Wędrując po internecie od czasu do czasu trafiamy na akcje charytatywne, z których wiele nie pozwala przejść obok siebie w sposób obojętny. Każda choroba lub innego rodzaju tragedia staje się powodem naturalnego współczucia, jakim obdarzamy potrzebujących ludzi. Trudno w obliczu takiej sytuacji dopuścić do myśli fakt, że ktoś chciałby nas tą drogą oszukać, lecz jak pokazuje przykład jednej z popularniejszych akcji – jest to niestety możliwe.

Dnia 30 czerwca 2017 roku po kilku nieskutecznych próbach wreszcie z sukcesem zakończyła się jedna z głośniejszych zbiórek charytatywnych organizowanych między innymi na łamach portalu zrzutka.pl.

Celem wspomnianej akcji znanej pod hashtagiem #bojesieciemnosci było pozyskanie pieniędzy na kosztowne leczenie 2,5 letniego Antosia u którego zdiagnozowano groźny nowotwór oczu. Jedynym ratunkiem przed utratą wzroku jest leczenie, którego koszt sięga rzędu 1 500 000 złotych. Jak wynika z treści zrzutki – rodzice Antka w swej determinacji nie zdołali jeszcze pozyskać pełnej kwoty w wyniku czego – twórca zbiórki – podając się za “przyjaciela rodzinnego” postanawia im dopomóc.

Choć trudno w to uwierzyć to najprawdopodobniej cała ta poruszająca historia została zmyślona, a wszyscy którzy przyczynili się do wsparcia akcji padli ofiarą mistyfikacji. Wynika to z treści oświadczenia, które pojawiło się wieczorem 8 lipca 2017 roku na łamach fanpage “Zrzutka.pl”.

Przypominamy tylko, że akcja miała miejsce także na innych portalach i zaangażowało się w nią wiele znanych portali i gwiazd telewizyjnych.

Obecnie -, jak informuje administracja portalu zrzutka.pl — trwa procedura wyjaśniająca. Kontakt z autorem akcji charytatywnej jest niemożliwy, a wymiana informacji pomiędzy administracją serwisu na łamach, którego zorganizowano zbiórkę, a wspomnianym autorem odbywa się więc za pomocą pełnomocnika. Jeśli nie wyłoni to okoliczności łagodzących i nie rzuci tym samym nowego światła na sprawę wszystko zostanie zgłoszone do prokuratury.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Gry na PC dla różnych typów graczy – ranking według gatunków
Istnieje wiele powodów, przez które gry na PC są tak lubiane i popularne, a jednym z nich jest mnogość gatunków, dzięki czemu każdy typ gracza
Nowoczesne technologie, które wkraczają do codziennego życia — które warto znać?
Rozwój technologii, w tym takiej, która może przydać się w codziennym życiu, nie skończył się na Internecie i smartfonach. Wciąż pojawia się wiele ciekawych, nowatorskich
Xbox S – dlaczego warto zakupić?
Zakup konsoli do gier to często niemały wydatek. Dlatego warto zdecydować się na model od cenionego producenta, który będzie gwarantował nie tylko najwyższej jakości sprzęt,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *