death stranding

Death Stranding na PC opóźnione z powodu czasowego zamknięcia studia

Symulator kuriera Hideo Kojimy nie podbił może świata, ale spotkał się z całkiem dobrymi opiniami, kiedy zadebiutował w 2019 roku na konsolach Playstation 4. Wiele osób zapewne czekało z niecierpliwością, aby ograć pierwszą grę stworzoną przez Kojimę po odejściu z Konami na PC-tach, co miało być możliwe od 2 czerwca 2020. Niestety, w związku z obecną sytuacją premiera Death Stranding została przełożona – na szczęście na stosunkowo nieodległą datę.

Zagramy jednak 14 lipca 2020 roku

Z czerwca premierę Death Stranding przeniesiono na trochę ponad miesiąc później, a dokładniej na 14 lipca 2020 roku. Gra zadebiutuje jednocześnie na Steamie i w Epic Games Store. Jak można przeczytać na oficjalnym Twitterze Kojima Productions, decyzję podjęto po tymczasowym zamknięciu studia, aby dać wydłużyć cykl rozwoju tytułu w świetle obecnie obowiązujących restrykcji, wymuszających pracę zdalną.

Przypomnijmy, że ogółem mówiąc gra została przez graczy i krytyków przyjęta dość ciepło (co odzwierciedliło się w nominacjach do The Game Awards), ale nie mogło oczywiście zabraknąć pewnej krytyki. Podnoszono wobec Death Stranding zarzuty, że gra jest po prostu nużąca, aczkolwiek wielu osobom jej spokojna, powtarzalna natura przypadła do gustu.

Pojawiły się w tym temacie pewne kontrowersje, głównie w odniesieniu do sprzedaży tytułu w Ameryce. Nie od dziś wiadomo, że w USA najlepiej sprzedają się strzelanki i ogółem gry akcji. Wie to też ewidentnie Hideo Kojima, który całą sprawę skomentował w następujący sposób:

W Stanach Zjednoczonych mieliśmy mocniejszą krytykę. Dla pewnego rodzaju krytyków i odbiorców to może być trudniejsza gra do zrozumienia. Amerykanie są wielkimi fanami strzelanek, a Death Stranding taką nie jest, mierzy wyżej. – Hideo Kojima

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun wersji PC-towej Death Stranding. Czekacie na nią, czy może ograliście już ten tytuł na PS4? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

 

TechPolska362 Posts

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password