Kochasz gry? To bardzo dobra wiadomość, ponieważ rynek gamingowy nie śpi, a kolejne pojawiające się produkcje zachwycają niejednego fana komputerowej i konsolowej rozrywki. Miłość do gier ma też drugą stronę medalu — potrafi słono kosztować, szczególnie w dobie rosnącej inflacji. W jaki sposób można się temu przeciwstawiać i kupować gry w rozsądnych cenach? Pomóc mogą w tym serwisy takie jak GG.deals i karty podarunkowe, które dosłownie “zasponsorują” Ci grę.

Kupuj gry w sieci

Jeżeli zależy Ci na oszczędnościach, to wiesz pewnie, że istnieje dużo większa szansa na złapanie okazji w sieci, niż w przypadku sklepu z pudełkową wersją gry. Kupowanie cyfrowych wydań online daje wiele możliwości w kwestii wszelkich rabatów, sezonowych obniżek czy innych tego typu okazji. Jeśli „kolekcjonujesz” gamingowe newslettery, część atrakcyjnych ofert dostajesz zapewne na swoją skrzynkę pocztową. To jednak wiąże się z kolejnymi aktywnościami, jak sprawdzenie poczty, niekiedy wyławianie maili z kosza, bo zdarza się, że zamiast do skrzynki odbiorczej, newslettery trafiają do SPAM-u. Możesz też sprawdzać okazje bezpośrednio na stronie danej platformy gamingowej czy w powiązanej z nią aplikacji, ale jako że takich platform czy sklepów jest sporo, czas przeznaczony na tego typu poszukiwania coraz bardziej się wydłuża. Jeśli jednak szukasz konkretów, wystarczy, że wejdziesz na GG.deals i skorzystasz z wyszukiwarki gier.

Porównuj i wybieraj najtaniej

Wspomniana porównywarka jest darmowa, dlatego korzystanie z niej nie uszczupli Twojego budżetu. Może za to spowodować, że czarno na białym zobaczysz, gdzie od ręki możesz kupić dany tytuł i za ile. Otrzymane wyniki możesz posortować wg interesującego Cię kryterium — polecamy od najniższej ceny, możesz się wtedy nieźle zaskoczyć! Warto wiedzieć, że porównywarka gier pokaże tylko sprawdzone oferty z legalnych sklepów. Nie musisz zatem obawiać się o scam. Porówna wyniki wśród ofert takich znanych platform jak Steam, Epic, Fanatical czy GOG. Co więcej, istnieje możliwość zbudowania swojej własnej listy życzeń, zsynchronizowanej z tą czy inną platformą, co jeszcze bardziej ułatwia dodawania gier do wishlisty i śledzenie kształtowanie się cen. Można ponadto ustawić specjalny alert cenowy, który powiadomi Cię, jeśli gra, na którą czekasz, pojawi się w akceptowalnej dla Ciebie cenie.

Podpowiedz bliskim, co chcesz na prezent

Sposobem na zaoszczędzenie nieco pieniędzy na grach jest zażyczenie sobie ciekawego tytułu jako prezentu z ważnej dla Ciebie okazji. To jednak, co dla Ciebie wydaje się idealnym konceptem, dla innych może okazać się skomplikowane. Ktoś, kto nie jest obeznany w świecie gamingu, może być nieco zagubiony w tytułach, wersjach, podstawkach i dodatkach, zakup danej pozycji może przychodzić mu z dużo większym trudem, niż dla znawcy w tym temacie. Dobrym rozwiązaniem są wówczas cyfrowe gift cards, czyli karty podarunkowe, które zasilą Twoje konto na Steamie, EA App, Xbox, Nintendo czy PlayStation. Ich zakup jest prosty, a Ty możesz wykorzystać kwotę, jaką zostałeś obdarowany, wg własnego uznania. Ryzyko, że otrzymasz nietrafioną grę jest całkowicie wykluczone, bo to do Ciebie należy decyzja, na co wydasz pieniądze!

Gry niejednokrotnie stanowią prawdziwą odskocznię, dzięki której na chwilę przenosisz się w fantastyczny, wirtualny świat. Nie da się jednak ukryć, że ten sposób na relaks bywa dość drogi. Z odsieczą przychodzą godne polecenia wyszukiwarki gier, które pozwolą oszczędzić i pieniądze, i czas. Z kolei karty podarunkowe są alternatywą dla gier na prezent, dzięki którym sfinansujesz sobie wymarzoną pozycję, kiedy ta będzie najatrakcyjniejsza cenowo — co sprawdzisz zresztą we wspomnianej wyszukiwarce.

WARTO PRZECZYTAĆ:

TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch: wybór graczy i streamerów
Twitch to nie tylko platforma do streamingu gier, to prawdziwa społeczność, gdzie gracze, streamerzy i ich fani mogą wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym. W
YouTube Czy YouTube zablokuje VPN?
Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach,
blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *