Dla każdego, kogo pasją jest wirtualna rozrywka, czyli ta związana z grami na PC czy konsole, w ostatnim czasie odczuwalne mogą być skutki coraz bardziej rosnących cen. Branża gamingowa nie stanowi wyjątku pod względem dotkniętych inflacją gałęzi rynku. Choć wyższe koszty zakupu gier mogą być obciążeniem dla kieszeni graczy, to istnieją prawdziwi łowcy, którzy z sukcesem polują na okazje cenowe. Pora na poznanie Łowców Gier!

Agregowanie ofert wielu sklepów

Pytanie brzmi: Jak natrafić na dobrą okazję, zanim skończy się czas promocji? W jaki sposób ograniczyć do minimum czas spędzony na przeszukiwaniu sieci, zaś do maksimum wykorzystać to, co ta sieć oferuje? Twórcy i użytkownicy Łowców Gier wiedzą to bardzo dobrze. Łowcy Gier to serwis, którego założyciele wywodzą się ze środowiska gamingowego. Doskonale orientują się więc, że przeszukiwanie stron tematycznych w poszukiwaniu informacji o aktualnych promocjach i cenowych okazjach to sposób na zdobycie świetnej przygodówki, strzelanki, RPG-a czy innej pozycji, nie obciążając przy tym kieszeni. Szczególnie jeśli kieszeń ta należy do studenta, ale i starsi fani gier dostrzegają niewątpliwe plusy kupowania na promocjach. W przypadku naprawdę dużych obniżek można pozwolić sobie często na zakup więcej niż jednej gry, dlaczego więc by na tym nie skorzystać? Zaletą wspomnianego serwisu jest jednak to, że… nie trzeba tego robić, by uzyskać dokładnie taki efekt. Serwis agreguje oferty wielu sklepów, przez co nie ma konieczności szukania promek indywidualnie. To swoista pigułka informacji na temat tego gdzie i za ile dostać można konkretną grę.

Promocje i wymiana

Skuszenie się na promocję dzięki temu, że na bieżąco śledzić można atrakcyjne ceny gier i miejsca, skąd można je dostać, to jedno. Drugie natomiast, to wymiana. Na stronie znajduje się specjalna zakładka o nazwie Bazar. To tam właśnie możliwa jest wymiana pomiędzy graczami interesującymi ich elementami ze świata gier — czy to samymi grami (np. cyfrowymi kluczami), DLC-ami, czy zawartością dodatkową, takimi jak skiny. Można też sprzedawać gry czy dodatki. Jednocześnie Łowcy Gier czuwają nad tym, by wymiana czy sprzedaż odbywały się zgodnie z etyką i regulaminem. Oznacza to między innymi, że niedozwolone jest propagowanie piractwa, nielegalnego oprogramowania czy wymiana i sprzedaż kluczy do gier podejrzanego pochodzenia. Przedmiotem transakcji mogą być tylko te rzeczy, które pochodzą z legalnych źródeł.

Oferta darmowych gier

Darmowe gry — to brzmi kusząco. I jak najbardziej jest możliwe. W dziale Za Darmo u Łowców Gier umieszczane są informacje o dostępnych darmowych grach czy o bezpłatnym dostępie do gier. Jeśli chodzi o to ostatnie, bezpłatny dostęp może być świetną okazją do przetestowania różnych tytułów, również tych, które wychodzą poza kanon najczęściej wybieranych przez danego gracza gatunków. Skoro nie trzeba wydawać pieniędzy na ryzykowną pozycję, to można bez obaw o finanse sprawdzić się w rozgrywce, która bywa nierzadko sporym zaskoczeniem i odkryciem. W dziale tym od czasu do czasu pojawiają się również przydatne newsy na temat dodatków do pobrania z największych platform gamingowych, oczywiście za darmo.

Społeczność graczy

Łowcy Gier to nie tylko najnowsze newsy, informacje o grach, cenach, zapowiedzi nowości, ale też skupisko gamingowej społeczności. Forum to dział, gdzie poruszane są tematy zaproponowane przez samych graczy. A dyskutować można o wszystkim. W najlepsze wymieniać można opinie na temat wrażeń z gier. Chodzi nie tylko o rozrywkę na PC, ale też konsolową, np. gry na PS5, bardzo dziś popularne. Porozmawiać można też na temat sprzętu gamingowego, ale także o kulturze, wydarzeniach społecznych itp. Nowi użytkownicy są mile widziani, a liczba postów na Forum stale rośnie, obecnie wynosi już ponad kilkaset tysięcy. Ważne jest to, że są one wolne od spamu.

Nie da się ukryć, że w pogoni za tym, by jak najwięcej pieniędzy zostało w portfelu, zrezygnowanie z rozrywki, jaką są gry, bywa niejednokrotnie smutną rzeczywistością. Nie musi być jednak konieczne, o ile na bieżąco będzie się śledzić aktualne promocje. Łowcy Gier to jeden ze sposobów na polowanie na naprawdę nie lada okazje!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wybór zasilacza do karty graficznej Nvidia z serii RTX – kilka wskazówek
Dobra karta graficzna potrzebuje porządnego zasilania. Wybór zasilacza zależy od kilku rzeczy, takich jak moc, jakość i to, jak bardzo dany sprzęt obciąża system. Karty
Robot sprzątający Dreame X40 Ultra – pomoc w codziennych porządkach
Zachowanie porządku w domu jeszcze do niedawna wymagało nieco wysiłku, a użycie tradycyjnego odkurzacza dla wielu osób nie należało do przyjemności. Dzisiaj mamy na szczęście
AI nie tylko dla ekspertów: sposoby na wprowadzenie sztucznej inteligencji do codziennej pracy
Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza zarówno do naszego życia osobistego, jak i zawodowego. Wzbudza przy tym całe spektrum emocji – od zachwytu swoimi możliwościami po
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *