Liczba platform, na których można handlować kryptowalutami rośnie. Jest to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie zarabianiem na zmienności walut cyfrowych, a także pokłosie rosnącej inflacji i konieczność zmiany podejścia do inwestowania.

Rynek kryptowalut jest jednak uznawany za niezwykle skomplikowany, między innymi ze względu na swoją podatność na spekulacje, zmienność i trudności z przewidzeniem nagłych spadków i wzrostów cen. Skuteczni traderzy, którzy mogą pochwalić się sukcesem na tym polu, nie tylko codziennie poszerzają swoją wiedzę o świecie walut cyfrowych, ale przede wszystkim korzystają z zaufanych i sprawdzonych platform, na których można handlować kryptowalutami.

Takie platformy specjalizują się w dostarczaniu zaawansowanych i często spersonalizowanych usług. Pozwalają także na kontakt z brokerami oraz dają dostęp do statystyk i przydatnych źródeł wiedzy.

Poniżej przedstawiamy 5 naszym zdaniem najlepszych platform do handlu kryptowalutami w 2022 roku.

1. Binance

Binance jest jedną z najchętniej wybieranych giełd kryptowalutowych z największym wolumenem obrotu walutami cyfrowymi według danych z 2018 roku. Na platformie Binance można handlować różnymi kryptowalutami, a zgodnie z danymi marki, w każdej sekundzie przeprowadza się tu prawie 1,5 mln transakcji.

Tym, co wyróżnia Binance wśród innych platform do handlu walutami cyfrowymi, jest posiadanie własnego natywnego tokena BNB (Binance Chain). Jest to kryptowaluta, której możliwości wychodzą poza samą platformę Binance. Binance jest dostępny w języku polskim, posiada także polskojęzyczną obsługę.

Kryptowalutę można zakupić praktycznie od ręki, wykorzystując najpopularniejsze w Polsce metody płatności, w tym karty kredytowe Visa i Mastercard, płatności BLIK i inne P2P oraz przelewy bankowe. Przykładowe kryptowaluty, które można zakupić w Binance to Bitcoin, Ripple, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash, SHIB i inne altcoiny.

2. Bitcoin Pro

Platforma Bitcoin Pro to kolejny popularny wybór wśród osób, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami. W tej witrynie nawet początkujący użytkownicy mogą gładko wejść w świat walut cyfrowych korzystając z wiedzy brokerów. Co ważne, osoby rozpoczynające swoją przygodę z handlem kryptowalutami nie muszą martwić się koniecznością codziennego śledzenia zmian na rynku. Jest to zadanie brokerów. Aby rozpocząć korzystanie z Bitcoin Pro należy się zarejestrować, a następnie wpłacić pierwszy depozyt o wartości co najmniej 250 dolarów. Obsługa witryny jest bardzo prosta, także na urządzeniach mobilnych.

3. Coinbase

Coinbase już od 2012 roku pozwala na szybkie stworzenie portfela kryptowalutowego i bezpieczne handlowanie wybranymi walutami cyfrowymi. Na platformie można zarządzać swoimi aktywami, kupować i sprzedawać popularne kryptowaluty, sprawdzać statystyki, a także inwestować w waluty cyfrowe za pomocą cyklicznych zakupów. Coinbase stworzył także funkcjonalne aplikacje mobilne, z których można korzystać na urządzeniach z iOS i Androidem.

Nowi użytkownicy są nagradzani darmowymi środkami, a okazji, aby zdobyć darmową kryptowalutę z pewnością tu nie brakuje. To nie wszystko, ponieważ Coinbase ubezpiecza wszystkie przechowywane u siebie środki, a także przechowuje część z nich w bezpiecznych systemach offline. Kwartalny wolumen obrotu w Coinbase wynosi 547 mld dolarów, a z usług platformy korzysta ponad 90 mln użytkowników w 100 krajach.

4. Zonda

Zonda to giełda kryptowalut, na której można handlować 50 różnymi walutami cyfrowymi. Dozwolone są wymiany walut fiat na inne waluty fiat i na kryptowaluty oraz wymianę kryptowalut na inne waluty cyfrowe i waluty fiat. Aby rozpocząć, wystarczy założyć konto i wpłacić depozyt w wybranej opcji płatności (dostępne są szybkie i tradycyjne przelewy oraz karty płatnicze). Platforma akceptuje przelewy w wielu popularnych walutach, w tym w złotówkach.

Jest to regulowana platforma, idealna do prowadzenia własnych działań inwestycyjnych. Zonda działa od 2014 roku, posiada licencję FIU (Finance Intelligence Unit) i efektywnie działa przeciwko praniu pieniędzy. Marka obsługuje konta prywatne i biznesowe oraz zapewnia zaplecze dla osób chcących poszerzać swoją wiedzę o kryptowalutach.

5. Kraken

Kraken to nasza ostatnia propozycja, jednak nie można o niej nie wspomnieć opisując najlepsze platformy do handlu walutami cyfrowymi. Jest to jedna z najstarszych giełd Bitcoin, która działa nieprzerwanie od 2011 roku.

Kraken przyciąga do siebie użytkowników szukających niskich opłat transakcyjnych, dużego wyboru różnych walut cyfrowych, kompetentnej obsługi oraz zapewnieniu klientom maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. W witrynie Kraken można handlować ponad 65 różnymi walutami cyfrowymi, w tym Bitcoinem, Ripple, Polkadot, Ethereum, Litecoin, Cardano i wieloma innymi.

Kraken jest chętnie wybierany przez doświadczonych inwestorów, którzy doceniają nacisk kładziony na zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanym środkom. Z drugiej strony początkujący klienci mogą rozwijać swoją wiedzę, dzięki bogatej bibliotece wiedzy o walutach cyfrowych.

Podsumowanie

Dodając kryptowaluty do swojego portfela inwestycyjnego można zapewnić sobie ciekawe aktywo przynoszące potencjalne zyski. Nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniej platformy do handlu walutami cyfrowymi i zwrócenie uwagi na niskie koszty transakcyjne oraz bezpieczeństwo środków.

Początkujący i zaawansowani handlowcy i inwestorzy posiadają inne potrzeby, o których spełnienie dbają poszczególne platformy do handlu kryptowalutą. Dzięki dużej konkurencji w tym obszarze, znalezienie najlepszej witryny do zarabiania na walutach cyfrowych jest tylko kwestią czasu.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *