Death Stranding to gra, której wielu osobom nie trzeba przedstawiać. Pierwsze dzieło Hideo Kojimy po odejściu z Konami zrobiło wokół siebie dużo szumu jeszcze przed premierą, między innymi z uwagi na niecodzienną kampanię marketingową. Jak widać, takie działania się opłaciły, ponieważ twórcy ogłosili, że tytuł sprzedał się w ponad 5 milionach egzemplarzy.

Sprzedano ponad 5 milionów egzemplarzy w niespełna dwa lata

Kojima Productions, czyli studio odpowiedzialne za Death Stranding, pochwaliło się swoim wynikiem sprzedażowym na Twitterze. Według deweloperów, gra rozeszła się w 5 milionach egzemplarzy do marca 2021 roku – czemu czekali tyle miesięcy z podzieleniem się tą informacją, ciężko stwierdzić. Być może chciano zaczekać, aż znajdziemy się bliżej debiutu wersji reżyserskiej.

Na pierwszy rzut oka 5 milionów sprzedanych kopii może wydawać się liczbą relatywnie niewielką, jednak, biorąc pod uwagę okoliczności, deweloparzy są bardzo zadowoleni. Jest to bowiem gra, nazywana niekiedy złośliwie “symulatorem kuriera”, która może zainteresować znacznie węższą grupę niż chociażby typowy FPS lub bijatyka.

Trzeba przy tym pamiętać, że Death Stranding jest dostępne tylko na dwóch platformach, przy czym na jednej z nich pojawiło się znacznie później. Premiera na PS4 miała bowiem miejsce 8 listopada 2019 roku, zaś na PC 14 lipca 2020 roku. W rzeczywistości więc taka liczba sprzedanych egzemplarzy jak najbardziej może imponować.

Już niedługo nadejdzie wersja reżyserska Death Stranding

Jak już wspomniano powyżej, niedługo, a mianowicie 24 września 2021, będzie miała miejsce premiera Death Strading Director’s Cut, czyli wersji reżyserskiej gry (w jej skład wchodzą nowe misje, przeciwnicy, bronie, pojazdy). Zagrają tylko posiadacze PlayStation 5 (w dniu premiery – kto wie, czy za jakiś czas nie pojawi się ona także na PC, tak jak wersja zwykła).

Jeśli ktoś wcześniej zakupił wersję zwykłą na PS4 i chciałby zagrać w wersję reżyserską na PS5, konieczne będzie dopłacenie 10 dolarów. Gracze, którzy wersji zwykłej nie posiadają, będą oczywiście musieli zapłacić za Director’s Cut pełną cenę. Pełna cena to zaś 49,99 dolarów za samą grę bądź 59,99 dolarów ze wersję Deluxe, w skład której wchodzi garść cyfrowych dodatków (m.in. mini art book, rękawice i kombinezon, aplikację z muzyką z gry i nie tylko).

Spodziewaliście się, że Death Stranding osiągnie tak dobry wynik? Czy któreś z tych 5 milionów sprzedanych egzemplarzy należą do Was? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *