Czas płynie nieubłaganie, o czym doskonale wiedzą tegoroczni maturzyści. Jeszcze do niedawna z niedowierzaniem kręciliśmy głowami na wspomnienie egzaminów, a dziś dzieli nas od nich zaledwie kilka tygodni. Wciąż masz jednak szansę na świetne wyniki. Sprawdź, z jakich książek warto skorzystać!

Matura informatyka — od czego zacząć?

W pracy przyda ci się przede wszystkim praktyka i znajomość poszczególnych programów, jednak na egzaminach pojawi się sporo teorii. Matura informatyka https://skupszop.pl/ksiazki/informatyka-145903 to tylko jeden z momentów w twojej karierze, w których będziesz musiał udowodnić swoją wiedzę. Egzaminy w trakcie studiów, kolejne kursy i certyfikaty… Zacznijmy jednak od początku. Sprawdźmy, które podręczniki przydadzą ci się na poszczególnych etapach edukacji.

Jeśli przed tobą matura z informatyki i chcesz powtórzyć najważniejsze zagadnienia, wybierz repetytorium i podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Znajdziesz tam wszystkie punkty podstawy programowej, podsumowania oraz definicje dotyczące prawa, programowania, grafiki i algorytmów. Kiedy już powtórzysz materiał, możesz sięgnąć po przykładowe arkusze maturalne w formie zbiorów. Matura informatyka to ważny egzamin, jednak z pewnością jesteś w stanie należycie się do niego przygotować, korzystając z tych pomocy dydaktycznych! W przerwie od nauki możesz sięgnąć po książki takie jak „Informatycy” Katarzyny Łubieńskiej i Jacka Woźniaka, które pozwolą ci zrozumieć, jak wygląda wybrana przez ciebie ścieżka zawodowa w praktyce.

Matura z informatyki — i co dalej?

Dobry specjalista uczy się całe życie. Jednak jeśli twoja praca cię interesuje, to tylko powód do radości! Informatycy znajdą na rynku mnóstwo książek, które pozwolą im poszerzać wiedzę na dowolnym etapie.

W szkole i na studiach musimy uczyć się zagadnień zgodnych z podstawą programową. Jednak jako fachowiec możesz bez obaw wybierać lektury, które okażą się pomocne w twojej specjalizacji. W asortymencie Skupszopu, czyli największej księgarni internetowej, znajdziesz podręczniki dotyczące m.in.:

  • animacji komputerowej,
  • arkuszy kalkulacyjnych i programu Excel,
  • analizy danych,
  • programowania i algorytmów,
  • gier komputerowych,
  • sztucznej inteligencji (AI).

Jak widać, książki z tej dziedziny mogą zainteresować nie tylko informatyków!

Matura informatyka i inne egzaminy zdane ze Skupszopem

Dzięki podręcznikom i repetytoriom dostępnym w Skupszopie w świetnych cenach możesz zdać na 5 wszystkie egzaminy. Przeglądaj ofertę sklepu regularnie, aby nie przegapić nowych ciekawych tytułów!

Udostępnij

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *