Akcesoria gaming to akcesoria oraz sprzęty dla graczy, które pozwalają w jeszcze większym stopniu cieszyć się wirtualną rozrywką. W poniższym artykule poznamy najważniejsze z nich.

Świat gier

Gry komputerowe oraz na konsolę cieszą się niesłabnącą popularnością. Wraz z rozwojem wszelkich sprzętów gamingowych oraz akcesoriów stają się jeszcze bardziej atrakcyjne. Coraz lepsza technika daje możliwość na udoskonalenie gier i ich rozbudowywanie. Użytkownicy mogą wręcz coraz bliżej doświadczać tej wykreowanej rzeczywistości.

Szeroki wybór gier na konsole oraz komputer sprawia, że tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na płeć, wiek, czy upodobania. Im większy entuzjasta gier tym większe mogą być jego potrzeby. Na szczęście producenci sprzętów idą im na przeciw.

Bez jakich gaming akcesoriów prawdziwy gracz nie może się obejść?

Najważniejsze akcesoria gamingowe

Profesjonalna konsola lub wytrzymały komputer to nie wszystko czego potrzebujesz w grze. Równie ważny jest sprzęt, który pozwala na cieszenie się możliwościami tej rozrywki.

Gry komputerowe w dużej części sterowane są za pomocą klawiatury. W odróżnieniu od konsol Xbox, które są skonfigurowane z padami, w tym przypadku określone klawisze wprawiają ruch bohaterów lub są odpowiedzialne, że daną akcje. Bardzo ważne jest żeby sprzęt działał bez zakłóceń i umożliwiał szybkie reakcje.

Ze względu na intensywność użytkowania klawisze są dużo odporniejsze na uderzenia i nie zacinają się, jak to niekiedy ma miejsce podczas używania klawiatury tradycyjnej. Są też optymalnie rozłożone żeby dawać większą swobodę ruchu. Specjalnie dostosowane klawiatury dają graczom komfort użytkowania poprzez podświetlenie przycisków. Dzięki temu, mogą być używane bez problemu nawet w przyciemnionym świetle.

Gra komputerowa bardzo często jest również uzależniona do myszki. Mysz gamingowa, ma dużo większą wydajność oraz błyskawiczną reakcje. W zależności do modeli mamy do czynienia z przewodowymi lub bezprzewodowymi. Zaletą przewodowych jest brak możliwości rozładowania w trakcie gry, bezprzewodowe natomiast zapewniają większą możliwość ruchu.

Warto dostosować produkt pod swoje potrzeby. Niemniej jednak, podobnie jak w przypadku klawiatury najważniejsze jest by się nie zacinała, zapewniała precyzję ruchu oraz jego szybkość. Pod zaawansowane gry produkowane są myszki, które poza tradycyjnymi przyciskami mają również pakiet przycisków bocznych.

Sprzęt dla lepszego dźwięku

Człowiek chłonie i poznaje otoczenia wszystkimi zmysłami, dzięki temu może poczuć się w pełni uczestniczący w nim. W grach swoje doznania opieramy przede wszystkim na wzroku oraz słuchu. Obraz otrzymujemy dzięki monitorowi lub ekranowi, im lepiej technologicznie opracowany tym doskonalsza grafika.

Kolejną kwestią są dźwięki, które równo mocno przenoszą gracza w świat gier. Jeszcze lepszy klimat gier doświadczymy jeżeli dobrze dobierzemy słuchawki. Gracz używając ich będzie słyszał bezpośrednio dźwięk, który nie będzie zakłócany przez inne odgłosy. Pozwala to na odpowiednią koncentrację. Słuchawki przystosowane specjalnie do gier przekazują czysty dźwięk, który nie jest przerywany. Większość z modeli ma możliwość regulowania jego natężenie. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiele reakcji w grze jest uzależniona od dźwięków np. sygnałów ostrzegawczych.

Budowa słuchawek gamingowych dostosowana jest do długiego użytkowania, a ich waga została zmniejszona tak by nie obciążała użytkownika. Jeżeli jesteś graczem, który bierze udział w rozgrywkach online z innymi użytkownikami, warto będzie rozważyć zakup słuchawek, które są połączone z mikrofonem. Zestaw ten pozwoli na doskonały kontakt w czasie teraźniejszym z innymi graczami, bez potrzeby przerywania rozgrywki.

Meble przystosowane do potrzeb gracza

Gracze poświęcający długi czas na rozrywkę mogą bardzo szybko odczuć skutki przebywania w jednej pozycji w trybie siedzącym. Źle dobrany fotel może być przyczyną zdrowotnych problemów.

Fotele oraz krzesła gamingowe są ergonomiczne, ich budowa wspiera postawę siedzącego odciążając kręgosłup. Wygodne profilowanie nie przeszkadza w grze i jest wręcz jej wsparciem. Regulowane podłokietniki oraz kubełkowa konstrukcja siedziska pozwalają na kilkugodzinną rozrywkę bez poczucia dyskomfortu.

Kolejnym meblem stworzonym pod gracza są biurka gamingowe. polecane są nie tylko osobą, które za pomocą gier zarabiają na życie, ale również zwykłym graczom ceniącym sobie komfort. Biurko jest stabilne, nie porusza się w trakcie nawet bardzo intensywnych rozgrywek i w dużej mierze można go dostosować pod wysokość lub gabaryty gracza.

Jego budowa ma w jak największym stopniu ułatwiać użytkowanie, dlatego posiada półki oraz otwór w blacie, przez który przepuszczane są kable. Powierzchnia pokryta jest specjalnym tworzywem, która wspiera płynność ruchów myszki i jest odporna na zniszczenia. Niektóre modele posiadają dodatkowe uchwyty, które służą np. zawieszaniu słuchawek. Dzięki nim są zawsze pod ręką.

Akcesoria komputerowe – gamingowe pozwalają przenieść rozrywkę na całkiem inny poziom. Inwestując w nie będziesz mieć pewność o niezakłócanej grze oraz doskonale spędzonym czasie.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *