry ekranu dostosuj zakres dat, format (do wyboru są HTML i JSON) i jakość multimediów do Twoich preferencji. Kiedy już wszystko będzie ustawione tak, jak wolimy, musimy kliknąć na przycisk “Utwórz plik”.

Żeby pobrać kopię zapasową, trzeba nacisnąć na zakładkę “Dostępne kopie” (widoczną nad zakresem dat kopii) i wybrać kopię, która nas interesuje. Zależnie od ilości i typu danych, przygotowanie kopii zapasowej może trochę potrwać, więc prawdopodobnie nie będzie ona dostępna od razu i będzie trzeba trochę poczekać, a następnie wrócić do tej zakładki.

jak pobrać kopię zapasową z facebooka

Kopia danych z Facebooka – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z naszymi wskazówkami bez problemu będziecie już w stanie odpowiedzieć na pytanie, jak pobrać kopię zapasową z Facebooka. Jak widać, pobranie kopii danych jest bardzo szybkim, łatwym i bezstresowym procesem, jeśli więc mamy ochotę, aby uzyskać taką kopię, nie powinniśmy zniechęcać się na myśl o ewentualnych formalnościach.

Użytkowników tego portalu społecznościowego serdecznie zapraszamy także do zapoznania się z naszymi innymi poradnikami na jego temat. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak oznaczyć kogoś na Facebooku, omawialiśmy również, jak być niewidocznym na FB. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania lub pomysły na kolejne tematy, którymi powinniśmy się zająć, koniecznie dajcie nam znać!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *