Pulpit to bardzo ważne miejsce na każdym PC lub laptopie. Na niego patrzymy po zalogowaniu się do systemu i często to tam umieszczamy najważniejsze foldery, a także m.in. skróty do Kosza i innych ważnych aplikacji. Warto więc zadbać o to, aby był on maksymalnie estetyczny i dopasowany do naszego gustu, tak, żeby był miły dla oka. Ważne są między innymi ikony, które domyślnie mogą się niektórym wydawać za duże. Tak więc, jak zmniejszyć ikony na Pulpicie?

Dopasowywanie wielkości ikon w systemie Windows 10 jest na szczęście bardzo proste, zarówno, jeśli chodzi o ich zwiększanie, jak i zmniejszanie. Obie te operacje wyjaśnimy krok po kroku poniżej. Zapraszamy!

Jak zmniejszyć ikony na Pulpicie?

Są dwa sposoby na to, jak zmniejszyć ikony na Pulpicie. Ten pierwszy jest bardziej oczywisty, ale drugi daje większe pole do popisu, zwłaszcza, jeśli komuś zależy na naprawdę małych ikonach.

Bez dalszego przedłużania – żeby zmniejszyć rozmiar ikon na Pulpicie, wystarczy nacisnąć na nim w dowolne puste miejsce prawym przyciskiem myszy. Dalej trzeba najechać na “Widok” w liście, która się pojawi i wybrać “Małe ikony” (bądź “Średnie ikony”, jeśli np. teraz są ustawione ikony duże i są one zbyt wielkie, ale nie chce się mieć też takich całkiem małych).

“Małe ikony” wciąż są za duże? Bez obaw – jest na to sposób. Wystarczy, mając wszystkie inne aplikacje zminimalizowane i widok na Pulpit, przytrzymać lewy Ctrl i przesuwać w dół rolką na myszce, aż ikonki osiągną pożądaną wielkość.

Jak powiększyć ikony na Pulpicie?

Odpowiedź na pytanie, jak powiększyć ikony na Pulpicie wygląda bardzo podobnie do tej, którą wskazano powyżej. Można nacisnąć prawym przyciskiem myszy na puste miejsce na Pulpicie, najechać na “Widok” i wybrać “Duże ikony” bądź “Średnie ikony”.

Bardziej precyzyjną opcją jest jednak przytrzymanie lewego Ctrl będąc na Pulpicie i przesuwanie rolki na myszce do góry, aż ikony będą tak duże, jak sobie życzymy.

Wielkość ikon Windows 10 – podsumowanie

Ikony na Pulpicie to w teorii niezbyt istotna kwestia, ale w praktyce, jeśli na przykład będą za duże (lub za małe) bądź ulokowane w złym miejscu, mogą one nas mocno irytować. Dlatego też zdecydowanie warto wiedzieć, jak zmniejszyć ikony na Pulpicie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie jest to jak widać szczególnie skomplikowane i zajmuje tylko kilka chwil, a potrafi zrobić dużą różnicę.

Jeśli spodobał Wam się ten artykuł, być może przydatne będą dla Was też inne, w których poruszaliśmy podobne tematy. Przykładowo, informowaliśmy, jak zmienić tapetę na laptopie. Przygotowaliśmy również poradnik dotyczący tego, jak ustawić animowaną tapetę Windows 10. W przypadku, gdybyście wpadli na jakiś ciekawy pomysł odnośnie do tego, czym powinniśmy zająć się w dalszej kolejności, dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

No Mans Sky No Man’s Sky dostanie kolejną aktualizację!
Historia No Man’s Sky po prostu nie chce się skończyć. Uwierzycie, jeśli wam powiem, że słynna fatalna premiera tej gry miała miejsce osiem lat temu?
Co to gry Indie? Co to “gry Indie”?
W świecie zalanym przez produkcje AAA warto czasem mieć coś… innego. Ile razy można grać w kolejnego asasyna, Far Cry, Need for Speeda? Duże studia
baldur's gate 3 Baldur’s Gate 3 zacznie wspierać mody!
Często mówi się, że “to, co dobre, mogłoby trwać wiecznie”. W gamingu ciężko mówić o wieczności, gdy jesteśmy stale bombardowani nowymi tytułami, jednak są studia,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *