W jednym z cotygodniowych wyzwań w aktualnym sezonie w Destiny 2, Sezonie Wybrańców, pojawiła się kontrowersyjna fraza. Gracze szybko dostrzegli jej związek z nazistowskim sloganem organizacji Hitlerjugend. Bungie już przeprosiło i obiecało poprawę.

Krew i Honor w tygodniowym wyzwaniu

W cotygodniowym wyzwaniu Bungie umieściło frazę “Krew i Honor”. Pasjonaci historii mogą wiedzieć, że fraza ta jest kojarzona z młodzieżową organizacją nazistowską Hitlerjugend. W latach 90. w Wielkiej Brytanii powstała nawet neo-nazistowska organizacja Blood and Honor, która rozprzestrzeniła się do wielu innych krajów, w tym również do Polski.

Biorąc pod uwagę, w jakim świecie osadzone jest Destiny 2, można mniemać, że było to przypadkowe i osoba, która przygotowała to zadanie, nie wiedziała o negatywnych skojarzeniach, które slogan Krew i Honor może wywołać. Tak w każdym razie stwierdziło Bungie w swoim oświadczeniu, w którym również przeprosiło i zapowiedziało poprawę.

Jakikolwiek związek z antysemityzmem w Destiny jest całkowicie niezamierzony. Bungie jest zdecydowanie zaangażowane w integrację społeczną i prawa człowieka i nigdy nie będzie opowiadać się za antysemityzmem – Bungie

Slogan zostanie usunięty w nadchodzącym patchu

W odpowiedzi na kontrowersję, Bungie zdecydowało się usunąć problematyczny slogan. Zapewne zostanie on zastąpiony jakąś bardziej neutralną frazą, która nie będzie budziła negatywnych skojarzeń.

Już przygotowujemy poprawki w nadchodzącej łatce. Przepraszamy wszystkich naszych graczy, którzy zostali zranieni przez to odniesienie, i jesteśmy wdzięczni naszej społeczności za zwrócenie naszej uwagi na ich obawy – Bungie

Sezon Wybrańców, w ramach którego pojawiło się problematyczne zadanie, jest już 13 sezonem w Destiny 2. Zaczął się on 9 lutego i będzie trwał do 11 maja. Poniżej możecie obejrzeć jego zwiastun:

W skład Sezonu Wybrańców wchodzą m.in. nowe i odświeżone tryby (Polach bitewne, Jaskinia diabłów, Upadły S.A.B.E.R.) oraz nowe elementy ekwipunku (wchodzące w skład przepustki sezonowej zestaw pancerza prefekta i łuk Wróżba Ticuu, a osobno także łącznie 25 sztuk różnego rodzaju broni).

Czy uważacie, że fraza Krew i Honor powinna zostać usunięta z gry, czy uważacie, że jej obecność nie była problematyczna? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *