Czy Apple zmusza chińską młodzież do pracy?

Jeden z podmiotów odpowiedzialny za realizację zamówień dla Apple ma problemy z terminami i aby ich dotrzymać w kontrowersyjny sposób sięga po stażystów.

Bohaterem całego zamieszania jest Foxconn – chiński producent elektroniki z którego usług korzystają największe światowe marki. Ostatnimi czasy firma ma jednak problemy z dotrzymaniem terminów realizacji zamówień powiązanych z produkcją iPhone X dla Apple. Żeby nadążyć z produkcją chiński producent sięga po uczniów z pobliskich szkół. Część z nich twierdzi, że jest zmuszana do 11-godzinnej pracy w ramach stażu, który nie ma nic wspólnego z kierunkiem ich edukacji.

Gigant z Cupertino odpiera zarzuty zapewniając, że uczniowie którzy pracują w Foxconn robią to dobrowolnie i otrzymują z tego tytułu nawet świadczenia. Sam podwykonawca dodaje do tego, że zatrudnia tylko tych, co chcą pracować. Mimo wszystko nie dementuje on plotek o 11-godzinnej pracy. Spółka jest  świadoma tego, że uczniowie powinni pracować krócej. Stąd zapowiedziała zmiany w tym zakresie. Zdaniem BBC, za przesłanki odpowiada duża ilość zamówień na produkty Apple, a w samą realizację zleceń włączyły się władze. Być może to one wydały administracyjną decyzję nakazującą delegować uczniów do pracy.

Źródło: Gazeta.pl

Czy Apple zmusza chińską młodzież do pracy?
Oceń ten post!

1 Komentarz

  • Żulicki Reply

    24 listopada 2017 at 17:16

    Xiaomi lepsze

Zostaw komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password