wybrać jej numer, gdy to my chcemy zadzwonić. Niezależnie, czy posiadamy telefon z Androidem, czy iPhone’a dodanie zdjęć do kontaktu jest bardzo proste i trwa tylko moment. W tym poradniku pokażemy jak dodać zdjęcie do kontaktu w telefonie.

Jak dodać zdjęcie do kontaktu w telefonie z Androidem?

Żeby dodać zdjęcie do kontaktu na telefonie z Androidem:

 1. Przechodzimy do aplikacji kontakty.
 2. Wybieramy osobę, do której chcemy dodać zdjęcie.
 3. W prawym górnym rogu klikamy ikonę edycji kontaktu.
 4. Na samej górze formularza klikamy na “Dodaj zdjęcie”.
 5. Zaznaczamy odpowiednie zdjęcie, następnie kadrujemy je i zapisujemy zmiany.

I gotowe. Teraz (o ile wszystko zrobiliśmy poprawnie) wybrane przez nas zdjęcie będzie wyświetlać się przy każdym połączeniu.

Pamiętajcie, że zdjęcia można dodać tylko do kontaktów zapisanych w pamięci urządzenia lub przypisanych do konta Google. Jeżeli dany kontakt mamy zapisany na karcie SIM, to niestety dodanie zdjęcia kontaktu nie będzie możliwe. Aby dodać zdjęcie do kontaktu, musimy przenieść go z karty SIM do pamięci telefonu lub do chmury. Wynika to z faktu, że karty SIM mogą przechowywać jedynie niewielkie ilości danych (zazwyczaj w formie tekstowej) i zdjęcia po prostu się na nich nie zmieszczą.

Synchronizacja Google — edytowanie kontaktu w przeglądarce

Mając telefon z Androidem, mamy do wyboru jeszcze jedną prostą metodę na dodawanie zdjęć do kontaktów. Kontakty, które przypisaliśmy wcześniej do konta Google, są przechowywane w chmurze. Dzięki temu, łatwo dodamy zdjęcie do takiego kontaktu albo zmienimy jego nazwę na specjalnej, przygotowanej w tym celu stronie Internetowej. Bardzo szybko dodamy więc zdjęcie na naszym komputerze, laptopie, czy każdym innym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę Internetową.

Aby dodać zdjęcie do kontaktu w telefonie z Androidem z wykorzystaniem przeglądarki:

 • Wchodzimy na stronę Google kontakty i logujemy się na nasze konto Google.
 • Klikamy na kontakt, do którego chcemy dodać zdjęcie. Następnie wybieramy przycisk “edytuj” po prawej stronie.
 • Klikamy ikonę dodawania zdjęcia na samej górze. Powinno zostać wyświetlone nowe okno, takie jak poniżej.

jak dodać zdjęcie do kontaktu xiaomi

 • Wybieramy jedną z sugerowanych ilustracji lub nasze własne zdjęcie zapisane w zdjęciach Google/na urządzeniu. Odpowiednio skalujemy obrazek i klikamy “Gotowe”.
 • Na koniec klikamy przycisk “Zapisz”.

Po krótkiej chwili nasze zdjęcie zsynchronizuje się ze stroną i z naszym telefonem, przez co po chwili zdjęcie będzie widoczne w naszych kontaktach. Żeby zmiany mogły zostać pobrane prawidłowo, nasz smartfon musi być podłączony do Internetu. Metoda ta działa na praktycznie każdym telefonie z Androidem, niezależnie czy mamy sprzęt od Samsunga, Xiaomi, Oppo, czy Sony.

Jak dodać zdjęcie do kontaktu w iPhone?

Gdy chcemy dodać zdjęcie do kontaktu na naszym iPhone:

 1. Włączamy aplikację kontakty.
 2. Przechodzimy do wybranej osoby, po czym klikamy “Edycja” w prawym górnym rogu.
 3. Klikamy “Dodaj zdjęcie”, po czym wybieramy obrazek z naszej galerii lub robimy nową fotkę za pomocą aparatu.
 4. Odpowiednio skalujemy zdjęcie i zatwierdzamy zmiany.
 5. Po wprowadzeniu wszystkich zmian stukamy przycisk “Gotowe”.

Urządzenia Apple, tak samo, jak usługi Google posiadają wysoko rozwinięte opcje synchronizacji. Przez to wszystkie kontakty z iPhone’a jesteśmy w stanie edytować również z poziomu połączonego MacBooka lub iMaca. Po wprowadzeniu i zapisaniu zmian na komputerze, szybko synchronizują się one z naszym telefonem.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że z naszym krótkim poradnikiem udało wam się już dodać zdjęcia do kontaktów w telefonie. Po więcej porad i rozwiązań dotyczących telefonów, polecamy sprawdzić nasze pozostałe artykuły na temat systemów Android oraz iOS. Zapraszamy!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak połączyć komputer z wifi Jak połączyć komputer z Wi-Fi? Instrukcja
Dla wielu osób minęły już czasy, w których połączenie z Wi-Fi miałoby sprawiać jakikolwiek problem. Wystarczy z listy wielu dostępnych sieci wybrać odpowiednią nazwę, wprowadzić
komputer nie widzi wifi Co robić, gdy komputer nie widzi Wi-Fi? Poradnik
Czy jest w naszym teraźniejszym życiu gorszy moment, niż gdy zostajemy odłączeni od Internetu? Chyba nawet niedrukująca drukarka nie wzbudza takiej grozy. Brak dostępu do
jak podłączyć komputer do telewizora Jak podłączyć komputer do telewizora? Sprawdzone sposoby!
Dla wielu osób podłączenie komputera do telewizora to podstawowa umiejętność. Spokojnie, czasem wszyscy potrzebujemy pomocy z takimi zadaniami i nie ma powodu do wstydu. Fakty
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *