Dnia 11 stycznia 2018 roku w wielu szkołach ponadgimnazjalnych odbył się egzamin z ostatniej kwalifikacji w zawodzie technik informatyk. Przyszli informatycy musieli stawić czoła teorii składającej się z 40 pytań, które weryfikowały ich wiedzę uczniów z tematu tworzenia aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowania bazami. Niniejszym publikujemy arkusze oraz klucz odpowiedzi, sprawdź czy zdałeś!

SKAN ARKUSZA E.14-X-18.01

[inpost_fancy thumb_width=”175″ thumb_height=”250″ post_id=”3564″ thumb_margin_left=”5″ thumb_margin_bottom=”5″ thumb_border_radius=”2″ thumb_shadow=”0 1px 4px rgba(0, 0, 0, 0.2)” id=”” random=”0″ group=”1″ border=”1″ show_in_popup=”0″ album_cover=”” album_cover_width=”200″ album_cover_height=”200″ popup_width=”800″ popup_max_height=”600″ popup_title=”Gallery” type=”fancy” sc_id=”sc1515697536156″]

Jak wynika z powyższych załączników – tegoroczny egzamin zawodowy z kwalifikacji E.14 został zdominowany przez pojęcia związane z HTML’em. Na pozór pytania o ten właśnie język wydawały się łatwe, jednakże wielu egzaminowanych deklarowało, że to właśnie przy nich czuli się niepewnie. Oprócz tego nie mogło zabraknąć MySQL, PHP i JavaScriptu, które są nieodłączną częścią corocznego egzaminu z tej kwalifikacji. Zdaniem uczniów trudność testu to kwestia mocno dyskusyjna, aczkolwiek spora część z nich donosi, że nie miała większych problemów z  pewną odpowiedzią na pytania.

OFICJALNY KLUCZ ODPOWIEDZI OD CKE

SPRAWDŹ, CZY ZDAŁEŚ! CKE podzieliła się z internautami oficjalnym kluczem odpowiedzi egzaminu, przez co już teraz możesz sprawdzić, czy udało Ci się zaliczyć kwalifikację! Oficjalne wyniki wraz z dyplomem technika informatyka – o ile zaliczysz jeszcze egzamin praktyczny – otrzymasz do ręki dopiero 31 marca!

Źródła: czytelnicy / cke.gov.pl

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *