Jesteś zmęczony lub w złym humorze? Możesz nie chcieć, aby ludzie widzieli, że przeglądasz w danym momencie media społecznościowe i w związku z tym czuli, że mogą się z tobą skontaktować. Na szczęście możesz uniknąć takiego scenariusza, o ile poznasz odpowiedź na pytanie, jak być niewidocznym na FB.

Przygotowaliśmy ją dla Ciebie poniżej (a wcześniej tłumaczyliśmy już, jak ukryć urodziny na Facebooku). Sprawdź nasze porady w praktyce i uwolnij się od otrzymywania wiadomości w niewygodnych momentach!

Jak być niewidocznym na FB?

Informacja, czy jesteśmy w danej chwili zalogowani, nie pojawia się na naszym profilu. Jest widoczna na czacie — można za jego pomocą sprawdzić, czy ktoś jest aktywny, a jeśli nie, to kiedy ostatnio był dostępny. Jeśli więc chcemy wiedzieć, jak być niewidocznym na FB, musimy po prostu wyłączyć czat w przeglądarce lub wyłączyć status aktywności w aplikacji.

Zacznijmy może od instrukcji w zakresie tego, jak być niewidocznym na FB w przeglądarce. Czat możemy wyłączyć dla wszystkich, ale też tylko dla wybranych osób, z którymi być może nie chcielibyśmy się kontaktować. Jak to zrobić?

W pierwszej kolejności należy zalogować się na Facebooka. Następnie po prawej stronie, na liście aktywnych kontaktów, kliknąć na ikonkę trzech kropek znajdującą się obok lupy.

jak wyłączyć dostępność na messenger

Z listy, która się rozwinie, trzeba wybrać “Wyłącz status aktywności”.

jak ustawić na messenger niewidoczny

Następnie będziemy mieli możliwość wybrania, czy chcemy wyłączyć status dla wszystkich kontaktów, dla wszystkich oprócz wybranych czy tylko dla niektórych. Dalej w przypadku drugiej lub trzeciej opcji należy wybrać z listy nazwiska interesujących nas osób. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie swojego wyboru.

messsenger jak być niewidocznym

W aplikacji Facebooka na Androida lub iOS też można wyłączyć widoczność. Wystarczy, że wejdziemy w menu za pomocą trzech poziomych kresek w prawym górnym rogu w aplikacji, a następnie w Ustawienia.

niewidoczny na fb

Musimy zjechać niżej i wybrać z listy “Status aktywności” w dolnym rogu ekranu.

jak być niewidocznym na fb

Dalej wystarczy tylko i przesunąć suwak obok “Informuj o swojej aktywności” na pozycję wyłączoną. Warto podkreślić, że tego typu operacji należy dokonać na każdym urządzeniu, na którym korzystamy z Facebooka.

Jeśli wyłączymy tylko w aplikacji, a później wejdziemy na Facebooka poprzez przeglądarkę, to i tak będziemy widoczni i vice versa.

Jak być niewidocznym na Messengerze?

Wydawałoby się, że odpowiedź na pytanie, jak być niewidocznym na Messengerze została już udzielona powyżej — aplikacja Messenger jest w końcu częścią Facebooka. Ma on jednak formę osobnej aplikacji mobilnej, można też osobno zalogować się do niego przez przeglądarkę bez logowania się do Facebooka.

Jak wyłączyć aktywność na Messengerze? Musimy otworzyć aplikację Messenger i zalogować się, a następnie nacisnąć na swój profil w lewym górnym rogu ekranu. Dalej trzeba nieco zjechać w dół i nacisnąć na “Status aktywności”.

jak być niewidocznym na messengerze

Później trzeba tylko przesunąć suwak pod “Informuj o swojej aktywności” na pozycję wyłączoną.

jak wyłączyć aktywność na messengerzeI gotowe — oto odpowiedź na pytanie, jak na Messengerze zrobić się niewidocznym.

Niewidoczny na FB — podsumowanie

Jest naprawdę wiele sytuacji, podczas których może się przydać wiedza na temat tego, jak być niewidocznym na FB. Na szczęście, jak widać, odpowiedź na to pytanie nie należy do bardzo skomplikowanych. Mamy więc nadzieję, że udało nam się dostatecznie jasno wytłumaczyć tę kwestię.

Chcielibyśmy także zachęcić do zapoznania się z innymi naszymi poradnikami dotyczącymi Facebooka i Messengera. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak zmienić dźwięk powiadomienia na Messengerze. Zapraszamy!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wirtualne społeczności, realny biznes – rola grup na Facebooku
Co Ci przychodzi do głowy, gdy myślisz o grupach na Facebooku? Słodkie koty, małpy nosacze, czy karykaturalne wizerunki panującej partii? Wiadomo 🙂 Jednak grupy na
Facebook Ads ‒ dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji e-marketingowej?
Reklama na Facebooku ‒ brzmi prosto, prawda? Stworzenie grafiki, kilka słów zachęty i gotowe. Ale prawda jest taka, że za tym wszystkim kryje się cała
mixer Koniec Mixera – platforma Microsoftu łączy się z Facebook Gaming
Mixer działa od 2016 roku (pod tą nazwą od 2017), ale najgłośniej zrobiło się o nim w lipcu 2019 roku, kiedy Microsoft ogłosił podpisanie wyłącznej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *