Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Oczekuje się, że iPhone 14 zostanie wydany we wrześniu 2022 roku. Prawdopodobnie będzie miał wiele tych samych funkcji, co iPhone 13, ale z pewnymi aktualizacjami. Główna kamera zostanie uaktualniona, a także pojawia się ulepszenia procesora i designu. Oto dotychczas opublikowane informacje na temat specyfikacji i funkcji iPhone’a 14.

iPhone 14 – warianty do wyboru

Nowy iPhone 14 będzie dostępny w 4 różnych wariantach: iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Każdy z tych modeli telefonu będzie oferował nieco inne funkcje, aby zadowolić szeroką gamę klientów.

Standardowy iPhone 14 będzie miał 6,1-calowy wyświetlacz, natomiast iPhone 14 Max (Plus) będzie miał 6,7-calowy ekran z wyświetlaczem OLED. Jeśli chodzi o modele premium iPhone’a 14 Pro i Pro Max, będą one mogły pochwalić się jeszcze bardziej imponującymi parametrami, ulepszoną konstrukcją tylnej części z matowego szkła, ramkami ze stali nierdzewnej oraz mocniejszymi bateriami.

Wszystkie będą miały panele OLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz, łączność 5G, potrójne tylne kamery. Główne różnice pomiędzy modelami dotyczyć będą proporcji ekranu, rozmiaru i czasu pracy na baterii, przy czym większy wariant Max oferować ma lepszą wytrzymałość.

iPhone 14 będzie miał najnowszy procesor Apple 16 Bionic stworzony w procesie 4 lub 5 nm

Każdy dostępny iPhone 14 będzie miał najnowszy procesor Apple 16 Bionic stworzony w procesie 4 lub 5 nm. Ten wzrost wydajności i efektywności energetycznej jest możliwy dzięki zaawansowanej technologii procesowej i nowym architekturom w ramach układu A16. Efektem jest nawet 2x szybsza wydajność w niektórych zadaniach w porównaniu z układem w iPhonie 13, a także poprawiony czas pracy na baterii w całym zakresie działań.

Procesor będzie również zawierał ulepszony silnik neuronowy dla poprawy wydajności sztucznej inteligencji (AI). Mówi się, że system kamer również dostanie uaktualnienie, z dodatkowym teleobiektywem dodanym do mieszanki.

iPhone 14 może być jeszcze lepszy dzięki ekranwi 120Hz

Jedną z najważniejszych cech iPhone’a 14 jest ekran o wysokiej częstotliwości odświeżania. Każdy model iPhone’a 14 będzie wyposażony w wyświetlacz ProMotion 120 Hz, który Apple nazywa “najbardziej zaawansowanym wyświetlaczem iPhone’a”. Ta wyższa częstotliwość odświeżania oznacza, że wszystko na ekranie będzie wyglądać płynniej, od przewijania treści po granie w gry i oglądanie wideo.

Apple twierdzi, że wyświetlacz iPhone’a 14 jest także bardziej energooszczędny niż poprzednie modele, co oznacza, że będziemy mogli cieszyć się płynnym obrazem 120 Hz przez dłuższy czas przed koniecznością ładowania.

Najnowszy iPhone będzie miał więcej pamięci masowej i RAM niż poprzedni model

iPhone 14 ma mieć nawet do 2TB pamięci wewnętrznej i 6 GB pamięci RAM we wszystkich wersjach. Byłby to duży wzrost wariantu podstawowego w stosunku do iPhone’a 13, który ma tylko 4 GB pamięci RAM. Dzięki temu nowy smartfon z logiem jabłuszka będzie jednym z najpotężniejszych smartfonów na rynku. Zwiększona pamięć masowa i RAM pozwolą na lepszą wydajność podczas korzystania z wymagających aplikacji czy gier.

iPhone 14 będzie miał nowy port Lightning i pojemne baterie

Nowy iPhone 14 będzie miał nowy port Lightning, który będzie do 10 razy szybszy od swojego poprzednika. Jeśli chodzi o baterię, to zakładając, że iPhone 14 będzie zasilany akumulatorem o pojemności 3227 mAh, to w liczbach zaoferuje o 52 mAh większą pojemność niż iPhone 13 mający 3279 mAh. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę zużycie energii 5G i potencjalnie jaśniejszy wyświetlacz, nowy telefon dzięki ulepszonej architekturze powinien wytrzymać zauważalnie dłużej na jednym ładowaniu niż jego poprzednik.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *