Zanim dojdzie do rozwiązywania zadań, rozmów czy wymiany maili, rekruter w pierwszej kolejności zazwyczaj zapoznaje się z CV danej osoby i na tej podstawie decyduje, czy chce zaprosić ją do kolejnego etapu. Dlatego też przygotowanie olśniewającego CV to podstawa podczas szukania pracy, zwłaszcza, jeśli mowa o osobach z niewielkim doświadczeniem zawodowym.

Nie są one w stanie przyciągnąć uwagi wieloletnią praktyką czy imponującymi kwalifikacjami, natomiast mogą zrobić dobre pierwsze wrażenie odpowiednio przygotowanym curriculum vitae. Stworzyć taki dokument można na wiele prostszych i trudniejszych sposobów. Pozwala na to, na przykład narzędzie BOWWE CV & Portfolio Builder, którego celem jest ułatwienie tego procesu, w tym również osobom o niewielkiej wiedzy technicznej.

Młodzi ludzie mają problem z przygotowaniem CV

O przygotowywaniu CV i o tym, jak ważne jest, żeby zrobić to dobrze, słyszy się tak naprawdę od najmłodszych lat. Niekiedy nawet przerabia się takie tematy w szkole. Kiedy jednak przychodzi co do rzeczy i trzeba rzeczywiście to zrobić, pojawia się problem. Zwłaszcza dotyczy to młodych ludzi, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia zawodowego czy wielu kursów lub certyfikatów, aby uzupełnić nim CV i obawiają się, że będzie ono zbyt puste.

Chociaż niemal każde CV ma pewne punkty wspólne, takie jak właśnie dane dotyczące doświadczenia, to wciąż przy jego tworzeniu jest spore pole do manewru. Jeśli podejdzie się do tego procesu odpowiednio, można się wyróżnić i zaciekawić rekruterów. Umiejętne zaprojektowanie CV może pozwolić ukryć wady i braki, a uwypuklić mocne strony danej osoby.

Może się zdarzyć, że już taki dokument masz gotowy, ale mimo dołączania go do aplikacji nie otrzymujesz pozytywnego odzewu. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne – niewykluczone, że pewną rolę odgrywa tutaj zbyt słabo przygotowane CV. Wbrew pozorom nie trzeba mieć wcale umiejętności w zakresie grafiki komputerowej czy programowania, aby stworzyć coś wyjątkowego i ciekawego, a przy tym profesjonalnego. Wystarczy tylko skorzystać z odpowiedniego narzędzia.

BOWWE to kreator CV typu drag&drop, skierowany także do osób „nietechnicznych”

Pod względem czysto technicznym BOWWE charakteryzuje się przede wszystkim szeroką dostępnością. To narzędzie typu NoCode, co w praktyce oznacza, że, aby stworzyć olśniewające CV, nie trzeba napisać ani linijki kodu. Cały proces tworzenia tego dokumentu odbywa się za pomocą specjalnego interfejsu, przejrzystego również dla osób nieposiadających wiedzy czy doświadczenia w zakresie nowych technologii.

Brzmi interesująco? Załóż konto w BOWWE i przekonaj się na własnej skórze, jak takie narzędzie może pomóc Ci szybko i sprawnie stworzyć profesjonalne, atrakcyjne wizualnie CV, które zachęci do Ciebie rekruterów.

Całość oparta jest na mechanizmie typu „drag&drop”, czyli w wolnym tłumaczeniu „przeciągnij i puść”. Jak łatwo się domyślić, obsługa takiego edytora polega więc na przeciąganiu po ekranie interesujących użytkownika elementów i ich modyfikacji przy pomocy myszki. Co ważne, kreator jest dostępny bezpośrednio w przeglądarce internetowej, więc nie ma konieczności ściągania czegokolwiek na swój dysk.

Jak wcześniej wspomniano, wyróżnienie się oryginalnym CV może sprawić, że taki kandydat „zapunktuje” u rekrutera i zyska zaproszenie na rozmowę, nawet, jeśli nie ma imponującego doświadczenia. W ten sposób można uzyskać przewagę nie tylko nad osobami o takich samych kwalifikacjach, które przygotują gorsze CV, ale też nawet nad rywalami o większym doświadczeniu. Kluczem może być wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań i elementów.

Użytkownicy mają do wyboru wiele estetycznych szablonów, mogą także wprowadzić do swojego curriculum vitae między innymi grafiki 3D, animacje czy specjalne banery. Wybierz swój szablon i nadaj CV indywidualny charakter, tak, aby jak najlepiej odzwierciedlało to, kim jesteś i czego potencjalni pracodawcy mogą się po Tobie spodziewać.

Dzięki BOWWE Twoje CV będzie miało swoje miejsce w sieci

Wartą podkreślenia innowacją oferowaną przez ten kreator jest to, że przygotowane w ten sposób CV można udostępnić potencjalnym pracodawcom w formie linku do adresu wskazanego przez BOWWE. Pod tym adresem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu będą widoczne wybrane przez Ciebie informacje, takie jak doświadczenie, posiadane certyfikaty, ukończone kursy i wiele, wiele więcej.

Narzędzie udostępnia użytkownikom indywidualne domeny, dzięki czemu nie trzeba już zawracać sobie głowy dołączaniem plików jako załączniki do e-maili czy aplikacji internetowych, a wystarczy skierować rekruterów na własną stronę. Taki link można na przykład umieścić w swoim profilu na LinkedIn czy na blogu, w związku z czym rekruterzy nie będą nawet musieli się z Tobą osobiście kontaktować i prosić o przekazanie CV, aby móc je otrzymać.

Możesz oczywiście pobrać także kopię w formacie PDF, ponieważ w niektórych przypadkach może ona okazać się potrzebna, ale warto też skorzystać z tego nowego, ciekawego rozwiązania. Nie jest ono jeszcze bardzo rozpowszechnione, w związku z czym może wpaść w oko osobom prowadzącym rekrutację i pomóc w wyróżnieniu się z tłumu. Ta funkcja BOWWE, a także inne wymienione powyżej, sprawiają, że jest to narzędzie, z którym zdecydowanie warto się zapoznać.

stopka bowwe

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Projekt: „Internacjonalizacja firmy i promocja marki BOWWE”. Oś priorytetowa 3 Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie 3.3 Wsparcie promocji i internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Poddziałanie 3.3.3: Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Unibot spada, a Bitbot staje się kolejnym wielkim krypto w 2024 roku
Unibot, pionier na rynku botów do handlu na Telegramie, ostatnio osłabł. Po napotkaniu wielu problemów niemal powrócił on do swojej pierwotnej ceny ofertowej. Chociaż sytuacja
para odbierajaca klucz do mieszkania Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego przy wyborze kredytu hipotecznego we Wrocławiu?
Zakup nieruchomości, zwłaszcza za pomocą kredytu hipotecznego, jest jedną z najważniejszych decyzji finansowych w życiu wielu osób. Proces ten może być skomplikowany, a zrozumienie wszystkich
Jaki powinien być laptop do częstych podróży służbowych?
Parametry sprzętu decydują o wydajności pracy w każdej firmie. Nie inaczej jest w przypadku laptopa, dzięki któremu można efektywnie wykorzystać godziny spędzone w służbowej podróży.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *