Nowe Call of Duty: Modern Warfare 2 (nie mylić z pierwowzorem z 2009 roku) jest dostępne już od pewnego czasu, co oznacza między innymi, że nierzadko można już kupić je z jakąś zniżką względem dość wysokiej ceny startowej. Jeśli więc ktoś chciałby ten tytuł sprawdzić, ale dotychczas z tego czy innego względu nie miał takiej okazji, to może być dobry moment.

Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź, czy Twój komputer sprosta wymaganiom tej gry, aby móc cieszyć się płynną rozgrywką. W tym artykule przedstawiamy zarówno minimalne, jak i zalecane wymagania sprzętowe dla Call of Duty: Modern Warfare II, każdy więc powinien być w stanie znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego, w jakie ustawienia graficzne mierzy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Call of Duty: Modern Warfare II wymagania – minimalne, zalecane

Minimalne wymagania sprzętowe Call of Duty: Modern Warfare II powinny zainteresować przede wszystkim osoby, które mają mniej potężne sprzęty i zastanawiają się, czy w ogóle jest sens ten tytuł kupować. Z góry możemy powiedzieć, że są one dość typowe, jak na grę AAA z 2022 roku – wiele komputerów na pewno sobie z nimi poradzi, aczkolwiek będą zapewne też przypadku urządzeń, które mogą mieć w tym zakresie problemy.

Z kolei wymagania zalecane COD: Modern Warfare 2 będą szczególnie przydatne dla tych, którym zależy na jak najlepszych wrażeniach wizualnych (bez kompromisów w kwestii wydajności). Tutaj już przydałby się solidny sprzęt, chociaż mimo wszystko nie ma tragedii – nie trzeba mieć PC-ta z najwyższej półki, aby te wymagania spełnić.

call of duty modern warfare 2 wymagania minimalne
Źródło: Activision

Wymagania minimalne i zalecane Call of Duty: Modern Warfare II

Wymagania minimalne i zalecane Call of Duty: Modern Warfare II prezentują się następująco:

Minimalne Zalecane
System operacyjny Windows® 10 64-bit (z najnowszą aktualizacją) Windows® 10 64-bit (z najnowszą aktualizacją) lub Windows® 11 64-bit (z najnowszą aktualizacją)
Procesor Intel® Core™ i3-6100 / Core™ i5-2500K lub AMD Ryzen™ 3 1200 Intel® Core™ i5-6600K / Core™ i7-4770 lub AMD Ryzen™ 5 1400
Pamięć RAM 8 GB 12 GB
Karta graficzna NVIDIA® GeForce® GTX 960 lub AMD Radeon™ RX 470 – kompatybilne z DirectX 12.0 NVIDIA® GeForce® GTX 1060 lub AMD Radeon™ RX 580 – kompatybilne z DirectX 12.0
DirectX Wersja 12 Wersja 12
Miejsce na dysku 125 GB dostępnej przestrzeni 125 GB dostępnej przestrzeni

Nie da się ukryć, że z każdą kolejną częścią serii, wymagania sprzętowe rosną ze względu na ulepszoną grafikę, efekty wizualne i rozbudowane funkcje gry (a przynajmniej tak argumentują to zwykle twórcy).

Kluczowe informacje o Call of Duty: Modern Warfare II

Wymagania Call of Duty: Modern Warfare II już za nami, warto więc przy okazji opowiedzieć nieco więcej o tym tytule. Call of Duty: Modern Warfare II jest kontynuacją popularnej serii strzelanek pierwszoosobowych od studia Infinity Ward i wydawcy Activision. Premiera gry odbyła się 28 października 2022. Jest dostępna na komputery osobiste (PC), a także na konsolach, takich jak PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i Xbox One.

To kolejna odsłona w serii Call of Duty, która (jak sugeruje już sam tytuł) przenosi graczy do współczesnych czasów. Gra oferuje rozbudowaną kampanię fabularną, w której wcielamy się w różnych postaciach walczących w konfliktach na całym świecie. Oprócz kampanii, Modern Warfare II ma w zanadrzu także tryb wieloosobowy z różnorodnymi trybami gry, takimi jak Team Deathmatch, Domination, Search and Destroy oraz wiele, wiele innych.

call of duty modern warfare 2 wymagania pc
Źródło: Activision

Na pytanie, czy warto w ten tytuł zainwestować, każdy musi odpowiedzieć sobie sam – opinie są bowiem dość podzielone. Wersja PC na Metacriticu została oceniona przez krytyków na 79/100, a więc całkiem nieźle, ale gracze byli już bardziej surowi. Średnia ocen z ich strony wynosi bowiem 5.0/10.

Pojawiają się przede wszystkim krytyczne uwagi w zakresie stanu technicznego gry, a także jej faktycznej zawartości względem zapowiedzi i oczekiwań fanów serii. Jednocześnie można znaleźć opinie, które chwalą tytuł, m.in. za gameplay i grafikę, więc tak naprawdę każdy może mieć nieco inne odczucia.

Warto podkreślić, że chociaż recenzje są mieszane, to z punktu widzenia twórców Call of Duty: Modern Warfare 2 jest zapewne ogromnym sukcesem. Gra m.in. ma na koncie rekord serii, jeśli chodzi o najszybsze wygenerowanie miliarda dolarów przychodu.

Call of Duty: Modern Warfare II wymagania sprzętowe – podsumowanie

Wymagania Call of Duty: Modern Warfare II nie są najwyższe, ale też nie najniższe, więc warto rzucić na nie okiem przed złożeniem zamówienia. Nieoczekiwanie dużym wyzwaniem nawet dla mocnych komputerów może okazać się kwestia…. miejsca na dysku. 125GB to naprawdę sporo. Co prawda pamięć stale tanieje i obecnie nawet kilka terabajtów pamięci SSD, nie mówiąc już o jeszcze tańszych dyskach HDD, nie jest rzadkim widokiem, ale

Jeśli “dwójka” okaże się zbyt wysokim progiem do przeskoczenia dla sprzętu, warto sprawdzić, jakie ma pierwsze Call of Duty Modern Warfare wymagania sprzętowe – jak łatwo się domyślić, są one wyraźnie niższe, jako że “jedynka” wyszła w 2019 roku. Zawsze można też rozważyć wymianę tych podzespołów, które już niedomagają i nie spełniają nawet wymagań minimalnych – czy to procesora, czy karty graficznej.

Relatywnie tanim i prostym sposobem na zwiększenie wydajności sprzętu może być także dołożenie kilku gigabajtów pamięci RAM czy wymiana dysku HDD na SSD, jeśli wciąż używa się dysków tego pierwszego typu.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *