Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Seria Farming Simulator to coś, czego fanom tematyki farmerskiej nie trzeba przedstawiać. Gry do niej należące to symulatory pracy na farmie i zarządzania nią. Gracze mogą więc siać warzywa, kupować maszyny rolnicze, rozbudowywać swoją farmę i nie tylko. Zanim jednak polecicie do sklepu (lub co bardziej prawdopodobne, otworzycie internetowy sklep z grami), koniecznie sprawdźcie Farming Simulator 19 wymagania sprzętowe.

Jest to szczególnie istotne, jeśli nie macie sprzętu typowo gamingowego, a laptopa czy PC przeznaczonego bardziej do pracy biurowej i innych tego typu prostych zastosowań. Tak więc, jakie wymagania ma Farming Simulator 19 i co warto o tej grze wiedzieć? Kiedy dokładnie miała premierę i jakie DLC do niej zasługują na szczególną uwagę? Zapraszamy do dalszej lektury – wszystko wyjaśnimy poniżej?

Farming Simulator 19 wymagania – najważniejsze informacje

Pochodzące od producenta wymagania sprzętowe to nic innego, jak specyfikacja jednego konkretnego sprzętu, na którym sprawdzono grę i chodziła ona przyzwoicie (w przypadku wymagań minimalnych) lub dobrze (w przypadku wymagań zalecanych).

Wymagania minimalne Farming Simulator 19 na systemy Microsoft Windows prezentują się następująco:

  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8, Windows 10
  • Procesor: Intel Core i3-2100T @ 2.5GHz lub AMD FX-4100 @3.6 GHz
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia Geforce GTX 650, AMD Radeon HD 7770 lub lepsza karta graficzna (min. 2 GB VRAM-u, wsparcie dla DX11).
  • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni.

Jeśli chodzi o wymagania mobilne na macOS-a, to wyglądają one dokładnie tak samo, jak te powyższe, z wyłączeniem oczywiście wersji systemu operacyjnego. Farming Simulator 19 wymaga bowiem macOS-a w wersji 10.13.5 lub nowszej.

Można zapytać, jak wyglądają Farming Simulator 19 wymagania zalecane? Otóż, co ciekawe, deweloper ich nie przygotował i nie ujawnił. Użytkownicy poznali jedynie powyższe wymagania minimalne, których spełnienie powinno już pozwolić na komfortową grę, ale niekoniecznie na najwyższych ustawieniach graficznych.

farming simulator 19 grafika
Źródło: Giants Software

Kiedy miała miejsce premiera Farming Simulatora 19?

Farming Simulator 19 cierpi na tą samą przypadłość, co wiele gier sportowych, np. gry z serii FIFA czy NBA 2K, a więc wyprzedza rzeczywistość. “19” w tytule mogłoby sugerować premierę w 2019 roku, jednak nic bardziej mylnego. Premiera Farming Simulator miała miejsce 19 listopada 2018 roku.

Producentem było Giants Software GmbH, zaś wydawcami: również Giants Software GmbH, a także Focus Home Interactive. W tym momencie tytuł dostępny jest na szerokiej gamie platform. Można zagrać oczywiście na systemach Microsoft Windows, ale także na konsolach PlayStation 4 i Xbox Series X/S oraz macOS-ie i Google Stadii.

Farming Simulator 19 – dodatki i rozszerzenia, które warto znać

Farming Simulator 19, czyli podstawowa edycja gry, to tak naprawdę tylko początek. Fani tego tytułu mogą zaopatrzyć się także w garść dodatków i rozszerzeń, które urozmaicą rozgrywkę.

Twórcy przygotowali garść małych DLC, zawierających np. zestaw sprzętu i maszyn rolniczych jakiegoś producenta. DLC te wiążą się z kosztem od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za jeden dodatek.

Poza tym stworzyli Platinum Expansion, czyli rozszerzenie gry do Edycji Platynowej. Nazwa mogłaby sugerować, że idzie za nim duża ilość nowych treści, natomiast w praktyce mamy tutaj do czynienia po prostu z nowymi maszynami firmy CLAAS (m.in. kombajnami, kosiarkami, ładowarkami – jest ich łącznie ponad 35).

Platinum Expansion kosztuje 69,99 złotych, natomiast bardziej opłaca się kupienie Farming Simulator 19 Platinum Edition, czyli pakietu podstawka + Platinum Expansion – kosztuje on 89,99 złotych.

Jest dostępny też tzw. Season Pass, czyli przepustka sezonowa. W jej ramach gracz otrzymuje dostęp do garści mniejszych DLC (m.in. Rottne i Bourgault), a także wspomnianego już rozszerzenia do Edycji Platynowej. Obecnie za Season Passa na Steamie trzeba zapłacić 109,99 złotych. Czy warto zaopatrzyć się w DLC, czy to pomniejsze, czy te droższe, każdy musi już zdecydować sam.

Co gracze sądzą o Faming Simulatorze 19?

Na Steamie podstawowa wersja Farming Simulator 19 cieszy się “przytłaczająco pozytywnymi” ostatnimi ocenami i “bardzo pozytywnymi” ocenami ogółem (a od premiery tytuł zebrał ponad 50 tysięcy ocen, co najlepiej świadczy o dużym popycie na symulatory farmy).

Jeśli wierzyć SteamDB, teraz, lata po premierze, Farming Simulator 19 wciąż jest w stanie regularnie zbierać kilka tysięcy graczy jednocześnie. Jeśli zaś chodzi o rekord grających w tym samym momencie, to osiągnięto go w pobliżu debiutu tytułu i wynosi on 59,466 graczy, co jest dość imponującym wynikiem.

Co ciekawe, na Metacriticu sytuacja przedstawia się nieco inaczej. Wersja PC-towa gry zebrała ocenę 73/100 od krytyków oraz 6.5/10 od graczy (przy czym ocena ta została wyliczona na podstawie jedynie 93 ocen, a nie jak w przypadku Steama kilkudziesięciu tysięcy).

farming simulator 19 wymagania sprzetowe
Źródło:Giants Software

Farming Simulator 19 wymagania – podsumowanie

Niestety, Farming Simulator 19 to kwestia nieco bardziej problematyczna niż w przypadku wielu innych gier. Wynika to z faktu, że twórcy tej gry nie pokusili się o ujawnienie wymagań zalecanych. Mówimy tutaj jednak o grze stworzonej z myślą o nie tylko zapalonych graczach, ale też tak zwanych “graczach niedzielnych”, którzy po prostu lubią tematykę farmerską.

W związku z tym grafika Farming Simulatora 19 jest bardzo prosta i nie trzeba mocnego sprzętu, aby zagrać komfortowo, bez lagów i zacinek. Obejdzie się w wielu przypadkach nawet bez sprzętu gamingowego, chociaż oczywiście będzie on mile widziany. Wymagania minimalne wskazują dedykowane karty graficzne i chociaż obecnie karty zintegrowane w większości spełniają wymaganie odnośnie do 2GB BRAM-u, to lepiej sprawdzi się karta dedykowana.

Zapraszamy Was przy okazji do zapoznania z innymi podobnymi materiałami, które dla Was przygotowaliśmy. Może Was zainteresować chociażby artykuł opisujący Farming Simulator 22 wymagania sprzętowe. Jeśli z dużą nawiązką spełniacie wymagania Farming Simulatora 19, to być może lepszą opcją będzie zwrócenie się w stronę nowszej wersji, oferującej nowe funkcje, lepszą grafikę i sporo innych ulepszeń. Decyzja należy do Was!

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.