Nowoczesne technologie pozwalają nam na coraz więcej. Z roku na rok nowatorskie rozwiązania i postęp pozwalają nam znacznie łatwiej radzić sobie z codziennością, ale i sięgać dalej, niż było to możliwe jeszcze nie tak dawno temu.

Dziś z pomocą internetowego oprogramowania wyszukiwarki Google, ale i produktów innych globalnych liderów, takich jak choćby Facebook możemy z wielką łatwością wyszukać osobę i związane z nią, zamieszczone w sieci, materiały z wykorzystaniem zaledwie zdjęcia. Nie musimy nawet znać danych osobowych takiego delikwenta. Aby tego dokonać, wystarczy trzymać się kilku prostych kroków, z których wykonaniem powinien poradzić sobie nawet komputerowy laik.

Poszukiwanie

Potrzebę wyszukania osób w sieci z wykorzystaniem zaledwie zdjęcia może mieć każdy, kto na przykład buduje rodzinną galerię, bez pomocy starszych, którzy mogliby nas wesprzeć w zidentyfikowaniu osób ze starych zdjęć. I gdy pamięć ludzka bywa zawodna, tak internetowe dane często okazują się w tym niezwykle pomocne.

Z innej strony konieczność poznania imienia i nazwiska osób ze zdjęć może mieć wiele różnych innych powodów. Ponadto zdarza się, że utraciliśmy naszą galerię poprzez awarię sprzętu czy z innego niezależnego od nas powodu i pragniemy ją znów zbudować z maksymalnie jak największą ilością obrazów zamieszczonych kiedyś w sieci. Tu również z pomocą przyjdą nowoczesne technologie, dzięki którym odrobimy stratę. Zdarza się, że z nawiązką.

Czasem poszukujemy rodzinnych fotografii, zbieramy zdjęcia do własnej galerii czy poszukujemy zdjęć niezbędnych do wykonania pracy. Przykładowo prześledzenia kariery pewnej osobistości, albo poszukujemy zdjęć pewnych delikwentów. Także w każdym innym celu, wsparcie Google, Facebooka i innych narzędzi internetowych z całą pewnością okaże się niezbędne.

Jak znaleźć siebie czy innych w sieci wyłącznie z wykorzystaniem zdjęcia?

Z wykorzystaniem wyszukiwarki Google nie będzie to stanowiło problemu. O ile taka osoba pozostawiła ślad w sieci, z całą pewnością uda się ją namierzyć i być może nawet dowiedzieć o niej nieco więcej. Co więcej, wsparcie wyszukiwarki Google nie wymaga od nas posiadania specjalnych komputerowych zdolności. Aby tego dokonać, wystarczy posiadać zdjęcie w formie cyfrowej zapisane na dysku lub link do niego, zamieszczonego na jednej z internetowych stron.

Aby wyszukać osoby po zdjęciu w sieci, należy trzymać się tych kilku kroków:

– wchodzimy w Grafiki Google w ich sieciowej wyszukiwarce i wciskamy przycisk aparatu, znajdujący się na końcu linijki, w której wpisujemy wyszukiwane frazy — tuż obok lupy,

– przesyłam zdjęcie z komputerowego dysku lub podajemy sieciowy link do zdjęcia z osobą, którą pragniemy wyśledzić,

– klikamy przycisk „Szukaj według obrazu” lub „Wchodzę”, w zależności, którą z opcji wcześniej wybraliśmy,

– po tych zaledwie 3 krokach wyszukiwarka pokazuje nam wynik swojej pracy.

Aby łatwo znaleźć taką osobę, przydają się portale społecznościowe i platformy ze zdjęciami, na których jest ona aktywna, np. Instagram. Im jej większa aktywność w sieci, tym więcej wyników wyszukiwania odnajdziemy. Z pomocą tego rozwiązania istnieje również możliwość, że poznamy lub potwierdzimy dane osobowe wyszukanej po zdjęciu postaci. O ile oczywiście wcześniej nie były nam one znane.

Z pomocą Facebooka

Facebook jest największą platformą społecznościową, na której dziennie wykazują aktywność miliony i setki milionów osób. Jest to przyczyna, dla której i tam warto sprawdzić możliwość odnalezienia osoby po zdjęciu. Aby tego dokonać, należy posiadać fizyczny adres URL zdjęcia, które zostało tam dodane.

Składa się on z ciągu znaków, liter i liczb. Skopiowanie go i wklejenie za frazą „facebook.com/” pozwoli na odnalezienie konta, do którego zostało przypisane zdjęcie o takim URL. Tym sposobem poznamy nazwę konta użytkownika, który je wstawił przez ten portal społecznościowy.

Alternatywy

Istnieją również specjalnie stworzone w tym celu narzędzia, takie jak choćby Tinye czy CTRLQ, z których pomocy możemy korzystać także na telefonach komórkowych. Może nie należą do najmocniejszego tego typu software’u, ale sprawdzenie tam wyników wyszukiwania nic nas nie będzie kosztować, a być może uzyskamy zawężony, lecz dokładniejszy wynik, niż poszukiwanie w Googlach. Alternatywa zawsze się przyda, a poprzez ich proste interfejsy nie stracimy wiele czasu na takim poszukiwaniu.

Dane osobowe

Poszukiwanie przyjaciół z podstawówki czy byłych chłopaków i pierwszych miłości w Internecie powinno być robione z rozsądkiem. Pamiętajmy o tym, by robić to wyłącznie we własnym celu i nie nadużywać poznanych tym sposobem danych osobowych, które przecież również są newralgicznymi informacjami.

Zdarzało się bowiem wiele nadużyć z wykorzystaniem tych metod poszukiwania osób i informacji na ich temat. Jest to powód, dla którego tak ważna jest nasza powściągliwość i odpowiedzialność w tych i temu podobnych kwestiach.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak przesłać film z telefonu na komputer Jak przesłać film z telefonu na komputer? Instrukcja krok po kroku
Czy jest z nami na sali ktoś, kto nigdy nie nagrał filmu swoim telefonem? W rzeczywistości większość tych filmów traci jakąkolwiek wartość zaraz po tym,
jak przeskanować komputer Jak przeskanować komputer? Poradnik krok po kroku
Jeżeli czytałeś już kiedyś nasze poradniki, może wpadło ci w oko, że prawie za każdym razem polecamy skanowanie komputera. Częstszym sposobem na rozwiązanie problemów jest
jak połączyć komputer z wifi Jak połączyć komputer z Wi-Fi? Instrukcja
Dla wielu osób minęły już czasy, w których połączenie z Wi-Fi miałoby sprawiać jakikolwiek problem. Wystarczy z listy wielu dostępnych sieci wybrać odpowiednią nazwę, wprowadzić
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *