Naruszanie prywatności innych jest działaniem niezgodnym z prawem. Jednak są sytuacje, w których monitoring telefonu innej osoby może służyć w dobrej sprawie.
Zakładanie podsłuchu w telefonach to domena policji i prywatnych detektywów. Wiedza na temat rozmów i działań w aplikacjach jest im często potrzebna do rozwiązywania prowadzonych spraw. A co, jeśli prywatna osoba chce założyć podsłuch?
Z pomocą przychodzi aplikacja SpyONE, której instalacja na IOS jest bardzo prosta.
Działanie podsłuchu w telefonie
Zanim zdecydujemy się zainstalować podsłuch na telefon warto poznać możliwości, jakie daje to narzędzie. SpyONE all in one to aplikacja na urządzenia z systemem Android. Pozwala śledzić działania właściciela aparatu w czasie rzeczywistym. Możemy dzięki niemu:
- podsłuchiwać i nagrywać rozmowy telefoniczne,
- podglądać obraz z kamery telefonu,
- śledzić działania w aplikacjach społecznościowych: Messenger, TikTok, Instagram, czy WhatsApp, a także sprawdzać wiadomości e-mail, SMS i MMS,
- przeglądać książkę adresową oraz historię połączeń,
- sprawdzać dane lokalizacji GPS,
- przechwytywać zdjęcia i historię przeglądania stron internetowych.
Instalując aplikację SpyOne mamy całkowitą kontrolę nad tym, co robi właściciel telefonu.
Kiedy najczęściej podsłuchujemy telefony?
Jak wspomnieliśmy na początku, podsłuchiwanie rozmów i śledzenie wiadomości tekstowych innych osób jest nielegalne dla prywatnych osób. Uprawnienia posiadają tylko policja i detektywi. Są jednak sytuacje, kiedy trudno nam powstrzymać się przed sprawdzaniem innych. Podsłuchem najczęściej posługują się:
- Rodzice, którzy chcą mieć pewność, że ich dziecko jest bezpieczne w sieci i nie robi nic złego poza domem. Kontrola rodzicielska w postaci podsłuchu w telefonie nadal jest nielegalna, jednak może być uzasadniona.
- Partnerzy, którzy podejrzewają ukochaną osobę o zdradę. Kontrola telefonu męża lub żony jest zwykle oznaką braku zaufania. Niestety takie działania podejmowane są często.
- Szefowie, którzy chcą monitorować działania pracowników przez telefon służbowy. Czy to dobry pomysł? Na pewno kontrowersyjny.
SpyONE umożliwia nagrywanie i odtworzenie materiału, kiedy tylko chcemy za pomocą tabletu lub komputera.
Jak założyć podsłuch?
Aplikacje śledzące na smartfon są bardzo proste w instalacji i obsłudze. Wystarczy wejść na stronę sprzedawcy i zakupić podsłuch telefonu. W przypadku SpyONE dostaniemy maila z instrukcją, jak zainstalować oprogramowanie przeznaczone do podsłuchiwania. Kiedy już je wgramy, na smartfonie nie pojawią się żadne komunikaty, potwierdzające to działanie. Telefon komórkowy na podsłuchu działa niemal zupełnie zwyczajnie.
Podsłuch w telefonie komórkowym – skorzystaj z pomocy specjalistów
Jeśli nadal nie wiesz, jak działa program do nadzorowania telefonów, skorzystaj ze wsparcia eksperta. Sposób instalacji oprogramowania i szerokie spektrum możliwości, jakie ono daje, wyjaśnia ekspert od SpyONE.
Jan Fabiańczyk znany jest min. z telewizji TVP, TVN czy Polsat. Z jego pomocą założenie podsłuchu na telefon będzie proste i logiczne. Podstawowe informacje ekspert podaje w filmie https://www.youtube.com/watch?v=nufkq8QsLxU
Jak sprawdzić, czy masz podsłuch w telefonie?
Program do podsłuchów musi być dyskretny. Jego zainstalowanie nie jest trudne, ale wykrycie już tak. Warto zwracać uwagę na najdrobniejsze anomalie w działaniu telefonu, takie jak: zakłócenia podczas rozmowy, zwiększenie zużycia danych przez internet, czy aktywny dostęp do mikrofonu i kamery w aplikacjach, w których tego dostępu nie było.
Kiedy zauważymy, że mamy podsłuch w telefonie, warto skorzystać z programu antywirusowego. Śledzenie utrudnia wylogowywanie się z aplikacji i częste zmiany haseł. Jeśli masz wrażenie, że jesteś podsłuchiwany, zresetuj telefon do ustawień fabrycznych. To pozwoli wyłączyć podsłuch i chronić swoją prywatność.
WARTO PRZECZYTAĆ: