Chyba żadna firma, która planuje prężny rozwój, zdobywanie kolejnych klientów oraz nawiązywanie współpracy z biznesowymi kontrahentami, nie wyobraża już sobie funkcjonowania bez zasobów Internetu. Nie ma wątpliwości, że sieć to skarbnica wiedzy i innowacyjnych możliwości, natomiast na uwadze należy mieć również cyberprzestępczość, która skutecznie może przyczynić się do poważnych problemów przedsiębiorstwa. Priorytetem jest więc zachowanie optymalnego bezpieczeństwa, a jednym z instrumentów, który na to pozwala, jest opcja tworzenia kopii zapasowych ważnych plików i danych. Sprawdź, jak działa backup w chmurze.

Jak działa kopia zapasowa?

Tzw. backup w chmurze to opcja, dzięki której wszelkie dane z komputera zostają zaszyfrowane i przesyłane do chmury, z której można korzystać w swobodny sposób. Kopia zapasowa w tej formie może zostać wykorzystana w razie potrzeby, na przykład po utracie danych w wyniku cyberataku, ale również poprzez skasowanie plików, uszkodzenie dysku czy kradzież całego urządzenia. Okazuje się, że usterka czy nawet całkowita utrata sprzętu elektronicznego nie wpływa aż tak bardzo niekorzystnie na działalność firmy, jak właśnie ewentualna utrata ważnych plików, na przykład umów, regulaminów, kosztorysów, faktur i innych danych, które mają znaczenie dla prowadzenia biznesu. W obliczu takiego ryzyka wydaje się, że backup w chmurze jest już nie tylko przywilejem, z którego dla ochrony danych mogą korzystać przedsiębiorstwa, ale wręcz koniecznością, jeśli istotne zasoby informacyjne firmy mają być bezpieczne.

Dobre praktyki tworzenia kopii zapasowych 

Eksperci potwierdzają, że kopie zapasowe można tworzyć i zapisywać przy wykorzystaniu różnych narzędzi, ale to backup w chmurze, czyli kopia w zasobach wirtualnych sprawdza się najlepiej, jest wydajna i ekonomiczna. Co więcej, realizuje się ją łatwo, a przypomnijmy, że backup należy robić regularnie.

Chroń dane i dokumenty elektroniczne firmy przed cyberatakiem. Zwróć uwagę, że złośliwe oprogramowanie najczęściej atakuje najpierw jeden komputer, ale już za chwilę zainfekowana jest cała infrastruktura komputerowa prowadzonego biznesu. Ataki hakerów to już nie tylko wrzucanie niechcianych reklam. Coraz częściej dochodzi do całkowitego zablokowania systemu, przez co działalność firmy zostaje wstrzymana, a dane trwale utracone. Kopia zapasowa pozwala zachować najważniejsze zasoby przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa (dane są szyfrowane).

Dlaczego warto wybrać kopię zapasową w chmurze?

Backup w chmurze uznaje się dzisiaj za najlepszą opcję zachowania plików firmy. Kopię zapasową tego rodzaju tworzy się łatwo, wręcz automatycznie, a przenoszenie danych na inne urządzenia nie wymaga wykorzystania innych sprzętów. Sprawnie można zarządzać też dostępem do kopii. Możliwość natychmiastowego dostępu do potrzebnych danych i plików sprawia, że działalność firmy nie zostaje wstrzymana, więc nie musi ona generować dodatkowych kosztów. Co istotne, taka usługa dostępna jest w razie potrzeb, bez żadnych ograniczeń, przez 365 dni w roku, a z danych w kopii zapasowej można korzystać wedle preferencji, nawet przez całą dobę.

WARTO PRZECZYTAĆ:

blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *