Pandemia koronawirusa wpłynęła na sposób funkcjonowania wielu firm. Nawet w branżach, które nie zostały objęte częściowym lockdownem, konieczne było dostosowanie do nowej rzeczywistości. Praca zdalna stała się codziennością w podmiotach reprezentujących różne rynki. Choć nowoczesne narzędzia znacznie ją ułatwiają, jednocześnie nadal pozostaje sporym wyzwaniem dla kadr zarządzających wielu firm. Odpowiedzią staje się właściwie dobrany program do zarządzania projektami. Do dyspozycji klientów biznesowych pozostaje sporo rozwiązań, coraz większe znaczenie mają przy tym aplikacje dedykowane.

Oprogramowanie do zarządzania projektami: czym jest?

Rozwój firmy umożliwia różnego typu oprogramowanie komputerowe – nowoczesne systemy są w stanie wspierać zarówno ściśle określone aspekty jej funkcjonowania, jak i umożliwiać efektywne zarządzanie całym podmiotem. W niemal każdej firmie decydującą rolę odgrywają projekty oraz pracujące nad nimi zespoły. Zapewnienie odpowiedniej komunikacji, delegowanie zadań i ewaluacja postępów to skomplikowane czynności, które sprawiają sporo problemów w normalnej rzeczywistości, jeszcze trudniej o zapewnienie odpowiedniego poziomu w przypadku pracy zdalnej, zwłaszcza w obliczu niewypracowania procedur wcześniej. Na optymalne wykorzystanie zasobów pozwoli program do zarządzania projektami od Kotrak. Umożliwi także zdecydowanie efektywniejsze działanie w trakcie pandemii.

Jaki program do zarządzania projektami wybrać?

Liczba dostępnych na rynku produktów jest bardzo wysoka. Programy do zarządzania projektami występują zarówno w wersjach abonamentowych, jak i w postaci oprogramowania z dożywotnią licencją. Różnią się także pod względem możliwości, jakie oferują. To najważniejszy czynnik, który powinny wziąć przede wszystkim pod uwagę osoby zarządzające projektami i całym podmiotem. Warto zastanowić się, jakie funkcje są najważniejsze i jakie sprawdzą się w konkretnym przypadku. Należy do nich m.in.:

  • Delegowanie zadań,
  • Komunikacja między członkami zespołu, a także między członkami zespołu a leaderem,
  • Sporządzanie dokumentacji,
  • Raportowanie,
  • Dodawanie multimedialnych załączników,
  • Korzystanie z bazy danych.

Dedykowany program do zarządzania projektami

Nie zawsze gotowe produkty sprawdzą się w przypadku konkretnego przedsiębiorstwa i projektów, którymi się zajmuje. W niektórych przypadkach warto pomyśleć o dedykowanych programach do zarządzania projektami. W takim scenariuszu narzędzia zostaną stworzone od podstaw z myślą o konkretnym podmiocie. Doświadczony dostawca powinien przy tym uwzględnić przede wszystkim czynniki biznesowe i okazać wsparcie w ich osiągnięciu dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu dostępnej technologii. Choć oczywiście tworzenie dedykowanych programów do zarządzania projektami online będzie droższe, jednocześnie zagwarantuje zdecydowanie wyższą efektywność, a co za tym idzie, umożliwi szybszy zwrot inwestycji.

Aplikacja do zarządzania projektami: także w wersji mobile

W dzisiejszych czasach coraz częściej technologie mobilne umożliwiają realizację różnych potrzeb, w tym nie tylko tych prywatnych, ale również związanych z życiem biznesowym. Aplikacje do zarządzania projektami mogą być równie skuteczne, a jednocześnie dawać dostęp użytkownikom z praktycznie dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Można również skorzystać z programów do zarządzania projektami online, pozwalających na korzystanie z pełni funkcjonalności za pośrednictwem przeglądarki, bez konieczności instalowania narzędzi.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *