Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Niezależnie od tego, czy ktoś prowadzi firmę, czy jest zapalonym graczem, a może po prostu na co dzień wykorzystuje komputer do pracy, w pewnym momencie staje przed dylematem wyboru nowego laptopa. Jednak, czy od razu trzeba kupować zupełnie nowy sprzęt? Na rynku dostępne są wysokiej jakości rozwiązania wielu marek. Nowy, średniej jakości laptop to wydatek rzędu kilku tysięcy. Jeśli ktoś potrzebuje go do tworzenia grafiki czy wykonywania innego typu prac, które mocno rozgrzewają procesor, z pewnością potrzebny będzie sprzęt z górnej półki. Trzeba także pamiętać, że laptop na podobnych podzespołach, co komputer stacjonarny, będzie droższy. Skąd różnica w cenach? Przede wszystkim podzespoły w laptopach muszą być jak najmniejsze, by ich waga również nie nadwyrężała ręki czy ramienia, w trakcie transportu komputera. Bo przecież to komputer przenośny i taka jest wyjściowa idea laptopów.

Wiele osób słyszało o tym, że warte uwagi są także laptopy poleasingowe. Poznań to miejsce, w którym można znaleźć bardzo ciekawą ofertę, jeśli chodzi o sprzęt używany. Tego typu punkty sprzedażowe zyskują coraz większą popularność. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim atrakcyjnymi cenami. Co zrobić, jeśli ktoś potrzebuje mocnego sprzętu?

Laptopy poleasingowe – Poznań – dlaczego warto?

Przede wszystkim warto wspomnieć krótko, czym jest leasing. Oczywiście to nic innego jak forma finansowania poszczególnych produktów – samochodów, sprzętów biurowych, a także laptopów. Kluczowy jest fakt, że leasing udziela się firmom. A to oznacza, że najczęściej sprzęty w punktach poleasingowych to urządzenia, które wykorzystywano w pracach biurowych. Wiele firm, w szczególności większych, gdzie dobry sprzęt jest niezbędny, dokonuje częstej wymiany komputerów. Jak to możliwe? Właśnie dzięki leasingowi. Firma kupuje określoną ilość komputerów, które następnie spłaca, na przykład przez dwa lata, jak ma to miejsce w przypadku pożyczek czy kredytów. Gdy firma staje się już właścicielem sprzętów w pełni, czyli spłaci zobowiązanie, może z nimi zrobić, co zechce. Na przykład sprzedać, a następnie skorzystać z kolejnej oferty leasingowej i znowu dokonać modernizacji sprzętów w biurze.

Jeśli ktoś chce sprzedać jeden komputer, raczej nie oddaje go do punktu leasingowe. Sam poszukuje klienta prywatnego na różnych portalach. Jednak jeśli tych komputerów jest kilka albo kilkanaście, a sprzedającym jest firma, raczej chce pozbyć się sprzętu na raz. Dlatego rozwijają się takie miejsca, jak punkty poleasingowe, gdzie dostępne są stosunkowo nowe, często wysokiej jakości sprzęty w bardzo dobrej cenie.

Dobry sprzęt w przystępnej cenie

Jeśli chodzi o zakup sprzętów, zapotrzebowanie na laptopy wzrosło w ostatnim czasie w sposób widoczny. Wszystko dlatego, że zmienił się model pracy – większa liczba zdalnych stanowisk pracy, częściej spotyka się również nauczanie zdalne w szkołach i na uczelniach. To wymaga nie tylko dostępu do Internetu, ale również laptopa lub komputera. Jednak sprzęty przenośne są bardziej praktyczne i nie ma potrzeby dokupować do nich myszki czy klawiatury, a tym bardziej monitora. Jednocześnie zakup nowego sprzętu może być dość sporym obciążeniem domowego budżetu. Dlatego warto w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą punktów leasingowych, które oferują laptopy poleasingowe – Poznań ma ich wiele. Na tej jak również innych stronach sprawdzić można dostępne w sprzedaży modele. Sprzedawcy podają niezbędne informacje, jak rodzaj procesora, karty graficznej, rodzaj i pojemność dysku, co pozwala na wybór sprzętu o takich parametrach, jakie nas interesują.

Jednocześnie, można porównać ceny z tymi, jakie proponuje rynek za zupełnie nowy model lub z tymi, jakich oczekują prywatni sprzedawcy. Jednocześnie to właśnie przekłada się na popularność punktów leasingowych – udana transakcja po korzystnej cenie. Jak widać, na przykładzie poznańskiego punktu, ceny są naprawdę niskie, a parametry dość wysokie. Dlatego zakup laptopa, w szczególności do użytku prywatnego w punkcie poleasingowym to dobry pomysł.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.