Dodatkowe zabezpieczenie na Twojego smartfona – szkło hartowane na telefon, czyli o tym czy warto kupić, jak założyć i jak zdjąć szkło ochronne.

Można pokusić się o stwierdzenie, że obecnie bez telefonu, jak bez ręki. Do przeszłości odeszły czasy gdy telefon stacjonarny miały jedynie pojedyncze osoby. Historią są także komórki, które służyły tylko do dzwonienia i to krótko, bowiem minuta rozmowy była bardzo droga. Najnowsze smartfony to swoiste centrum dowodzenia. Lista zadań czy zakupów, GPS, budzik, przypomnienia, muzyka i filmy, gry, a nawet programy służące do pracy. W jednym miejscu mamy wszystko. Problematyczne okazuje się wyjście na zakupy bez telefonu, a co dopiero jego uszkodzenie. Dlatego aby nasze urządzenie mogło służyć jak najlepiej, powinniśmy odpowiednio o nie zadbać.

Warto wiedzieć, że jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów telefonu jest oczywiście przednia szybka. Chyba każdy z nas choć raz przeżył chwilę grozy kiedy to, smartfon upadł na podłogę ekranem do dołu i z nie małym stresem podnosił go, mając nadzieję, że przednia szybka jest cała. Jednak nie tylko upadek z wysokości czy uderzenie mogą uszkodzić ekran telefonu. Także najbardziej ostrożni użytkownicy, przy zwykłym, codziennym użytkowaniu narażeni są chociażby na takie uszkodzenia mechaniczne jak zarysowania, które znacząco wpływają na estetykę smartfona. Jak wystrzegać się tego typu sytuacji? Rozwiązanie jest dość proste. Jest to szkło hartowane na telefon.

Szkło hartowane na telefon

Zanim odpowiemy na pytanie czy warto naklejać szkło hartowane na telefon, powiedzmy najpierw czym w ogóle jest szkło hartowane do telefonu.

Najprościej mówiąc, szkło na telefon to po prostu szybka, która ma zabezpieczyć nasze urządzenie przed zarysowaniem oraz zamortyzować ewentualny upadek telefonu, a tym samym uchronić przed rozbiciem się ekranu telefonu. Oczywiście, należy pamiętać, że żadne szkło hartowane na telefon nie da nam gwarancji stu procentowej skuteczności. Jest to bardzo dobre i stosunkowo tanie rozwiązanie, które będzie dobrym zabezpieczeniem. Jednak spełni ono swoją funkcję tylko i wyłącznie wtedy, gdy użytkownik będzie odpowiednio korzystał z urządzenia i samemu nie narażał go na powstawanie uszkodzeń, poprzez zwyczajne zaniedbanie i nieostrożność

Szkło hartowane czy warto

Szkło hartowane do telefonu, niektórym może kojarzyć się z grubą szybką, która znacząco utrudnia korzystanie ze smartfona. Do tego jest tak gruba, że dodatkowo bardzo psuje ogólny wygląd urządzenia. Dziś nijak ma się to do rzeczywistości. Obecnie produkowane szkło na telefon jest bardzo cienkie. To w połączeniu z jakością dotyku stosowanego w najnowszych telefonach sprawia, że korzystanie z niego z naklejonym szkłem nie powoduje zmniejszenia komfortu użytkowania. Spokojnie, bez żadnych ograniczeń możemy korzystać ze smartfona. Czy warto naklejać szkło hartowane na telefon? Skoro szkło na telefon nie powoduje żadnych negatywnych skutków dla użytkownika odpowiedź powinna być jasna.

Przy zachowaniu stu procentowych właściwości funkcji dotykowych telefonu, zapewniamy mu dodatkową ochronę. Telefon to jedna z wielu rzeczy, które każdego dnia nosimy ze sobą do szkoły, pracy czy po jej zakończeniu, w czasie wolnym. Szkło hartowane na telefon sprawi, że unikniemy wszelkich zarysowań ekranu właściwego, chociażby wtedy gdy wrzucony do torebki czy plecaka ma kontakt z innymi przedmiotami. Ewentualny wypadek, spowodowany wytrąceniem telefonu z ręki będzie znacząco zamortyzowany i uchroni ekran telefonu przed pęknięciem. Oczywiście, jeśli siła uderzenia będzie bardzo duża, szkło hartowane sobie nie poradzi. Jednak przy zwykłym użytkowaniu smartfona, dobrej jakości szkło na telefon, z pewnością uchroni nas przed uszkodzeniami mechanicznymi ekranu. Szkło hartowane czy warto? Naszym zdaniem nawet kilkadziesiąt złotych wydane na ochronę smartfona, którego wartość nie rzadko przekracza tysiące złotych, bezapelacyjnie się opłaca. Zabezpieczenie w postaci szkła hartowanego do telefonu to także gwarancja braku śladów użytkowania, które mają zdecydowany wpływ na wartość urządzenia przy ewentualnej chęci jego sprzedaży. Dlatego nie powinniśmy dłużej zastanawiać się nad tym, czy warto naklejać szkło hartowane na telefon, a samemu przekonać się jak jest to pomocne.

Jakie szkło hartowane

Kolejnym nasuwającym się pytaniem z pewnością będzie – jakie szkło hartowane wybrać? Oczywiście najlepiej wybierać szkła renomowanych firm. W ten sposób mamy gwarancję, że szkło spełni swoją funkcję. Dostępne na licznych portalach szkła nieznanych producentów, których ceny wynoszą już kilka złotych, mogą okazać się, niewystarczającą barierą ochronną dla ekranu naszego smartfona.

Należy także mieć na uwadze fakt, ze szkło hartowane do telefonu różni się nie tylko jakością ale także rozmiarami i budową. Zanim więc zdecydujemy się na zakup dokładnie sprawdźmy model telefonu jaki posiadamy i wybierzmy szkło na telefon, które dedykowane jest dla naszego modelu.

Szkło hartowane cena

Ile kosztuje szkło hartowane? Tutaj nie ma jednej odpowiedzi. Szkło hartowane cena – zależna jest w dużej mierze od modelu telefonu oraz jakości szkła. Tak jak już wspominaliśmy znajdziemy szkło na telefon nawet za kilka złotych, jednakże najczęściej nie ma ono żadnej gwarancji co do skuteczności. Dobrej jakości szkło hartowane to koszt kilkudziesięciu złotych i dodatkowo w zestawie zawiera szmatki, które są bardzo pomocne podczas samodzielnego montażu.

szkło hartowane na telefon

Jak założyć szkło hartowane?

Jeśli to jak przykleić szkło hartowane stanowi dla nas problem najprostszym rozwiązaniem będzie udanie się do serwisu bądź stoiska oferującego taką usługę i skorzystanie z usługi specjalisty. Założenie szkła na telefon jest stosunkowo proste i szybkie, a tym samym koszt usługi to około kilkanaście złotych (jeśli posiadamy już wcześniej zakupione szkło hartowane na telefon). Nie będzie to więc duże nadwyrężenie dla naszego portfela, a będziemy mieli pewność, że szkło będzie idealnie przylegało do ekranu. Możemy także zrobić to samemu w domu.

Jak założyć szkło hartowane krok po kroku

Odpowiednio przygotowane stanowisko pracy i telefon, na który chcemy założyć szkło ochronne

Jak przykleić szkło hartowane samodzielnie? Tak jak mówiliśmy powyżej nie jest to nic trudnego, jednak wymaga od nas trochę zręczności i precyzji, a także odpowiednich warunków pracy. Najlepiej więc jeśli zaczniemy od uprzątnięcia stanowiska. Chodzi przede wszystkim o osiadający kurz, sierść zwierząt czy inne okruszki, które z łatwością przyklejają się także do ekranu naszych urządzeń. Warto również dokładnie umyć ręce. Tak przygotowane stanowisko pracy jest jedyną drogą do idealnie przyklejonego szkła do telefonu.

Pomiędzy monitorem telefonu, a szkłem hartowanym nie może być żadnych zanieczyszczeń. Oznacza to, że z zanieczyszczeń, jeszcze dokładniej niż miejsce pracy, musimy oczyścić ekran. Szkło hartowane dobrej jakości sprzedawane jest wraz z niezbędnymi ściereczkami, które nam to ułatwią. Załączonymi ściereczkami, w pierwszej kolejności musimy bardzo dokładnie wyczyścić ekran telefonu (służy do tego mokra ściereczka), a następnie przetrzeć, tak aby całkowicie go wysuszyć (przy pomocy drugiej, suchej ściereczki). Na tak przygotowany telefon pozostaje nam przykleić szkło.

Jak samodzielnie założyć szkło hartowane?

Należy złapać je w dłoń, trzymając za krawędzie i od strony klejącej szkła hartowanego, odkleić folię zabezpieczającą. Nie dotykając jeszcze bezpośrednio szkłem do ekranu telefonu, należy dopasować je, uwzględniając wszelkie otwory na głośniki czy przyciski funkcyjne (zanim jeszcze przejdziemy do dokładnego czyszczenia telefonu i odklejenia warstwy ochronnej, warto przymierzyć szkło, kolokwialnie mówiąc „ na sucho”. Jest to istotne zwłaszcza wtedy gdy robimy to pierwszy raz i nie do końca wiemy jak wymagające będzie to zadanie). Tak dopasowane szkło następnie należy przyłożyć do telefonu. Aby docisnąć je do monitora wystarczy przycisnąć jednym palcem na samym środku ekranu. Dzięki temu szkło samodzielnie i równomiernie się rozłoży. Kolejnym etapem i zarazem odpowiedzią na pytanie, jak założyć szkło hartowane, jest jego przetarcie suchą szmatką, której używaliśmy do wcześniejszego osuszenia ekranu telefonu. Przecierając szkło suchą ściereczką i delikatnie dociskając pozbędziemy się ewentualnych nierówności i bąbelków powietrza. I gotowe. Jak widzicie założenie szkła hartowanego na telefon jest jak najbardziej możliwe w warunkach domowych, lecz wymaga od nas chwili skupienia i precyzji.

Wiadomo także, że kiedyś będziemy musieli to szkło zdjąć. Pojawia się więc kolejne pytanie – jak zdjąć szkło hartowane z telefonu?

Jak zdjąć szkło hartowane

Szkło ochronne na telefon dobrej jakości, odpowiednio przyklejone będzie nam służyć długi czas. Niekiedy jednak może pojawić się konieczność jego wymiany, bądź po prostu chcemy sprzedać telefon i w tym celu musimy odkryć jak faktycznie wygląda przednia szybka telefonu. Niezależnie od tego co jest powodem, jeśli zastanawiacie się jak zdjąć szkło hartowane z telefonu, możemy śmiało powiedzieć, że sprawa jest dużo prostsza niż zakładanie szkła ochronnego.

Wystarczy podważyć brzeg szybki (spokojnie zrobimy to paznokciem, bez użycia dodatkowych przedmiotów). Na początku możemy poczuć niewielki opór, jednak minie on gdy tylko pomiędzy szybkę, a ekran telefonu dostanie się powietrze. Szkło hartowane do telefonu, chroni jego ekran przed zarysowaniem i amortyzuje upadek bądź uderzenie, chroniąc monitor przed rozbiciem. Jednak nie oznacza to, że jest niezniszczalne. To może objawić się zwłaszcza w momencie gdy próbujemy je zdjąć. Nie wygina się ono zbytnio, więc podczas próby odklejenia bardzo łatwo jest je połamać. Nie należy się jednak zbytnio tym przejmować, bowiem szkło na telefon jest jednorazowego użytku. Jeśli nawet uda nam się zdjąć je w nienaruszonym stanie i tak ponownie go nie przykleimy, a na pewno nie w zadowalający sposób. Jedyna możliwość ponownego przyklejenia istnieje w momencie gdy szkło jest nowe i podczas przyklejania coś poszło nie tak. Wtedy mamy jeszcze szansę delikatnego odklejenia i próby ponownego założenia.

Szkło hartowane na telefon użytkowane przez kilka miesięcy czy nawet lat, nie nadaje się do ponownego montażu. Nie musimy więc specjalnie starać się, nie zniszczyć go podczas odklejania.

Naszym zdaniem szkło hartowane na telefon jest bardzo przydatnym zabezpieczeniem. Przy odpowiednim użytkowaniu telefonu oraz używając szkła ochronnego będziemy mogli cieszyć się telefonem w idealnym stanie nawet przez wiele lat.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Gry na PC dla różnych typów graczy – ranking według gatunków
Istnieje wiele powodów, przez które gry na PC są tak lubiane i popularne, a jednym z nich jest mnogość gatunków, dzięki czemu każdy typ gracza
Nowoczesne technologie, które wkraczają do codziennego życia — które warto znać?
Rozwój technologii, w tym takiej, która może przydać się w codziennym życiu, nie skończył się na Internecie i smartfonach. Wciąż pojawia się wiele ciekawych, nowatorskich
Xbox S – dlaczego warto zakupić?
Zakup konsoli do gier to często niemały wydatek. Dlatego warto zdecydować się na model od cenionego producenta, który będzie gwarantował nie tylko najwyższej jakości sprzęt,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

3Komentarze

 • Helentah, 20 kwietnia 2020 @ 12:38 Odpowiedz

  Cześć.

  Gdzie mogę pobrać XEvil za darmo na swojej stronie?
  Dostałem informacje od państwa wsparcia. XEvil-naprawdę najlepszy program do rozwiązywania captcha, ale mi potrzebna jest najnowsza wersja.

  Podziękowanie.

 • Helentah, 5 października 2019 @ 02:28 Odpowiedz

  Cześć.

  Gdzie mogę pobrać XEvil za darmo na swojej stronie?
  Dostałem informacje od państwa wsparcia. XEvil-naprawdę najlepszy program do rozwiązywania captcha, ale mi potrzebna jest najnowsza wersja.

  Podziękowanie.

 • Szkło hartowane na smartfon - team-pentagram.pl, 28 listopada 2019 @ 16:42 Odpowiedz

  […] Szkło hartowane na telefon dostępne jest w sklepach z akcesoriami do telefonów komórkowych, w serwisach, a także w wielu sklepach internetowych. Często tego typu produkty znaleźć można w ofercie pobliskiego dyskontu bądź supermarketu. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *