Huawei miało ciężkie ostatnie kilka lat. Z powodu konfliktu z rządem Stanów Zjednoczonych w urządzeniach firmy nie można już korzystać z usług Google, co jest problematyczne na rynku europejskim i amerykańskim. Sprzedaż smartfonów firmy znacznie spadła, więc szuka ona innych sposobów zarobku. Planuje ona… tworzyć technologię dla chińskich hodowców świń.

Huawei chce wprowadzić do hodowli świń nowe technologie

Z obecnie dostępnych informacji wynika, że w 2021 roku Huawei planuje zmniejszyć produkcję smartfonów nawet o 60%. Wynika to z faktu, że firma nie ma dostępu do kluczowych komponentów, jako że amerykańskim firmom zabroniono z nią współpracować.

Rozwiązaniem tych problemów, które mogą znacząco wpływać na dochody firmy, jest delikatne przebranżowienie. Najnowszym pomysłem Huawei jest wejście na rynek technologii dla hodowców świń – w tym obszarze działają już inni giganci, m.in. Alibaba i JD.com, ale jest miejsce na kolejne firmy.

Dlaczego akurat technologie dla hodowców świń? Cóż, Chiny są prawdziwym gigantem pod względem ich hodowli. Przemysł hodowli trzody chlewnej tego kraju jest największy na świecie. Aż połowa wszystkich świń na Ziemi żyje właśnie w Chinach.

Potencjał tej branży jest więc spory, zwłaszcza, że nowoczesne technologie mogą jej bardzo pomóc. Sztuczna inteligencja nie jest czymś, co może wydawać się potrzebne do hodowli świń, ale w rzeczywistości AI może być w tej branży niezwykle użyteczne. Choćby do wczesnego wykrywania chorób czy precyzyjnego monitorowania wagi czy diety poszczególnych świń.

Firma chce również tworzyć technologię dla górników

Hodowcy świń nie są jedyną grupą społeczną, dla której Huawei chce zacząć produkować urządzenia w związku ze spadającą sprzedażą smartfonów. Niedawno ogłoszono, że firma planuje otworzyć laboratorium innowacji górniczych w północnych Chinach.

W planach jest stworzenie technologii przeznaczonej do użycia w kopalniach węglowych, która umożliwi zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa pracy przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby pracownikom. Huawei nawet stwierdziło, że chce umożliwić górnikom “noszenie garniturów i krawatów” podczas pracy.

Poza sprzętem dla górników i hodowców świń firma ma w planach także urządzenia bardziej zbliżone do tego, czym zajmowała się dotychczas. Chce produkować kolejne tablety i komputery, a także telewizory. Założyciel Huawei, Ren Zhengfei, zapewnił, że przedsiębiorstwo jest w stanie przetrwać nawet bez sprzedaży smartfonów.

Firma zasadniczo nie ma innego wyjścia, ponieważ mimo zmianach w rządzie Stanów Zjednoczonych, wciąż jest mało prawdopodobne, aby Huawei zostało usunięte z “czarnej listy”, na której obecnie się znajduje.

Co sądzicie o nowych pomysłach Huawei? Używacie jakiegoś sprzętu tej firmy? Żal Wam, że przestanie się ona skupiać na produkcji smartfonów? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *