Euro Truck Simulator 2 to tytuł wręcz kultowy. Mimo, że zadebiutował w 2012 roku, wciąż ma rzeszę aktywnych graczy – i twórcy wciąż tę grę rozwijają. Nadchodzący dodatek, “Serce Rosji“, został jednak opóźniony na czas nieokreślony.

Twórcy nie chcą, aby “Serce Rosji” było potraktowane jako wsparcie agresora

Przyczyną zawieszenia premiery dodatku, która miała pierwotnie nastąpić już niedługo, jest rosyjska napaść na Ukrainę. Twórcy ETS 2, czeskie studio SCS Software, nie chcieliby być postrzegani jako firma, która w jakikolwiek sposób wspiera Rosję.

Dodatek “Serce Rosji” został ogłoszony w marcu 2021 roku. W momencie wybuchu wojny, 24 lutego 2022, był o ledwie 6-8 tygodni od całkowitego ukończenia. Udostępniony przez twórców fragment rozgrywki możecie obejrzeć poniżej:

To nie pierwsza decyzja podjęta przez SCS Software w związku z rosyjską inwazją. Pierwotnie deweloperzy zadeklarowali wsparcie dla organizacji humanitarnych niosących pomoc ofiarom.

Później stworzyli także specjalny dodatek do Euro Truck Simulatora 2, Ukrainian Pain Jobs DLC (jest to po prostu zestaw ukraińskich motywów dla ciężarówek). Na Steamie kosztuje on 3,69 złotych, a zyski z niego mają zostać przekazane na cele charytatywne. Dotychczas dodatek zakupiło ponad 85 000 graczy.

Wciąż jednak wracało jak bumerang pytanie, co z “Sercem Rosji”, które było u progu premiery. Ostatecznie zdecydowano się na całkowite zawieszenie premiery na czas nieokreślony.

Twórcy nie wykluczają wypuszczenia dodatku w przyszłości

Póki co nie podano żadnej konkretnej zastępczej daty premiery dla “Serca Rosji”, natomiast nie jest tak, że dodatek został bezpowrotnie skasowany. Wręcz przeciwnie.

Kiedy nadejdzie czas na odbudowę i uzdrowienie Ukrainy, postaramy się znaleźć sposób, aby nasze DLC Serce Rosji odegrało dla wszystkich jakąś rolę w tym procesie uzdrawiania – SCS Software

Studio odpowiedzialne za Euro Truck Simulatora 2 w poście blogowym, w którym ogłosiło swoją decyzję, podkreśla, że przy tworzeniu gier kieruje się zasadą apolityczności.  Twierdzi, że chce “w pewien sposób chroniąc globalną publiczność graczy przed codziennymi kontrowersjami”.

Łatwo jednak domyślić się, z jaką reakcją spotkałby się dodatek, gdyby został w tym momencie wypuszczony.

(…) Ale ponieważ nasze DLC, Serce Rosji, bezpośrednio dotyczy Rosji, w obliczu cierpienia tak wielu ludzi postanowiliśmy powstrzymać się od wydawania DLC – SCS Software

Warto wspomnieć, że “Serce Rosji” nie obejmuje całości kraju, a jedynie jego część (granicą ma być Wołga). Nie jest to zresztą pierwszy dodatek do ETC 2, który “wjeżdża” na te tereny. Pewne fragmenty Rosji są już dostępne w tym symulatorze jazdy tirem w ramach wcześniejszego dodatku “Bałtycki Szlak”.

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *