Prowadzenie firmy z dowolnej branży wiąże się z koniecznością podejmowania decyzji i wyborem optymalnych narzędzi pracy. Coraz częściej podstawowym narzędziem staje się system informatyczny, za pomocą którego optymalizuje się prace całej organizacji. Może on również służyć jako baza danych o produktach czy klientach i współpracownikach, dlatego ważne jest, aby był on nie tylko wydajny, ale także bezpieczny. Jak wybrać dostawcę IT, aby spełniał wszystkie te warunki?

Wybór właściwego dostawcy usług IT dla Twojej firmy to zwiększenie szans na sukces wprowadzania nowych rozwiązań, podnoszących jej konkurencyjność. Podobnie jak w innych branżach, na rynku istnieje bardzo wiele firm oferujących usługi informatyczne dla biznesu, które pozornie są bardzo do siebie podobne. Outsourcing informatyczny i stała kompleksowa obsługa firm jest optymalnym wyborem dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jak zatem zminimalizować ryzyko rozpoczęcia współpracy z niewłaściwym dostawcą?

Usługi informatyczne – cechy sprawdzonego dostawcy

W ramach prowadzonego procesu oceny potencjalnych dostawców oraz przy ostatecznej decyzji warto wziąć pod uwagę niżej wymienione kryteria.

  1. Jak długo firma istnieje na rynku? – to może Ci wiele powiedzieć o wewnętrznym doświadczeniu firmy, jej kompetencjach i stażu pracowników.
  2. Jak szerokie jest portfolio oferowanych usług? – analiza oferty firmy pozwoli Ci zorientować się, czy oferuje ona jedynie wąski zakres usług IT, czy może dla odmiany będzie w stanie się zająć kompleksowo usługami informatycznymi.
  3. Przejrzyste warunki umowy – w szczególności należy zwrócić uwagę na zapisy zmuszające Cię do stałej współpracy przez jakiś okres. Dla swojego bezpieczeństwa preferuj umowy z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia bez jakichkolwiek zobowiązań.
  4. Transparentne warunki rozliczeń – prosty system najczęściej oparty na zryczałtowanej opłacie czy ewentualnych opłatach za usługi ponad ryczałt będzie dla Twojej firmy optymalnym rozwiązaniem.
  5. Ukryte koszty – unikaj ofert, które zawierają zapisy o ukrytych kosztach, opłatach i karach dla zleceniodawcy.
  6. Sprawna komunikacja – wybierz firmy które dysponują tiketowymi systemami do obsługi zgłoszeń serwisowych oraz udostępnią Ci dostęp do panelu z pełną historią współpracy.
  7. Autoryzacja zleceń – wybieraj tych, którzy stosują autoryzację zleceń, dzięki czemu zachowasz pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w firmie oraz nad tym, kto, co i komu zgłasza w ramach realizacji usług informatycznych.
  8. Kompleksowość dostawcy – zwróć uwagę, czy dostawca, oprócz standardowego outsourcingu IT, oferuje również usługi chmury, prace typu service provider dla oprogramowania, dostarczanie sprzętu i urządzeń sieciowych, serwis pogwarancyjny dla sprzętu komputerowego, usługi dotyczące ochrony danych osobowych (RODO) oraz usługi finansowe.
  9. Całodobowy monitoring infrastruktury – warto, aby firma, która będzie opiekowała się Twoją infrastrukturą informatyczną, zapewniała również całodobowy monitoring krytycznych elementów systemów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, firma będzie wiedziała o wszelkich nieprawidłowościach zanim ich skala stanie się na tyle duża, że będzie zagrażała krytycznym obszarom.
  10. Aktualizacja oprogramowania systemowego – ten niepozorny element obsługi systemów informatycznych ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa IT. Dowiedz się, jak potencjalny dostawca rozwiązuje kwestie związane z aktualizacją oprogramowania.

Outsourcingu informatyczne dla firm – koszty obsługi

Koszt stałego outsourcingu IT jest oczywistym kryterium, które należy brać pod uwagę. Nie zawsze jednak wybór najtańszej firmy jest wyborem właściwym. Najtańsze często nie znaczy najlepsze. Najważniejsze, aby przy porównaniu cen pamiętać, czy faktycznie porównujesz ze sobą rzeczywiście takie same usługi oraz parametry ich świadczenia. Centrum Systemów Komputerowych jest sprawdzonym i zweryfikowanym dostawcą usług kompleksowej obsługi informatycznej w Katowicach i wielu miastach aglomeracji śląskiej i nie tylko. Sprawdź ofertę i omów, jakie korzyści odniesie Twoja firma dzięki współpracy z CSK.

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *