Firmy technologiczne obierają sobie za cel wzrost zysków, pozyskanie nowych klientów i podbój nowych rynków. Wymaga to jednak stworzenia lub rozbudowy zespołu doświadczonych specjalistów z branży IT. Tych natomiast wcale nie jest łatwo znaleźć, szczególnie że takie osoby mogą zazwyczaj przebierać w ofertach. Często prowadzi to do sytuacji, gdy zatrudnienie nowego programisty, inżyniera lub innego specjalisty związanego z IT zajmuje nawet kilka-kilkanaście miesięcy, co oznacza dla firmy dotkliwe straty lub pozbawia ją możliwości rozwoju.

  1. Dlaczego standardowa agencja to nie najlepszy wybór?
  2. Nowoczesna agencja rekrutacyjna IT
  3. Czy warto zatrudniać najlepszych specjalistów IT?
  4. Skuteczna rekrutacja IT
  5. Od czego zacząć współpracę z agencją?

Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu. Chodzi o dotLinkers, czyli pierwszą Agencję Rekrutacyjną IT, której oferta skierowana jest przede wszystkim do start-upów i firm produktowych. Wysoka skuteczność, którą w ostatnich latach potwierdziło wielu klientów korzystających z jej pomocy w znalezieniu idealnych pracowników, wynika z doskonałej znajomości rynku i umiejętności nawiązywania współpracy z najlepszymi specjalistami. Rozpoczęcie współpracy z tą agencją może być najlepszą decyzją dla pracodawców, którym zależy na zatrudnianiu najlepszych specjalistów z branży IT.

Dlaczego standardowa agencja to nie najlepszy wybór?

Tradycyjne agencje zajmujące się rekrutacją nie znają branży IT, oczekiwań klientów biznesowych i przede wszystkim nie potrafią dopasować odpowiednich specjalistów do konkretnych projektów. To właśnie dlatego ich skuteczność jest w tej branży wyjątkowo niska.

Inaczej jednak wygląda sytuacja w przypadku dotLinkers, która zajmuje się wyłącznie takimi tematami. Niezależnie więc od tego, czy firma chce zatrudnić zespół deweloperów, utalentowanych programistów czy inżynierów obeznanych z aktualnymi trendami w branży IT, tutaj na pewno uzyska niezbędne wsparcie. Potwierdzają to zresztą sami klienci, którym dotLinkers regularnie przedstawia najlepszych kandydatów.

Nowoczesna agencja rekrutacyjna IT

Firma oferuje nie tylko usługi związane z rekrutacją dla klientów z Polski, ale również pomaga zagranicznym przedsiębiorstwom w zatrudnianiu specjalistów. Przynosi to wiele korzyści firmom z zagranicznym kapitałem, które mogą dzięki temu zyskać dostęp do utalentowanych specjalistów IT, a przy okazji również pracownikom chcącym łatwo znaleźć dobrze płatną i stabilną pracę.

Agencja rekrutacyjna dysponuje obecnie jednym z najlepszych, a zarazem największych zespołów rekrutacyjnych specjalizującym się wyłącznie w branży IT, co zwiększa jej konkurencyjność. Jednocześnie każde zlecenie traktowane jest indywidualnie, dzięki czemu rekruterzy mogą zadbać o to, aby potencjalny kandydat na stanowisko rzeczywiście znał się na swojej pracy. Z usług wspomnianej agencji korzystają między innymi firmy działające w takich sektorach jak: IoT (Internet rzeczy), Big Data (ogromne bazy danych), AI (sztuczna inteligencja) i Fintech (technologie finansowe).

Nowoczesna Agencja Rekrutacyjna IT przyspiesza proces otworzenia firmy lub lokalnego oddziału w Polsce i skraca czas, jaki trzeba przeznaczyć na stworzenie zespołu składającego się z najlepszych specjalistów.

Czy warto zatrudniać najlepszych specjalistów IT?

Zatrudnianie doświadczonych pracowników z branży IT wiąże się zwykle z dużymi kosztami, dlatego pracodawcy powinni upewnić się, że inwestują w odpowiednie osoby. Często jednak nie dysponują odpowiednimi narzędziami, wiedzą, ani czasem, aby starannie weryfikować kandydatów. Pomoc agencji mającej doświadczenie na rynku pracy IT i gwarantującej skrócenie procesu rekrutacyjnego jest dla nich bardzo opłacalne. Profesjonalne podejście sprawia, że na każdym etapie rekrutacji klienci mogą liczyć na niezbędne wsparcie.

W kwestii tego, czy warto płacić specjaliście większe wynagrodzenie, nikt nie powinien mieć wątpliwości. Wynika to z faktu, że specjalista IT, który może pochwalić się posiadaniem wieloletniego doświadczenia, będzie mógł w krótszym czasie rozwiązać problemy, które niedoświadczonym pracownikom zajęłyby kilka tygodni lub nawet miesięcy. Wiele jednak zależy od skutecznej rekrutacji, bo jeżeli zatrudni się niesprawdzonych kandydatów bez realnego doświadczenia, to trudno liczyć na pełen profesjonalizm. Równie istotne jest to, aby specjaliści IT wykonywali obowiązki zgodne ze swoją wiedzą i umiejętnościami. Ze względu na to, że branża IT jest niezwykle zróżnicowana, tylko doświadczona agencja może przeprowadzić uwzględniający to proces rekrutacyjny.

Skuteczna rekrutacja IT 

Duże zainteresowanie usługami agencji doświadczonej w rekrutacji IT pokazuje, że w najbliższych latach na pewno nie zabraknie pracy dla takich specjalistów jak: full-stack developer, back-end developer czy DevOps engineer, szczególnie jeżeli mają wieloletnie doświadczenie. W końcu w świecie, w którym coraz więcej biznesów przenosi się do sieci, programiści, developerzy i inżynierowie IT są niezbędni, aby firmy mogły oferować najwyższej jakości usługi.

Od czego zacząć współpracę z agencją?

W celu nawiązania współpracy i zlecenia procesu rekrutacji (lub po prostu uzyskania dodatkowych informacji), warto zajrzeć na stronę dotlinkers.pl. Dostępny jest tu krótki formularz, który ułatwi wycenienie projektu. Przy okazji można się zapoznać z wybranymi case studies, które powinny rozwiać ewentualne wątpliwości związane z tym, czy rzeczywiście warto powierzyć procesy rekrutacyjne specjalistom.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *