Kwalifikacja E.14 – EGZAMIN TEORETYCZNY STYCZEŃ 2018 – ARKUSZE i WYNIKI

Dnia 11 stycznia 2018 roku w wielu szkołach ponadgimnazjalnych odbył się egzamin z ostatniej kwalifikacji w zawodzie technik informatyk. Przyszli informatycy musieli stawić czoła teorii składającej się z 40 pytań, które weryfikowały ich wiedzę uczniów z tematu tworzenia aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowania bazami. Niniejszym publikujemy arkusze oraz klucz odpowiedzi, sprawdź czy zdałeś!

SKAN ARKUSZA E.14-X-18.01

Jak wynika z powyższych załączników – tegoroczny egzamin zawodowy z kwalifikacji E.14 został zdominowany przez pojęcia związane z HTML’em. Na pozór pytania o ten właśnie język wydawały się łatwe, jednakże wielu egzaminowanych deklarowało, że to właśnie przy nich czuli się niepewnie. Oprócz tego nie mogło zabraknąć MySQL, PHP i JavaScriptu, które są nieodłączną częścią corocznego egzaminu z tej kwalifikacji. Zdaniem uczniów trudność testu to kwestia mocno dyskusyjna, aczkolwiek spora część z nich donosi, że nie miała większych problemów z  pewną odpowiedzią na pytania.

OFICJALNY KLUCZ ODPOWIEDZI OD CKE

SPRAWDŹ, CZY ZDAŁEŚ! CKE podzieliła się z internautami oficjalnym kluczem odpowiedzi egzaminu, przez co już teraz możesz sprawdzić, czy udało Ci się zaliczyć kwalifikację! Oficjalne wyniki wraz z dyplomem technika informatyka – o ile zaliczysz jeszcze egzamin praktyczny – otrzymasz do ręki dopiero 31 marca!

Źródła: czytelnicy / cke.gov.pl

Kwalifikacja E.14 – EGZAMIN TEORETYCZNY STYCZEŃ 2018 – ARKUSZE i WYNIKI
5 (100%) 1 vote

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password