Z czego najbardziej słyną konsole Nintendo? Jedni powiedzą, że z gier z serii Mario, drudzy, że najlepsza jest przecież Zelda, a jeszcze inni podkreślą, że poza Nintendo nie zagrasz w główne gry z serii Pokemon. I wszyscy oni będą mieli rację. Jest jednak coś jeszcze. Co takiego?

Nintendo Switch – gry sportowe. Ranking najciekawszych tytułów

Niezależnie od tego, czy chodzi ci o gry sportowe na Nintendo Switch, czy o gry ruchowe – trafiłeś w dobre miejsce. Można używać tych terminów zamiennie, gdyż ostatecznie chodzi o to, żeby za pomocą sportu skłonić gracza do ruchu.

Ranking gier sportowych Nintendo Switch zaczynamy od bodaj najbardziej znanego tytułu na obecną generację!

Ring Fit Adventure

Ring Fit Adventure
Źródło: nintendo.pl

Ring Fit Adventure to gra sportowa na Nintendo Switch o doprawdy niebywałej popularności. Wcielamy się w niej w bohatera, który musi pomóc tytułowemu Ringowi w pokonaniu smoka kulturysty. Gra jest nie tylko pełna poczucia humoru, ale również nawiązań do akcesorium sportowego. Stąd potworki, które należy pokonać, będą np. hantlami lub shakerami.

Oczywiście jest tam również dużo tego, co najważniejsze, czyli ćwiczeń. W tej grze sportowej na Nintendo Switch znajdziecie bardzo pokaźny zestaw aktywności ogólnorozwojowych z dodatkiem jogi. Wszystko dobrze rozpisane, podzielone na odpowiednie grupy mięśni i ze sporą dozą porad ćwiczeniowych i żywieniowych.

Dzięki Ring Fit Adventure nie zrobicie sześciopaku, ale świetnie się nada do rozruchu po siedzących sesjach przy innych grach. Omawiana w artykule propozycja może być droższa niż inne produkcje ruchowe na Nintendo, ale to z tego powodu, że w dosyć sporym pudełku dostaniecie pierścień do ściskania i opaskę na nogę. Pamiętajcie, że gra bez akcesoriów do niczego się nie przyda.

Fitness Boxing 2: Rhythm & Exercise

Fitness Boxing 2
Źródło: nintendo.pl

Jeśli zapytacie specjalistę od treningu kondycji, usłyszycie (m.in.), że świetnym treningiem jest walka z cieniem. Nie wierzycie? Wstańcie od biurka, wyobraźcie sobie worek treningowy i przez minutę starajcie się w niego uderzać. Jeśli jesteście bez formy, to gwarantuje zmęczenie.

Oczywiście dzisiejsza technologia pozwala zastąpić niewidzialnego przeciwnika wirtualnym. Gra sportowa na Nintendo Switch Fitness Boxing 2 to dokładnie taki tytuł. Nie tylko będziecie mogli skupić się na przeciwniku, a do kompletu gra sama będzie mówiła, w jaki sposób uderzać – podobnie jak w produkcjach pokroju Guitar Hero.

Gra jest łatwo dostępna, więc warto najpierw ją przetestować – w sklepie z aplikacjami znajdziecie jej demo. Do działania wymagane są tylko joycony, zatem pora wstać i zacząć ćwiczyć! W razie potrzeby sprawdźcie również pierwszą część produkcji, aby mieć pełny jej obraz.

Nintendo Switch Sports

Nintendo Switch Sports
Źródło: nintendo.pl

Nintendo Switch Sports to właściwie zbiór pozornie dosyć prostych kilku minigierek wykorzystujących joycony do zapisu ruchu. Opanowanie podstaw różnych aktywności przyjdzie wam łatwo, szybko i przyjemnie, ale każda gra staje się z czasem coraz trudniejsza!

Do dyspozycji gracza są następujące dyscypliny:

  • golf,
  • piłka nożna (pod „błędną” nazwą soccer),
  • siatkówka,
  • tenis,
  • badminton,
  • chambara (sport zbliżony do szermierki lub po prostu walki na miecze).

Warto jednak podkreślić jedną rzecz: gra ma tańszą edycję cyfrową i droższą fizyczną. Czemu? Otóż do większości dyscyplin wystarczą same joycony, jednak do piłki nożnej potrzebna jest jeszcze opaska na nogę. Ta jest dostępna w wydaniu fizycznym, ale nic nie przeszkadza, żeby kupić pierwszą opcję i odpuścić kopanie piłki (lub użyć opaski na kończynę dolną np. z Ring Fit Aventure).

Mario Golf: Super Rush

Mario Golf
Źródło: nintendo.pl

Czy da się zrobić ranking gier na Nintendo Switch bez gry Mario? Nie wiem, ale to wciąż nie ten moment, żeby się o tym przekonać. Mario Golf: Super Rush to zręcznościówka Nintendo, w której bohaterowie serii o znanym hydrauliku grają ze sobą w golfa. I chociaż jest to gra ruchowa, to więcej w niej kooperacyjnej gry na imprezy niż gry ruchowej, którą można uruchomić dla sportu. Miejcie to na uwadze. Z drugiej strony: jeśli szukacie na Nintendo Switch gry na 2 osoby, może być trudno o ciekawszą propozycję. Większość gier sportowych jest raczej dla jednego zainteresowanego.

Just Dance 2023 Edition

Just Dance 2023
Źródło: nintendo.pl

Czy ten tytuł wymaga przedstawienia? Just Dance to kooperacyjna gra, w której tańczycie! Stojąc przed kamerą, staracie się naśladować ruchy animowanych postaci na ekranie. Komu uda się to zrobić najdokładniej, wygrywa! Myślicie, że to łatwe? Gwarantuje wam, że taniec jest równie męczący, co ciągły ruch. Z drugiej strony: czy może być lepszy sposób na gubienie kalorii niż taniec lub gra? Śmiem wątpić.

Jeśli się zastanawiacie, skąd wziąć kamerę, spieszę z odpowiedzią: można użyć swojego smartfona. A jaka karta pamięci do gier Nintendo w sportowym wydaniu sprawdzi się najlepiej? Wszystko zależy od tego, jaką potrzebujecie pojemność do zapisu gier.

Dla kogo będą dobre gry sportowe? Nintendo Switch Edition

Gry sportowe są świetne dla każdego, kto chce się trochę poruszać, ale z jakiegoś powodu się wstydzi. Nie ma problemu! Ruch to zdrowie, a w domu zapewnisz sobie większy komfort. Pamiętaj: nikt o ciebie nie zadba tak, jak ty. Aktywność z dodatkiem wizualizacji to również właściwa opcja dla najmłodszych. Dzieci zwykle są odważne i ciekawe nowego, więc doświadczając sportu połączonego z elektroniką, z pewnością będą ucieszone.

Czy gry sportowe na Nintendo Switch wymagają dodatkowych akcesoriów?

Nintendo zawsze słynęło z gier ruchowych, a dzięki temu, że w klasycznej wersji ma ono odłączane joycony, teraz każdy domyślnie nabędzie odpowiednie kontrolery do gry. Dzięki temu sportowe produkcje na Nintendo Switch tylko czekają, aż je wypróbujecie! Niektóre z nich mogą wymagać dodatków, ale wtedy obligatoryjne akcesoria są dołączane do wydań fizycznych. Przed rozpoczęciem gry warto jedynie wiedzieć, jak ładować Nintendo Switch i można zacząć zdrową rywalizację! 

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *