Switch to bardzo ciekawa konsola japońskiej marki, która umożliwia granie zarówno w trybie przenośnym, jak i po podłączeniu do telewizora. Platforma zawiera wiele interesujących tytułów, ale pomieszczenie obszernej biblioteki gier w pamięci urządzenia może być niekiedy problematyczne. W takim przypadku warto usunąć niektóre pozycje, by zrobić miejsce dla następnych. W tym poradniku wyjaśniamy, jak odinstalować grę na Nintendo Switch.

Jak odinstalować grę na Nintendo Switch – różnice pomiędzy usunięciem a archiwizacją

Nim przejdziemy do konkretnego opisu wyjaśniającego, jak usunąć grę na Nintendo Switch, warto wyjaśnić, że tak naprawdę mamy dwie opcje do wyboru – usunięcie lub archiwizację. Czym się one różnią?

Archiwizacja usuwa dane gry z pamięci konsoli, ale pozostawia ikonę tytułu w menu głównym. Gracz widzi więc, że ją posiada, ale by mógł w nią ponownie zagrać, musi pobrać jej pliki. Instalacja jest jednak ułatwiona – wystarczy kliknąć ikonę gry, by przenieść się do Nintendo eShop, gdzie można pobrać tytuł.

jak usunąć gry na nintendo switch

Usunięcie, jak sama nazwa wskazuje, także pozbywa się plików gry. Różnica pomiędzy archiwizacją jest jednak taka, że po usunięciu ikona gry znika z ekranu głównego konsoli. Oczywiście tytuł nie jest usuwany bezpowrotnie – można go przywrócić, korzystając z Nintendo eShop.

Jak usunąć gry na Nintendo Switch – poradnik krok po kroku

Jak usunąć grę na Nintendo Switch? To bardzo proste. Wystarczy zastosować się do poniższych kroków.

 1. Przejdź do głównego ekranu konsoli, a następnie najedź na grę, którą chcesz usunąć, aby ją podświetlić.
 2. Naciśnij fizyczny przycisk + lub .
 3. Z wyświetlonego menu wybierz „Data Management”.
 4. Po prawej stronie kliknij „Delete Software”.
 5. Potwierdź operację usuwania przyciskiem „Delete”.

Gotowe. Wybrana gra zostanie dzięki temu usunięta. Warto jednak pamiętać, że operacja ta nie usuwa zapisanych stanów gry, które nadal będą przechowywane na konsoli.

Jak usunąć postępy w grze i dane z Nintendo Switch?

Wiemy już, jak odinstalować grę na Nintendo Switch, ale co w takim razie z zapisanymi stanami gry? Aby się ich pozbyć, trzeba wykonać dodatkową operację. Warto jednak pamiętać, że usunięcie save’ów jest nieodwracalne i nie można ich później przywrócić z chmury.

 1. Przejdź do głównego ekranu konsoli, a następnie wybierz „System Settings”.
 2. W lewym menu zjedź na dół i wybierz „Data Management”.
 3. Odszukaj na samym dole pozycję „Delete Save Data” i kliknij ją.
 4. Teraz odszukaj grę, której postępy chcesz usunąć. Kliknij ją, a następnie wybierz „Delete Save Data”.

Jak ponownie zainstalować usuniętą grę na Nintendo Switch?

Co zrobić w przypadku, gdy usunęliśmy grę, ale po jakimś czasie chcemy ją pobrać ponownie? Jeśli zamiast usunięcia wybraliśmy opcję archiwizacji, ikona tytułu nadal będzie widoczna na ekranie głównym konsoli. W takiej sytuacji wystarczy ją kliknąć, by przejść do Nintendo eShop i ponownie pobrać grę.

Jeśli jednak gra została z konsoli usunięta, należy przejść do Nintendo eShop i kliknąć ikonę naszego profilu. Z dostępnych opcji wybieramy „Redownload Software”. Dzięki temu wyświetli nam się lista wszystkich dostępnych do pobrania gier. Teraz wystarczy odszukać interesujący nas tytuł i zainicjować ponowną instalację.

Jak zarządzać grami w Nintendo Switch?

Powyżej wyjaśniliśmy, jak usunąć gry na Nintendo Switch. Nie zawsze jednak trzeba się do tego uciekać, jeśli brakuje miejsca w pamięci konsoli. Alternatywą może być zakup zewnętrznej karty microSD, która rozszerzy dostępną przestrzeń.

Warto kupić kartę microSD o pojemności przynajmniej 128 GB, choć im większa, tym więcej gier pomieścimy. Po zainstalowaniu nowej karty część gier z pamięci wewnętrznej można przenieść. Poniżej tłumaczymy, jak to zrobić.

 1. Na ekranie głównym konsoli przechodzimy do „System Settings”.
 2. Następnie z lewego menu wybieramy „Data Management”.
 3. Przechodzimy do „Move data Between System/microSD Card”.
 4. Wybieramy „Move to microSD Card”.
 5. Teraz wystarczy zaznaczyć gry, które chcemy przenieść na kartę microSD.
 6. Potwierdzamy operację przyciskiem „Move Data”.

I to wszystko! Mamy nadzieję, że nasz poradnik okazał się dla Was przydatny.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *