Zmiana nicku w grach multiplayer jest zwykle możliwa, jednak obarczona pewnymi ograniczeniami. Często twórcy wymagają opłaty, by korzystać z innej nazwy użytkownika. Zastanawiasz się, jak zmienić nick w Valorant? Riot Games umożliwia modyfikowanie pseudonimu za darmo, ale są także pewne ograniczenia. Poniżej przedstawiamy kompleksowy poradnik, jak zmienić nick w Valorant.

Jak zmienić nick w Valorant? Instrukcja modyfikacji pseudonimu krok po kroku

W grze Valorant zmiana nicku nie jest bardzo wymagająca. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie dokładnie znajduje się odpowiednia opcja. Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku, jak zmienić nick w Valorant:

  1. Wejdź w ustawienia swojego konta Riot Games. Należy pamiętać, że chodzi o główny profil, do którego podłączony jest Valorant, League of Legends, Teamfight Tactics oraz Legends of Runeterra.
  2. Przejdź do zakładki Riot ID po zalogowaniu się na swoje konto i wpisz nową nazwę użytkownika.
  3. Zapisz zmiany i wszystko jest gotowe!

jak zmienić nick w valorant poradnik

Warto wiedzieć, że Riot Games umożliwia również ustawienie dowolnego taga. Gracze najczęściej wykorzystują tę funkcję, by informować innych o przynależności do wybranego klanu.

O czym pamiętać zmieniając nick w Valorant? Najważniejsze zasady

Już wiesz, jak zmienić nick w Valorant. Warto dodatkowo poznać najważniejsze zasady dotyczące pseudonimów. Jedna z reguł jest narzucona przez Riot Games, a druga odpowiada za komfort gry oraz często ułatwia komunikację:

  • Nick nie może naruszać standardów społeczności – pseudonim powinien być przyjazny, nie może sugerować i zawierać mowy nienawiści, obelg czy wulgaryzmów. Riot Games odrzuca również nicki o kontekście historycznym, etycznym czy też politycznym.
  • Nick powinien być prosty do wymówienia – dzięki temu komunikacja podczas rozgrywki będzie łatwiejsza. Wiesz, jak zmienić nick w Valorant, więc warto ustawić taki, który dodatkowo ułatwi rozgrywkę i sprawi, że Twoja drużyna szybciej przekaże ważne informacje.

Obsługa studia Riot Games może samodzielnie oznaczyć dany nick w Valorant jako pseudonim, który należy zmienić. Warto wiedzieć, że także gracze mają możliwość zgłaszania obraźliwych nazw innych użytkowników.

Naruszanie zasad Riot Games może prowadzić do dość poważnych skutków. Wielokrotne łamanie regulaminu często sprawia nawet, że konto danego gracza zostaje zablokowane. Dlatego właśnie należy pamiętać, by ustawiać nicki, które są zgodne z regulaminem twórców Valoranta.

Jak często można zmieniać nick w Valorant?

Warto zauważyć, że Riot Games nie obciąża gracza, który chce zmienić pseudonim. Każdorazowa modyfikacja nicku jest całkowicie darmowa. Są jednak pewne ograniczenia. Pseudonim w Valorant można zmieniać raz na 30 dni. Należy więc dobrze zastanowić się przed każdą modyfikacją.

Nie ma żadnej możliwości, by zmienić nick częściej niż co 30 dni. Taka modyfikacja zawsze będzie darmowa. Pamiętajmy, że można zmieniać także tag gracza, gdzie można wstawić na przykład klanowe oznaczenie czy dowolne litery lub cyfry. Ten element również jest dostępny do modyfikacji co 30 dni.

Najpopularniejsze problemy przy zmianie nicku w Valorant i ich rozwiązania

Należy pamiętać, że nick w Valorancie jest ograniczony między innymi długością. Już przy samej zmianie pseudonimu wyświetli się odpowiedni komunikat. Najważniejsze, by nie stosować mowy nienawiści wulgaryzmów itd. Wszystko, co Riot Games może uznać za niepoprawne, będzie prawdopodobnie oznaczone do zmiany lub nawet dany gracz otrzyma blokadę.

Częstym problemem graczy jest to, że wybierają pseudonim, w którym jest błąd. Zapisanie takiego nicku oznacza jego ustawienie. Wyżej wspominaliśmy, że można go zmieniać tylko raz na 30 dni. Wpisanie pseudonimu z błędem oznacza więc konieczność odczekania dość długiego czasu, by ponownie zmodyfikować nick. Najlepiej kilkukrotnie sprawdzić, czy wszystko jest dobrze wpisane – łącznie z tagiem gracza.Czy zmiana loginu na stronie Riot oznacza ustawienie nicku w Valorant? To dwie różne rzeczy. Login służy do tego, by zabezpieczyć konto i móc się na nie zalogować. Nick natomiast jest nazwą wyświetlaną w grze. Aby zmienić pseudonim, trzeba zmienić go tylko dla Valoranta. Będzie on inny dla każdej gry Riot Games, mimo że należą do tego samego launchera. Warto wiedzieć, że zmiana nicku odbywa się na zupełnie innych zasadach zależnie od produkcji – League of Legends, Valorant, Legends of Runeterra, Teamfight Tactics.

Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *