Chociaż w świecie kryptowalut stawia się na poszanowanie prywatności, coraz trudniej założyć konto na giełdzie bez przesyłania skanów dokumentów potwierdzających tożsamość. Niemniej jednak na rynku wciąż istnieją giełdy kryptowalut, które nie wymagają weryfikacji KYC. W tym artykule opowiemy Ci o tym, jakie stwarzają możliwości i jak z nich korzystać.

Jaka giełda kryptowalut bez weryfikacji KYC?

Polityka KYC (ang. Know Your Customer) w Polsce jest znana jako PSK, czyli Poznaj Swojego Klienta. To nic innego jak zbiór szczegółowych informacji o kliencie, pozwalających ustalić jego wiarygodność. profil transakcyjny oraz umożliwiających weryfikację tożsamości. Uzyskane dane osobowe są chronione, a wszelkie usługi – przeprowadzane w bezpieczny sposób. Głównym celem KYC jest przeciwdziałanie kradzieży tożsamości, przekrętom finansowym, praniu brudnych pieniędzy czy finansowaniu organizacji terrorystycznych.

Obecnie na rynku pozostało mało giełd kryptowalutowych, które nie wymagają weryfikacji poprzez przesłanie skanu dokumentu tożsamości. W większości przypadków takie działania są konieczne przed rozpoczęciem handlu na giełdzie.

Warto mieć na uwadze, że giełdy bez weryfikacji KYC pozwalają jedynie na handlowanie krypto do krypto. W takim przypadku nie istnieje również możliwość zrealizowania wpłaty lub wypłaty w walutach FIAT (np. PLN, USD).

Giełdy bez weryfikacji zazwyczaj nakładają dzienne limity wypłat. Niemniej jednak dla początkujących inwestorów, którzy nie obracają kwotami przekraczającymi kilkanaście tysięcy dolarów na dobę, takie limity są wręcz nieistotne. Najczęściej bez weryfikacji wypłacisz 2 BTC, a więc całkiem sporą kwotę.

Największe giełdy kryptowalut bez weryfikacji

Założenie konta na giełdzie bez weryfikacji jest szybkie i łatwe. Sprowadza się do wprowadzenia podstawowych danych w specjalnym formularzu rejestracyjnym. Proces dalszej rejestracji może się nieznacznie różnić w zależności od wybranej giełdy – więcej informacji na temat giełdy kryptowalut bez weryfikacji znajdziesz na kryptowaluty2.pl.

Na jakich giełdach założysz obecnie konto bez weryfikacji KYC? Przedstawiamy trzy najpopularniejsze giełdy, które znalazły się w TOP 10 najlepszych giełd kryptowalutowych na świecie. Należą do nich:

  • com (istnieje od 2018 r.),
  • com (istnieje od 2017 r.),
  • com (istnieje od 2017 r.).

W jakich przypadkach giełda kryptowalut nie wymaga weryfikacji?

Większość giełd kryptowalut wymaga weryfikacji w celu zachowania zgodności z narzuconymi z góry regulacjami. Najczęściej muszą przestrzegać pewnych limitów i z tego względu przykładowo  nie zrealizujesz wypłaty przekraczającej 2 BTC lub ich równowartości. Chodzi tutaj oczywiście o dzienny limit. Tego typu giełdy ograniczają również dzienny wolumen.

Kolejna kwestia to brak możliwości handlu walutami FIAT. Co to oznacza w praktyce? Nie masz możliwości anonimowego zakupu kryptowaluty np. za pośrednictwem konta bankowego lub karty kredytowej. Handlować możesz tylko na parach krypto – krypto.

Jeśli nie posiadasz jeszcze żadnych kryptowalut, nie będziesz miał możliwości ich wymiany na inne kryptowaluty. W takiej sytuacji możesz wymienić posiadaną walutę tradycyjną na kryptowalutę (np. BTC). Zrobisz to m.in. w kantorach, które przyjmują nie tylko gotówkę, ale również szybki przelew czy blik. Następnie zakupiona kryptowaluta zostanie przelana na adres naszego portfela na giełdzie.

Pamiętaj jednak, że każda ze wspomnianych wyżej giełd pozwala na przejście weryfikacji w dowolnym momencie. Jeśli nie zrobisz tego w momencie rejestracji konta, możesz do tego wrócić, kiedy podejmiesz już decyzję o pierwszej wypłacie w PLN, EUR czy USD. Jednocześnie wszystkie limity na Twoim koncie zostaną zwiększone, a Ty będziesz mógł dokonywać transakcji z wykorzystaniem tradycyjnych metod płatności.

WARTO PRZECZYTAĆ:

blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Emoney, 1 lutego 2023 @ 15:12 Odpowiedz

    Jak najbardziej można operować krypto walutami bez rejestracji przy stosunkowo małych kwotach do 1000 euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *