Icy Dock ToughArmor MB994SK-1B jest obudową mieszczącą cztery 2,5-calowe dyski HDD/SSD SATA/SAS w jednej 5,25-calowej zatoce, która może się przydać każdemu, dla kogo ważne jest bezpieczeństwo jego danych. Jak urządzenie wypada w praktyce? Przekonajmy się.

Pierwsze wrażenia i budowa

Obudowa Icy Dock ToughArmor jest zapakowana w zgrabne, kolorowe pudełko, które prócz samego urządzenia przedstawia również jego funkcjonalności. W środku znajdziemy testowaną obudowę oraz akcesoria – krótką instrukcję obsługi, śrubki montażowe oraz dwa kluczyki do otwierania blokady. To, co jako pierwsze przykuwa uwagę, jest solidne wykonanie obudowy. Już po pierwszym chwyceniu jej w dłoń wiemy, że mamy do czynienia z metalową konstrukcją, a nie byle plastikiem, o czym świadczy choćby sam ciężar. Tace w środku również zostały wykonane z metalu.

[inpost_fancy thumb_width=”240″ thumb_height=”140″ post_id=”3526″ thumb_margin_left=”3″ thumb_margin_bottom=”3″ thumb_border_radius=”2″ thumb_shadow=”0 1px 4px rgba(0, 0, 0, 0.2)” id=”” random=”0″ group=”2″ border=”1″ show_in_popup=”0″ album_cover=”” album_cover_width=”200″ album_cover_height=”200″ popup_width=”800″ popup_max_height=”600″ popup_title=”Gallery” type=”fancy” sc_id=”sc1515055747371″]

Na pierwszym planie, z przodu, możemy zobaczyć cztery wejścia na dyski zabezpieczone blokadą na kluczyk. Zapobiega to niechcianemu dostępowi do naszych danych przez niepowołane osoby. Z tyłu zaś znajdziemy dwa 40-milimetrowe wentylatory zapewniające odpowiednie chłodzenie wraz z wejściami na okablowanie. Wewnątrz obudowy znajdują się 4 tace “EZ Slide Mini”, które pozwalają wymieniać napędy na gorąco. Mieszczą one dyski o wysokości od 7 do 15 mm.

Moc funkcjonalności

Producent przede wszystkim wskazuje na przemysłowe zastosowanie obudowy np. w systemach medycznych, wojskowych, produkcyjnych, jak i w układach automatyki. Jednak wbrew pozorom Icy Dock MB994SK-1B może się również przydać w domu jako dodatkowe miejsce na napędy do przechowywania danych czy multimediów. Urządzenie docenią także np. graficy lub edytorzy wideo, którzy potrzebują często wymieniać dyski w swojej pracy, a czas jest dla nich kluczowy.

MB994SK-1B pozwala stworzyć różne ustawienia w zależności od potrzeb. Akcesorium może być skonfigurowane jako klatka JBOD czy np. jako macierz RAID 0 dla maksymalnej pojemności i IOPS lub RAID 10 zarówno dla bezpieczeństwa, jak i wydajności, bądź RAID 5 do ochrony danych. Wszystko to wykorzystując tylko jedną 5,25” zatokę.

Moja opinia

Icy Dock ToughArmor MB994SK-1B z całą pewnością pozytywnie zaskakuje wysoką jakością wykonania. W pełni metalowa obudowa sprawia naprawdę solidne wrażenie. Niezaprzeczalnie zaletą jest również możliwość zablokowania pojedynczych napędów za pomocą kluczyka. Dzięki temu możemy możemy być pewni, że nasze dane są w 100% bezpieczne. Możemy śmiało polecić obudowę każdemu, kto akurat potrzebuje tego typu rozwiązania, czy to w swoim domu, czy w firmie.

Źródło: Czytelnik TechPolska.pl /redakcja@techpolska.pl

WARTO PRZECZYTAĆ:

Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *