“Will it run DOOM?”, czyli “Czy zadziała na tym DOOM?” jest już swego rodzaju memem. W jego ramach ludzie próbują odpalić kultową grę z 1993 roku na różnych bardzo niecodziennych urządzeniach. Tym razem DOOM został odpalony na… teście ciążowym.

Symulacja jest prymitywna, ale wygląda ciekawie

Za uruchomienie DOOM-a na teście ciążowym odpowiedzialny jest użytkownik Twittera o nazwie Foone. W pierwszej kolejności odpalił on na teście ciążowym po prostu przygotowane wcześniej nagranie przedstawiające DOOM-a. Pozytywne odpowiedzi zachęciły go do stworzenia wersji, w którą rzeczywiście będzie można grać. Sami zobaczcie poniżej, jak to wygląda.

Oczywistym jest, że ta symulacja DOOM-a jest dość prymitywna, ale musimy pamiętać, że wykorzystano tutaj bardzo niewielki, monochromatyczny wyświetlacz 128×32 pikseli OLED – ciężko oczekiwać cudów. Oczywiście, test ciążowy w stanie “z pudełka” nie byłby sobie w stanie z tym poradzić, w związku z czym autor musiał dokonać w nim kilku przeróbek, m.in. dodać mikrokontroler.

Na czym jeszcze można odpalić DOOM-a?

Do innych niecodziennych urządzeń, na których odpalono już DOOM-a, należy oscyloskop.

Źródło: Reddit

Gra pojawiła się też m.in. na mikrofalówce, a także na bieżni.

doom mikrofala
Źródło: Reddit

bieżnia

Który pomysł spodobał Wam się najbardziej? Chcielibyście pograć w DOOM-a na teście ciążowym? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *