Jeśli szukasz prezentu dla swojego partnera – gadżeciarza i za swój cel obrałaś zegarek, to świetnie – jesteś już krok do przodu. Przed tobą jednak znacznie trudniejsze zadanie: wybrać taki model zegarka męskiego, który usatysfakcjonuje jego wybredne gusta, ale będzie wyrozumiały dla twojego portfela. Poniżej przedstawiamy listę kilku męskich zegarków Timex w różnych stylach, którymi możesz zasugerować się, kupując zegarek na prezent dla mężczyzny poniżej 400 zł.

Mechaniczny czy kwarcowy?

Twój partner, jako miłośnik gadżetów, w tym rzecz jasna dobrych męskich zegarków, prawdopodobnie poświęca temu tematowi znacznie więcej uwagi niż przeciętny człowiek, więc i twoja wiedza powinna być tu kluczowa w ocenie jakości i wartości danych modeli. Kupując zegarek męski, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Po pierwsze: wybór mechanizmu. Statystycznie (i stereotypowo) mężczyźni preferują klasyczne zegarki napędzane mechanicznie, co ma związek z zawiłą i skomplikowaną mechaniką. Gadżeciarze zapewne docenią poetyckie pomysły i estetykę projektowania, ale nie rezygnuj także z opcji kwarcowych – zegarki męskie napędzane mechanizmem kwarcowym są nieco dokładniejsze od tych mechanicznych, choć różnice w skali miesiąca są naprawdę niezauważalne – wynoszą raptem kilkanaście sekund.

Zegarki mechaniczne są najbardziej cenione przez znawców sztuki zegarmistrzowskiej

Czym się kierować podczas wyboru zegarka męskiego na prezent?

Ponieważ zegarki męskie mogą być bardzo drogie, trzeba oczywiście rozważyć wartość różnych elementów i spróbować określić, co doceni najbardziej – i na co cię stać. Zasadniczą różnicą jest bowiem w zegarkach męskich Timex kwestia ceny. Na przykład zegarek kwarcowy wykonany z materiałów szlachetnych może mieć tę samą cenę co stalowy zegarek mechaniczny. Już sama zresztą rozpiętość cenowa zegarków jest ogromna. Dla przykładu, porównując ceny zegarków męskich Timex u autoryzowanego sprzedawcy ceny wahają się od stu do nawet tysiąca stu złotych, a warto podkreślić, że marka Timex uchodzi za jedną z tańszych opcji (co bynajmniej nie znaczy, że gorszych!).

Mężczyźni często (choć nie zawsze) doceniają niektóre „ozdoby” (kilka tarcz, tłoczenia na paskach, ciężka bransoleta). Należy również zauważyć, że mężczyźni mają rzecz jasna większe nadgarstki, więc wielkość koperty męskich zegarków Timex rzadko jest mniejsza niż 40 mm.

Powiedzielibyśmy, że stojąc przed wyborem zegarka męskiego Timex na prezent dla wybrednego faceta, najbezpieczniej jest rozważyć jego tryb dnia i czynności (kiedy będzie nosił zegarek?), styl ubioru (czy ubiera się elegancko, czy sportowo?). To już powinno sporo zawęzić pole poszukiwań. Pamiętaj, że choć wymyślne tarcze i rozliczne funkcje dodatkowe są mile widziane, to istotą zegarka jest czytelność.

Zegarek męski Timex Weekender na bransolecie

Więc jaki zegarek wybrać?

Dla wielbicieli klasyki właściwą opcją będzie tradycyjny zegarek męski czarny Timex – np. model z linii Timex classic z czarnym paskiem i wyjątkowo czytelną czarną tarczą z białymi cyframi arabskimi. Inną opcją godną rozważenia jest zegarek męski Timex Weekender lub Fairfield. Ten ostatni posiada dodatkowo datownik, funkcję stopera i pamięci okrążeń. Z kolei męski zegarek Timex na bransolecie, np. wspominany Weekender ma dodatkowo funkcję podświetlanej tarczy, co poprawia widoczność cyferblatu i umożliwia odczyt godziny nawet w ciemności. Jest on dostępny np. w sklepie Zegarki Centrum: https://zegarkicentrum.pl/zegarki-timex-meskie/.

Co jest najważniejsze podczas zakupu zegarka na prezent?

Pamiętaj, że najważniejszą rzeczą związaną z kupnem zegarka dla mężczyzny na prezent będzie to, że pochodzi on od ciebie. Niekiedy jest tak, że niektóre rzeczy, które cenimy sobie najbardziej to te, których nie wybralibyśmy dla siebie, ale są wyjątkowe właśnie dlatego, że ktoś wybrał je z myślą o nas. Zegarki sprawdzają się szczególnie dobrze w tym celu i to jest jeden z powodów, dla których zawsze były (i będą!) tak popularne jako prezenty.

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

huawei watch 4 pro blood sugar Jak śledzenie poziomu cukru we krwi przez zegarek Smartwatch zmienia sposób leczenia cukrzycy
Śledzenie poziomu cukru we krwi za pomocą zegarka Smartwatch rewolucjonizuje zarządzanie cukrzycą, zapewniając osobom chorym na cukrzycę cenne narzędzia i informacje umożliwiające monitorowanie poziomu cukru
Czy pompa ciepła jest dla mnie?
Czy pompy ciepła nadają się tylko do nowych budynków? Czy na pewno ogrzeją dom, gdy na dworze będzie mróz? I czy są głośne? Na temat
smartwatch meski Smartwatch dla stylowego i wymagającego mężczyzny. Jaki wybrać?
Wybór odpowiedniego smartwatcha to decyzja, która może znacząco wpłynąć na nasze codzienne życie. Smartwatch to nie tylko elegancki dodatek, ale także zaawansowane narzędzie, które ułatwia
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *